دسته ها
پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

خواص آب زیره

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۷ شهریور ۱۴۰۱
 • ۰

در این مطلب قرار است شما را با خواص آب زیره آشنا کرده و اطلاعاتی در این زمینه به شما بدهیم تا بدانید که از این مورد در کجا استفاده کنید تا نتیجه ای خوب دریافت نمایید. برای بدست آوردن دانش در این زمینه این مطلب را از دست ندهید.

زیره یکی از گیاهان مفید در ادویه ها می باشد و شما می تواند از این ماده در غذا های خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که آب زیره نیز دارای فواید بسیار زیادی می باشد و می تواند برای شما مفید باشد. در ادامه شما را با خواص آب زیره آشنا می کنیم و یک سری اطلاعاتی را در این مورد برای شما بررسی می کنیم.

فایده های آب زیره

خواص آب زیره

زیره یکی از سوغاتی های کرمان می باشد و شما می توانید از این ادویه و آب آن نهایت استفاده را ببرید زیرا این ماده و آب آن می تواند برای برای پوست و سلامتی شما مفید باشد از این رو نیاز است تا یک سری اطلاعاتی را در این مورد داشته باشید.

آب زیره برای پوست

اگر می خواهید از آب زیره برای پوست خود استفاده کنید نیاز است تا این ماده را در مقداری آب نم کرده و آب آن را صاف کرده و برای پوست خود از آن استفاده کنید. این کار منجر به این می شود که پوست شما لطیف تر، شفاف تر و روشن تر شود.

بند امدن خون

استفاده از آب زیره باعث می شود که خون بینی شما بند بیاید و این ساده ترین راهی می باشد که می توانید برای این مورد انجام دهید تا بتوانید در کم ترین زمان ممکن خون دماغ را بند آورده و از خروج خون از بدن پیشگیری نمایید.

از بین بردن قرمزی چشم

قرمزی چشم ها می تواند بر اساس التهابات متفاوتی ایجاد شده باشد از این رو اگر می خواهید قرمزی آن ها را از بین ببرید کافی است تا مقداری از آب زیره گه از صافی عبور داده اید را در چشم ها بچکانید. این کار در کم ترین زمان ممکن التهاب چشم را از بین برده و قرمزی آن را رفع می نماید. این مورد می تواند از بروز عفونت ها و روم های چشمی نیز پیشگیری نموده و همچنین از چسبندگی چشم ها به یک دیگر پیشگیری خواهد کرد.

 • بلیط کیش
 • مبل و میز

خواص آب زیره

تسکین دندان درد

دندان درد یکی از درد های بسیار بدی می باشد و هیچ فردی نمی تواند بیش از یک مقداری آن را تحمل کند از این رو اگر دچار مشکل شدید بهتر است مقداری آب زیره را در دهان خود قرقره کنید تا بتوانید درد های ناشی از هر مشکلی که در دندان های شما ایجاد شده است از بین برود.

آب زیره و ترکیب با مواد دیگر

در نظر داشته باشید که ترکیب آب زیره با یک سری مواد دیگر نیز مفید می باشد و می تواند مشکلاتی را رفع نماید. در ادامه این نوع ترکیب ها را برای شما بررسی می کنیم و یک سری اطلاعات سودمند را در این زمینه به شما می دهیم.

 • ترکیب آب زیره و سرکه می تواند تنگی نفس را رفع کند بنابراین اگر به دلیل بیماری از این مشکل رنج می برید می توانید از این ترکیب کمک بگیرید.
 • اگر آرد باقلا را با آب زیره مخلوط کنید می توانید التهاب ها و ورم هایی که روی پوست وجود دارد را از بین ببرید.
 • استفاده از آب زیره با عسل می تواند میزان انرژی را در فرد بالا برده و میل جنسی را تشدید نماید.
 • آب زیره با غذای گوشتی مخلوط شود می تواند از مضرات گوشت بکاهد و مشکلاتی که در اثر خوردن گوشت در بدن ایجاد می شود را تا حدودی رفع نماید.
 • ترکیب آب زیره با برنج می تواند منجر به ایجاد کاهش وزن و لاغری شده و تمامی ورم هایی که در اثر چاقی ایجاد می شود را نابود خواهد کرد.

فواید آب زیره

خاصیت تضادی

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید استفاده از آب زیره دارای خواص متضادی می باشد. این خاصیت به این صورت مسی باشد که استفاده از  آب زیره هم می تواند منجر به ایجاد قاعدگی شده و هم آن را قطع می کند و نمونه ای دیگر نیز برای این مورد وجود دارد و آن هم درمان یبوست و درمان اسهال می باشد. برای این که این خاصیت آب زیره را خنثی کنید و از آن برای درمان یک مورد کمک بگیرید نیاز است تا آن را با ماده ای دیگر ترکیب کرده و بعد میل نمایید. در ادامه می توانید خواص زیره سیاه و خواص زیره سبز را نیز مشاهده کنید و برای این کار کافی است تا بر روی لینک های داده شده کلیک کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *