دسته ها
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

خانه های تاریخی کاشان با معماری های بی نظیر

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۴ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

خانه های تاریخی کاشان یک مجموعه باستانی و فرهنگی در این شهر هستند که جاذبه های زیادی برای گردشگران دارد. این خانه ها به دوران زندیان، صفویان و قاجاریان باز می گردند.

یکی از زیباترین شهرهای تاریخی در ایران شهر تاریخی کاشان می باشد. این شهر بسیار زیبا دارای چشم اندازهای زیادی برای گردشگران است. قدمت این شهر به هفت هزار سال پیش باز می گردد. شما علاقمندان در ادامه این بخش با خانه های تاریخی کاشان آشنا خواهید شد.

معرفی خانه های تاریخی کاشان

این شهر با قدمت تاریخی و فرهنگی خود به دوران قاجار باز می گردد. همه گردشگران کاشان را با وجود معماری های باشکوه و سازه های تاریخی آن می شناسند. اگر می خواهید از هنر دست معماران ایرانی دیدن کنید، می توانید سری به این شهر توریستی بزنید.

خانه های باستانی کاشان

معرفی خانه:

این شهر دارای شرایط آب و هوایی مناسبی بوده و به وسیله کوه های کرکس احاطه شده اند. در سفر فوق العاده خود به این شهر تجربه های بی نظیری خواهید داشت. بخش مهمی از جذابیت های این شهر باستانی گشت و گزار در کوچه های قدیمی می باشد.

اغلب بافت این شهر قدیمی بوده و دارای خانه هایی سنتی هستند. برای بازدید از این خانه های تاریخی باید به بخش های مختلفی از شهر بروید. در ادامه نیز با مهم تین و زیباترین این خانه های تاریخی آشنا خواهید شد.

آشنایی با خانه کاشانی ها

خانه طباطبایی ها:

این بنا یکی از خانه های تاریخی بوده که در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این خانه باشکوه در محله سلطان امیرمحمد واقع شده و متعلق به دوران قاجار می باشد. معمار این بنای تاریخی استاد علی مریم بوده و ساخته یکی از معماران چیره دست است. مساحت این بنا ۵ متر مربع بوده و دارای بخش های اندرونی و بیرونی می باشد.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

خانه های تاریخی کاشان

خانه راهب:

این خانه نیز قدمتی ۲۰۰ ساله دارد و محلی برای جمع شدن عشاق و هنرمندان بوده است. این بنا نیز از بخش های مختلفی تشکیل شده و از گچ کاری های زیبایی برخوردار می باشد. این هتل قلب سازه های قدیمی کاشان محسوب می شود. معماری اصیل این بنا گنبدی شکل بوده و دارای چیدمان های سنتی است.

جاذبه های تاریخی کاشان

خانه منوچهری:

معماری اصیل این بنا به دوران صفویان باز می گردد. طراحی این بنا را شهناز نادر اصفهانی انجام داده است. این بنا دارای آب انبار بوده و دارای دو مجموعه می باشد. فاز اول این خانه تاریخی را معماری دوران قاجاری تشکیل داده که شامل پنج اتاق است. فاز دوم این بنا یک معماری متعلق به دوران پهلوی دارد.

بازدید از خانه های کاشان

خانه بروجردی ها:

این خانه نیز از مهم ترین خانه های تاریخی در کاشان بوده که از معماری اصلی ایرانی برخوردار است. این بنا نیز در زمان قاجار به وسیله استاد علی مریم ساخته شد. داستان عاشقانه ای در پشت ساخت این بنا نهفته است، جذابیت آن را برای گردشگران دو چندان کرده است. ساخت این بنا ۱۸ سال زمان برد.

معماری خانه های کاشان

خانه عامری ها:

این خانه نیز یکی از بزرگ ترین مجموعه های تاریخی بوده که از سوی گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی مورد توجه است. قدمت این بنا به زمان حکومت زندیان باز می گردد. این بنا تشکیل شده از پنج خانه و پنج حیاط می باشد. بازسازی این بنا دز زمان قاجاریان انجام شده است. این خانه دارای بخش اندرونی و بیرونی می باشد.

خانه های قدیمی کاشان

این خانه امروزه از مکان های دیدنی کاشان برای گردشگران محسوب می شود. اکثر این خانه ها در دوره های تاریخی بازسازی شده اند و از این حیث ویژگی های زیادی برای بازدیدکنندگان خواهند داشت.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.