دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

بهترین شغل های پاره وقت و مهارت های مورد نیاز این مشاغل

  • حکیمه فهیمی
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

اگر به دنبال بهترین شغل های پاره وقت برای کسب درآمد خوب هستید. پیشنهاد می کنیم با این مطلب از آرگا همراه ما باشید.

مشاغل پاره وقت بسیار متنوع هستند. شما می توانید با اندکی خلاقیت برای خود یک شغل دوم مناسب دست و پا کرده و با آن درآمد خوبی کسب کنید. در این مطلب به معرفی بهترین شغل های پاره وقت می پردازیم.

معرفی بهترین شغل های پاره وقت

پیدا کردن شغل دوم با توجه به هنر و علاقه ای که دارید در دنیای امروزی کار دشواری نخواهد بود. باید اشاره کرد مشاغل پاره وقت یا شغل دوم تنوع زیادی دارند. درآمد بیشتر چیزی است که همه افراد به دنبال آن هستند. با توجه به اوضاع اقتصادی روز جامعه ، داشتن شغل پاره وقت یک ضرورت محسوب می شود. اگرچه با پیشرفت فناوری تعریف شغل پاره وقت یا شغل دوم تغییر یافته است.

سابق بر این شغل دوم به مفهوم رفتن به محل کاری دیگر و داشتن ساعات کاری خاص برای آن تلقی می شد که سبب کاهش سریع کارایی افراد می گشت. ولی امروزه شغل دوم به مفهوم استفاده از وقت های اضافه و کسب درآمد بیشتر در هر زمان و هر مکانی می باشد. فرد می تواند بدون توجه به شغلی که دارد از روش های مختلفی درآمدش را افزایش دهد.

به این ترتیب هر چند از شغل تمام وقت خود راضی هستید اما ممکن است بخواهید درآمد بیشتری داشته باشید. از این رو یک شغل پاره وقت می تواند این نیاز شما را پاسخ بدهد. یا شاید قصد دارید مهارت های بیشتری آموخته و به دنبال علایق خود بروید. بیشتر افراد مشاغل پاره وقت مختلفی را امتحان می کنند از کارهای اینترنتی تا سرمایه گذاری . ولی یافتن یک شغل پاره وقت نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد. از این رو در این مطلب قصد داریم به معرفی برخی از بهترین شغل های پاره وقت حال حاضر بپردازیم.

۱. مدیریت سایت

یکی از مشاغل با درآمد خوب که آینده شغلی مناسبی هم دارد، مدیریت سایت های اینترنتی می باشد. برای این رده شغلی به کسب مهارت خاصی نیاز است. در عرض ۴-۶ ماه می توانید این مهارت ها را کسب نمایید و بعد از آن می بینید که شرکت های مختلف به شما پیشنهاد همکاری می دهند. البته امکان همکاری با دیگر شرکت های ارائه دهنده این خدمات هم برای شما وجود دارد. باید اشاره کرد درآمد این شغل قابل توجه خواهد بود. همچنین هزینه طراحی سایت اختصاصی را نیز باید در نظر بگیرید.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

۲. مدیریت سرمایه

یکی دیگر از شغل های پاره وقت خوب، که جزو پردرآمدترین ها هم می باشد، مدیریت سرمایه های دیگران می باشد. در صورتی که به کارهای اقتصادی علاقمند هستید و در این کار به تجربه و مهارت خاصی دست یافته اید، می توانید این ردیف شغلی پردرآمد را انتخاب نمایید. برای حضور در شغل مدیریت سرمایه هم می توانید با شرکت های ارائه دهنده خدمات همکاری داشته و هم به صورت شخصی به این کار اقدام کنید.

البته باید اشاره کرد که به تخصص و تجربه بالایی هم نیاز است. لازم به ذکر است موفقیت در این رده شغلی به ۲-۳ سال تجربه در سرمایه گذاری های مختلف نیاز دارد.

۳. تولید محتوا

تولید محتوا کار راحتی نبوده ولی به تدریج حرفه ای تر می شوید. صنعت تولید محتوا یکی از بازارهای بزرگ و روبه رشد در کشور و از جمله بهترین شغل های پاره وقت محسوب می شود که طیف وسیعی از فعالیت ها را شامل می شود. از تاسیس صفحات در شبکه های مجازی و وبلاگ نویسی تا ترجمه مقالات غیر فارسی یا تالیف کتاب و … .

در صورتی که فکر می کنید استعداد یا مهارت خاصی دارید که دیگران را جلب می کند بهتر است صفحه شخصی خود را تاسیس نمایید. در غیر این صورت می توانید با وب سایت ها یا موسساتی که به محتوا نیاز دارند، همکاری نمایید. بیشتر افراد این کار را به عنوان شغل پاره وقت شروع نموده ولی در نهایت به شغل اصلی آن ها تبدیل می گردد.

موفقیت در کار تولید محتوا علیرغم مهارت و تخصص، به عشق و علاقه هم نیاز دارد. در صورتی که عاشق محتوایی که تولید می کنید نباشید، احتمال پیشرفت کم است. در تولید محتوا باید صبور بود و بازخورد مخاطبان یا کارفرما را جدی گرفت. کسب در آمد از این شغل ممکن است زمان بر باشد ولی به تدریج اوضاع بهتر می شود. برای آغاز این شغل به سرمایه خاصی نیاز نیست و خارج شدن از آن نیز هزینه ای به دنبال ندارد. بنظر امتحان آن ضرری نخواهد داشت.

۴. خرید و فروش ارز دیجیتال

در صورتی که دنبال کننده اخبار اقتصادی باشید، هیچ سایت یا خبرگزاری و روزنامه ای نیست که خبری از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به میان نیاورده باشد. خرید و فروش ارزهای دیجیتال البته به تخصص بالایی نیاز دارد. ولی یکی از سودآورترین شغل های پاره وقت شناخته می شود. از این رو بین ۲-۴ ماه زمان به یادگیری آن اختصاص دهید. و برای شروع کار به یک لپ تاپ ساده یا موبایل هوشمند و اینترنت نیاز دارید. با توجه به شرایط خود می توانید با سرمایه های اولیه متفاوت به این ردیف شغلی وارد شوید.

۵. برنامه نویسی توسعه نرم افزار

برای شغل برنامه نویسی نیاز به حضور در مکان مشخصی نداشته و می توانید حتی در دورترین نقطه دنیا نیز این شغل را دنبال کنید. برنامه نویسی برای توسعه نرم افزار به اندازه ای درآمد شگفت انگیز دارد که حتی بیشتر افراد از این حرفه جهت مهاجرت و رسیدن به آرزوهای همیشگی شان بهره می گیرند. با اندکی پیشرفت حتی می توان در این رده شغلی پروژه های خارجی دریافت کرد.

شغلی بدون محدودیت زمانی و مکانی که امکان دریافت درآمد قابل توجهی را به همراه دارد. برای این شغل به تخصص برنامه نویسی به صورت حرفه ای از مبتدی بین ۴-۶ ماه زمان نیاز است. درآمد این شغل حتی می تواند به دلار باشد. و امکان ارتقای آن در سطح جهانی وجود دارد. به جز هزینه شرکت در کلاس های آموزشی به هزینه دیگری برای راه اندازی این کسب و کار نیست. ابزار مورد نیاز شغل مذکور یک لپتاپ با قطعات سطح بالا می باشد.

۶. سرمایه گذاری در بورس

یکی از مشاغل پاره وقت پردرآمد دیگر سرمایه گذاری در بورس و خرید و فروش سهام می باشد. اگرچه این بازار ریسک بالایی به همراه دارد ولی با حرفه ای شدن می توان درآمدهای بالایی برای خود داشته باشید. پیش نیازهای این ردیف شغلی شامل کسب تخصص در زمینه معاملات بورسی (بین ۲-۴ ماه زمان برای آموزش)، و اندکی سرمایه می باشد. امکان حضور در این شغل هیچ محدودیت زمانی و مکانی نداشته و تایم کمی از روز شما را می گیرد.

۷. سئو و دیجیتال مارکتینگ

یکی از تخصص هایی که امروزه از آن زیاد صحبت می شود سئو و دیجیتال مارکتینگ می باشد. این تخصص جهت بالابردن رتبه سایت ها در گوگل و ضمنا افزایش بازدید و بازاریابی در فضای مجازی به کار گرفته می شود. حضور در این ردیف شغلی به صورت پاره وقت می تواند درآمد بالایی برای متخصص آن به همراه آورد.

درآمد این شغل به اندازه ای جذاب بوده که حتی می تواند به عنوان درآمد اول کاربر محسوب شود. برای شغل سئو می تواند به طور مستقیم یا همکاری پاره وقت با موسسات و شرکت های ارائه دهنده این خدمات وارد کار شد. در کمتر از سه ماه می توان تخصص لازم آن را کسب نمود. به سرمایه خارجی هم نیاز نداشته و فقط هزینه حضور در کلاس آموزشی را باید متقبل شوید.

۸. تدریس زبان خارجی

در راستای داشتن شغل پاره وقت افراد حرفه ای در زبان های خارجی می توانند از این مهارتشان کسب درآمد بالایی نمایند. در حال حاضر کاربران زیادی علاقمند به یادگیری زبان های خارجی هستند از انگلیسی گرفته تا آلمانی، فرانسوی و … افراد زیادی تمایل زیادی به فراگیری زبان خارجی دارند. به این ترتیب با داشتن مهارت در هر یک از این زبان ها می توانید به تدریس خصوصی اقدام کرده یا با موسسات مختلف آموزشی همکاری نمایید. این ردیف شغلی نیز بدون مشغله زیادی می تواند درآمد جذابی را به همراه داشته باشد.

۹. پشتیبانی فروش

تعداد کسب و کار و سازمان هایی که کارمندان خانگی می خواهند در حال افزایش می باشد. البته کار در منزل برخی از مزیت های شغلی مانند بیمه شدن، دریافت عیدی و … را به همراه ندارد. در این مشاغل شما باید پاسخگوی تماس مشتریان بوده و به سوالات و بازخوردهای آن ها در شبکه های اجتماعی پاسخ بدهید. برای موفقیت در کار پشتیبانی فروش نیاز است که بایدها و نبایدهای شرکت را به خوبی یاد گرفته و روابط عمومی بالایی داشته باشید.

۱۰. تدریس اینترنتی

برای این شغل به دانش تخصصی در یک زمینه خاص، رایانه و دستگاه ضبط صوت یا تصویر نیاز است. این شغل طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد و خوشبختانه در کشور ما نیز در حال رونق می باشد. وب سایت های تدریس اینترنتی را در گوگل سرچ کرده و در آن ها ثبت نام نمایید. بهتر است پیش از هر کاری برند شخصی تهیه و رزومه ای قابل اعتماد داشته باشید. از محتوای آموزشی سایر افراد بازدید نموده و سعی کنید آن ها را یاد بگیرید. باید روش های تولید ویدیو یا صوت با کیفیت را نیز فرا بگیرید.

همه توان و دانش خود را به کار گرفته و بهترین محتوای آموزشی ممکن را تولید و در وب سایت بارگذاری نمایید. نگران بازخوردهای منفی و بی توجهی ها نباشید. این کار به اندکی آزمون و خطا و صبوری احتیاج دارد. در صورتی که محتوای با ارزشی تهیه کنید یقینا طرفداران خود را پیدا خواهید کرد. تلاش کنید محتوای آموزشی شما سرگرم کننده یا بامزه باشد. با این کار بازخوردهای بهتری دریافت کرده و محتوا شما بیشتر به اشتراک گذاشته می شود.

۱۱. دستیار اداری

این شغل مناسب افرادی است که می خواهند بعد از فارغ التحصیلی نیز در آن به کار مشغول شوند. کار به عنوان دستیار اداری نیز یک روش خوب برای کسب تجربه در دنیای واقعی می باشد. شرکتی را انتخاب نمایید که دوست دارید پس از اتمام تحصیلات خود در آن جا فعالیت کنید به احتمال زیاد در این شرکت با گروه مسن تر و باتجربه تر رشته تحصیلی خود کار کرده و می توانید حرفه ای تر به شغل آینده خود نگاه کنید.

با این کار رزومه کاری خود را تقویت کرده و مهارت های حرفه ای ارزشمندی را کسب می کنید که پس از فارغ التحصیلی به کمک شما می آید. کارآموزی به نوعی سرمایه گذاری در آینده شما خواهد بود.

۱۲. مشاور املاک

بعضی از مشاغل و حرفه ها به علت شرایط خاصی که در گذشته داشته اند، در میان بعضی افراد تعریف و تصور خوبی به جای نگذاشته اند. مشاور املاک یکی از این حرف می باشد. ولی جالب است بدانید که درآمد این رده شغلی متناسب با تورم و افزایش قیمت مسکن و بدون هیچ اقدامی از سمت خود کاربر افزایش پیدا می کند.

با توجه به نوسانات گسترده در این بازار این ردیف شغلی نیز می تواند یکی از مشاغل پاره وقتی باشد که درآمد خوبی هم دارد. البته برای این شغل به کمی تجربه هم نیاز است. در کمتر از یک ماه می تواند تمام مهارت های مورد نیاز این شغل را کسب کنید. و از همان ابتدای کاری می توانید به دنبال درآمد زیاد باشید. لازم به ذکر است انتخاب محل شغل مذکور اهمیت زیادی در کسب درآمد بالا دارد.

جمع بندی

در این مطلب با انواع مشاغل پاره وقت آشنا شدید که بیشتر آن ها درآمد بالایی را به همراه دارد. لازم به ذکر است معرفی این مشاغل پردرآمد به این معنی نیست که هر فردی با حضور در آن می تواند به موفقیت بالایی برسد. این ایده ها به تخصص و مهارت و در مواردی به تجربه بالا نیاز دارند. بنابراین بهتر است پیش از هر شروعی ابتدا تحقیقات لازم را درباره شغل مدنظر انجام داده و با کسب مهارت و تخصص وارد شغل مورد علاقه خود شوید. ضمنا تلاش و پشتکار داشته و با هر شکستی از ادامه راه منصرف نشوید.

در پایان از همراهی شما با این مطلب بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم با انتخاب یکی از مشاغل پاره وقت معرفی شده بتوانید کسب درآمد نمایید. همچنین پیشنهاد می شود در صورت آشنایی با شغل استاد دانشگاه و شغل دوم از لینک های مزبور بازدید داشته باشید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.