دسته ها
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱

موزه معصومیت استانبول و فضای متفاوت گونه این موزه

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۸ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

یکی از بهترین و مهمترین موزه های ترکیه موزه معصومیت استانبول می باشد. این موزه دارای یک سری زیبایی هایی می باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد و اطلاعاتی در این مورد به شما می دهیم.

اوراهان پاموک یکی از نویسنده های ترک می باشد و رمانی به نام موزه بی گناهی دارد که برگرفته از موزه تاریخی این شهر می باشد و شما اگر این رمان را بخوانید به مشابه این است که این موزه را دیده اید. در واقع موزه معصومیت استانبول یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر به حساب می آید و سالانه افراد بسیار زیادی از آن دیدن می کنند.

موزه معصومیت استانبول

موزه معصومیت استانبول

این موزه در منطقه بی اغلو استانبول قرار دارد و در خیابان چوکور چوما در بن بست دالگیچ می توانید این موزه را ببینید. بنای این موزه خانه ای قدیمی و سه طبقه ای می باشد که در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است. در واقع این موزه در سال ۲۰۱۲ به روی علاقه مندان گشوده شد و تغییراتی در آن ایجاد شد.

اشیاء موجود در موزه

تمامی مواردی که در رمان تشریح شده اند را شما می توانید در این موزه ببینید. در واقع در این موزه شما می توانید فضایی بسیار زیبا را ببینید و در استانبول را در سه دهه ۵۰ ، ۶۰ و ۷۰ می توانید مشاهده کنید. در واقع تمام اشیا که در این موزه هستند برای تعلق خاطر یک عشق می باشد و آرامگاهی برای عشق از دست رفته می باشد.

این موزه دارای چیدمان بسیار خوبی دارد و هر ۸۳ بخش موزه بر اساس ۸۳ فصل رمان طراحی شده است. هر دو طبقه این موزه به گونه ای طراحی شده است که بیننده می تواند به راحتی به هر طرف دسترسی داشته باشد. روی دیوار های این موزه حدودا بیش از ۴ هزار ته سیگار نصب شده است که زیر هر کدام تاریخ و یا متنی نوشته شده است. در واقع اگر رمان را نیز نخوانده باشید از متن های زیر سیگارها می توانید اطلاعات بسیاری در مورد فسون و کمال که دو شخصیت اصلی داستان می باشند بدست آورید.

یک سری از بخش های این موزه هستند که شما می توانید یک سری فیلم های سیاه و سفید را مشاهده کنید که در همان دهه ها گرفته شده است.

  •  مبل و میز
  •  قاصدک 24

موزه بی گناهی استانبول

موزه ای از جنس زندگی

همانطور که می دانید بسیاری از موزه ها دارای غنیمت های جنگی می باشند و وسایل پادشاهان در زمان های متفاوت را در خود جای داده اند ولی باید بدانید که این موزه سرشار از زندگی می باشد و اشیاء موجود در آن مرتبط با زندگی در دهه ۷۰ در استانبول می باشد. به گفته سازنده این موزه و نویسنده معروف این وسایل دیگر خیالی نیستند و بعد از این دهه می توان گفت که آن ها واقعی ترین جزئیاتی از زندگی می باشند.

این موزه دارای جزئیات بسیار ریزی می باشد و آنقدر وسایل به یک دیگر پیوسته اند که ناخودآگاه شما را به قصه می رساند و در نهایت تلاش می کند که گذشته را در خاطر شما نگه دارد. خالق این موزه اعتقاد بسیار عجیبی دارد و بیان کرده است که هر وسیله ای می تواند از قدرت بسیار زیادی برخوردار باشد و لحظات بسیار زیادی را در زندگی به یاد ما می آورند. در واقع این فرد اعتقاد دارد که مکان می تواند سازنده زمان و تاریخ باشد.

بنای مشهور موزه بی گناهی

باید بدانید که برای بازدید از موزه معصومیت استانبول باید بلیط تهیه کنید و بهای این بلیط ها حدودا ۵۰ لیر می باشد. شما می توانید در همه روز های هفته به غیر از دوشنبه ها از این موزه دیدن نمایید. ساعت بازدید از این موزه ساعت ۱۰ الی ۱۷ می باشد. اگر افرادی همراه شما می باشند که از ویلچر استفاده می کنند باید بدانید که فقط طبقه ابتدایی این موزه برای آن ها قابل رفت و آمد راحت می باشد.

اگر می خواهید از استانبول دیدن کنید بهتر است با دیدنی های استانبول و بهترین بازار های استانبول آشنا باشید تا بتوانید در زمان سفر به این مناطق، از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *