دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

بررسی لیفان ایکس ۷۰ کراس اوور چینی سایز متوسط

  • حکیمه فهیمی
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

کراس اوور لیفان ایکس ۷۰ از جدیدترین زبان طراحی این خودروساز چینی بهره می برد و در بازار ایران با پیشرانه تنفس طبیعی ارائه می شود. با بررسی لیفان ایکس ۷۰ همراه ما باشید.

لیفان ایکس ۷۰ کراس اوور سایز متوسطی است که از سال ۲۰۱۸ روی خط تولید قرار گرفت. این خودرو توسط شرکت خودروسازان بم به بازار ایران ارائه می شود. در این مطلب به بررسی لیفان ایکس ۷۰ می پردازیم.

نقد و بررسی لیفان ایکس ۷۰

از اواخر دهه ۸۰ شمسی خودرو لیفان به بازار کشور ما وارد شد. محصولات شرکت لیفان در گروه خودروسازی کرمان موتور تحت مونتاژ قرار گرفتند. ولی یک دهه بعد در سال ۱۳۹۸ کرمان موتور از تولید محصولات شرکت لیفان در گروه خودروسازی بم خبر داد. شرکتی که تا پیش از این، محصولات خیلی GC6 را تولید می نمود.

 

خودروساز بم از نیمه دوم سال ۹۹ مونتاژ اولین محصول لیفان به اسم لیفان ایکس ۷۰ را آغاز کرد. ابعاد این کراس اوور تقریبا شبیه ایکس ۶۰ بوده و همچنان در کلاس کراس اوورهای کامپکت جای دارد. تولید ایکس ۷۰ از سال ۲۰۱۸ در چین شروع شد و با همان پلتفرم لیفان ایکس ۷ بهره می برد.

ولی بر خلاف آن، لیفان ایکس ۷۰ تنها در نسخه ۵ نفره قابل سفارش می باشد. طراحان لیفان برای خلق ایکس ۷۰، از همان الگوهایی بهره بردند که در سال ۲۰۱۷ برای لیفان ایکس ۸۰ به کار گرفته بودند. به این معنی که جلو پنجره ای با خطوط افقی کرومی همراه با چراغ هایی کشیده تمام طراحی ایکس ۷۰ را خلاصه می کند.

شایان ذکر است در بهار ۲۰۱۸ لیفان ایکس ۷۰ برای اولین بار در روسیه به تولید رسید و پس از آن به بازار چین و امریکای جنوبی نیز وارد شد. شرکت لیفان در سال ۲۰۱۵ از کانسپت ایکس ۷۰ رونمایی کرده بود و الگوهای خودروی تولیدی هم سبک طراحی این کانسپت را پیروی می کند. از این رو با خودرویی روبرو هستیم که در بازار روسیه و امریکای جنوبی حضور یافته و می توان آن را فراتر از بازار چین تحت بررسی قرار داد.

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

باید اشاره کرد لیفان جزو نخستین خودروسازهای چینی بوده که به بازار ایران راه یافته و تا کنون محصولات متنوعی از جمله سدان و کراس اوور را ارائه نموده است. ولی بحران های اقتصادی لیفان و تحریم ها سبب شد که فعالیت این شرکت چینی در کشورمان فقط به ایکس ۷۰ محدود گردد.

اگرچه برند لیفان در ایران شناخته شده می باشد ولی کراس اوور لیفان ایکس ۷۰ جزو ناشناخته ترین خودروهای چینی در میان رقبایش بوده که به دلیل عرضه دیرهنگام و عدم تبلیغات و بازاریابی مناسب  این امر روی داده است. ولی لیفان ایکس ۷۰ جزو بهترین خودروهای چینی در میان رقباست و می توان آن را انتخابی منطقی برای خرید دانست. در ادامه به بررسی مشخصات لیفان ایکس ۷۰ می پردازیم.

طراحی ظاهری

بررسی ظاهری خودرو لیفان ایکس ۷۰ نشان می دهد این کراس اوور از جدیدترین زبان طراحی این خودروساز بهره برده و خوشبختانه لوگوی قبلی شرکت از خودرو حذف شده و به جای آن اسم انگلیسی LIFAN روی جلو پنجره ای و درب فضای بار تعبیه شده است. لیفان همیشه طراحی های محافظه کارانه ای به کار برده و تلاش کرده طراحی هایش بدور از اغراق و حجم پردازی های عجیب و فضایی باشد.

به عبارتی محصولات لیفان همواره طراحی های منطقی تری نسبت به بعضی رقبا داشته که این امر در لیفان ایکس ۷۰ هم کاملا مشهود می باشد. همانگونه که پیشتر اشاره شد در سال ۲۰۱۵ شرکت لیفان مدل مفهومی ایکس ۷۰ را رونمایی کرد که قرار بود نشانی از طراحی های آینده لیفان در آن سال ها باشد.

مدل مفهومی ایکس ۷۰ شاسی بلند متوسط با طراحی مدرنی بود که دارای شباهت هایی به مدل هایی از لندروور بود. طراحی کانسپت با سه رنگ صورت گرفته و این خودرو برخلاف دیگر کانسپت ها از سال معرفی اش جلوتر نبوده و به نظر نمی آمد که لیفان برای تولید خودرویی با این اساس و در تولید انبوه با مشکلی روبرو شود.

در ادامه بررسی ظاهر لیفان ایکس ۷۰ شایان ذکر است که در سراسر بدنه خودرو خطوط بسیار کم عمق تعبیه شده و حتی خط شخصیت خودرو هم خیلی ساده و کم عمق طراحی شده است. در نمای جلو شاهد جلو پنجره ای با زمینه مشکی و خطوط کرومی افقی هستیم که از دو طرف چراغ های بزرگی آن را احاطه کرده است. روی کاپوت دو خط برجسته کم عمق مشاهده می شود که از ستون A به جلو پنجره کشیده شده اند. این موضوع سبب جلوه عضلانی تر لیفان ایکس ۷۰ در نمای جلو شده و اندکی از سادگی چهره خودرو کاسته است.

خبر خوب این که لیفان سبک طراحی سنتی را حفظ نموده و به جای چراغ های اصلی از چراغ های باریک ال ای دی روشنایی روز استفاده ننموده است. چراغ های روشنایی روز لیفان ایکس ۷۰ نیز به طور یکپارچه داخل چراغ های اصلی طراحی شده اند. در مجموع طراحی پروفیل جلویی این خودرو شامل خطوط پیچیده ای نشده و طراحی در کمال سادگی صورت گرفته است.

چراغ های جلو به صورت کشیده طراحی شده و مه شکن ها با حاشیه سیاه رنگ به فرم دایره ای در گوشه های سپر تعبیه شده اند. در بخش پایین، دور تا دور این کراس اوور قطعات پلاستیکی و مشکی رنگ مشاهده می شود. در قسمت گلگیر هم شاهد برجستگی هایی هستیم که سبب شده خودرو چهره ای پهن و عضلانی پیدا کند.

در بررسی نمای جانبی لیفان ایکس ۷۰ باید گفت طراحی خیلی ساده ای را شاهد هستیم. در این نما رینگ های ۱۸ اینچی تراش خورده به چشم می آیند. خطی در بالای گلگیر جلو تا چراغ عقب امتداد یافته و باربند تزئینی خودرو نیز با رنگ نقره ای همراه شده که با حاشیه پنجره ها و خط کرومی پایین درب ها هماهنگ به نظر می رسد. سقف لیفان ایکس ۷۰ شیب کمی به عقب داشته و در امتداد آن بال کوچکی مشاهده می شود.

در ادامه نمای عقب لیفان ایکس ۷۰ را مورد بررسی قرار می دهیم. قابل ذکر است طراحی این نما هماهنگی نسبی با طراحی جلوی خودرو دارد. در این بخش، چراغ ها به کمک یک نوار کرومی عریض به هم متصل شده و از نوار ال ای دی سراسری خبری نیست. سپر عقب هم فاصله زیادی از سطح زمین دارد و خروجی اگزوز اصلی مخفی شده در پشت آن به خوبی مشخص است. در ضمن زیر نوار کرومی اسم لیفان با سایز تقریبا بزرگ حک شده و این یعنی از لوگو در این نما نیز خبری نیست.

طراحی داخلی

در این بخش طراحی داخلی خودرو لیفان ایکس ۷۰ را مورد بررسی قرار می دهیم. کابین این خودرو طراحی ساده ای دارد ولی نسبت به برخی رقبا زیباتر به نظر می رسد. لازم به ذکر است در همه قسمت های داشبورد و رودری ها پلاستیک خشک به کار رفته که حس خوبی به راننده و سرنشین القا نمی کند.

رویه داشبورد دارای تریم پلاستیکی با طرح دوخت چرم می باشد. بخش های میانی داشبورد نیز تریم پلاستیکی نقره ای رنگ طراحدار داشته که استایل داشبورد را از سادگی خارج نموده است. در بخش میانی داشبورد نمایشگر ۹ اینچی لمسی اندروید برای سیستم مولتی مدیا و رهیاب به کار گرفته شده که از دو سمت توسط دریچه های تهویه احاطه شده است.

کمی پایین تر، کلیدهای میانبر مرتبط به سیستم مولتی مدیا روی داشبورد نصب شده و اندکی پایین تر هم کلیدهای مربوط به کنترل سیستم تهویه و گرمکن صندلی های جلو همراه با یک نمایشگر خطی ساده تعبیه شده اند. در زیر آن ها هم فندک، خروجی برق ۱۲۰ وات و دو خروجی یو اس بی دیده می شود.

قابل ذکر است در کنسول میانی نیز شیفتر گیربکس خودکار همراه با کلید حالت رانندگی برق طراحی ساده ای دارند. در مقابل راننده غربیلک فرمان دایره ای شکل حضور داشته و از فرمان دی کات خبری نیست. روی غربیلک فرمان کلیدهای تنظیم سامانه صوتی و کروز کنترل مشاهده می شود.

در پشت فرمان خودرو نیز دو نشانگر آنالوگ جهت سرعت و دور موتور همراه با نمایشگر مرتبط به رایانه سفری حضور دارند. ناگفته نماند در روبروی راننده نیز کلیدهای مربوط به تنظیم آینه ها، تنظیم ارتفاع چراغ ها و فعال و غیر فعال کردن سیستم کنترل پایداری تعبیه شده اند. صندلی ها از تودوزی چرمی مشکی رنگ که بخش میانی آن ها سوراخ دار است بهره می برند تا از تعریق در فصل تابستان جلوگیری شود.

در پایان این بخش باید اشاره کرد لیفان ایکس ۷۰ یک کراس اوور شهری ۵ نفره است که کابین آن برای ۵ نفر سرنشین بزرگسال فضای کاملا مناسبی را ارائه می دهد و در ردیف عقب، فضای پای خیلی خوبی برای سرنشینان وجود دارد. همچنین با تا شدن صندلی ردیف عقب، ظرفیت فضای صندوق بار بیشتر می شود.

پیشرانه ۲ لیتری

در این بخش باید اشاره کرد خودرو لیفان ایکس ۷۰ از معدود کراس اوورهایی می باشد که در بازار ایران با پیشرانه تنفس طبیعی ارائه می شود. زیرا بیشتر رقبا به پیشرانه توربو شارژر مجهز هستند. بررسی ها حاکی از آن است لیفان ایکس ۷۰ به پیشرانه دو لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی مجهز است که قدرتی معادل ۱۴۰ اسب بخار در ۶ هزار دور در دقیقه را تولید و حداکثر گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر را در ۴۲۰۰ دور در دقیقه ارائه می دهد.

این نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده اتومات سی وی تی با قابلیت تعویض دنده دستی شبیه سازی شده و در ضمن حالت رانندگی برف به چرخ های جلو هدایت می شود. به نظر می رسد این پیشرانه پاسخگوی وزن ۱۴۱۵ کیلوگرمی خودرو باشد. ابعاد لیفان ایکس ۷۰ در طول و عرض و ارتفاع به ترتیب معادل ۴۳۹۰ و ۱۸۲۰ و ۱۷۱۵ میلی متر است و دارای فاصله محوری ۲۶۱۰ میلی متر می باشد.

تجهیزات و امکانات خودرو

برای خودرو لیفان ایکس ۷۰ در رنج قیمتی اش تجهیزات و امکانات خوبی در نظر گرفته شده است. از جمله نمایشگر ۹ اینچی لمسی مولتی مدیا اندروید، سیستم صوتی با ۶ عدد بلندگو، سانروف برقی، گرمکن صندلی های جلو، صندلی برقی راننده، چراغ های روشنایی روز، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، سنسور نور، کلیدهای کنترلی روی فرمان، رادار جلو و عقب، فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم ارتفاع، چراغ های هالوژنی، آنتن کوسه ای، روکش چرم صندلی ها، خروجی ۱۲ ولتی، پاور ویندوز و دوربین دنده عقب.

همچنین از نظر تجهیزات ایمنی این کراس اوور به دو عدد ایربگ، سیستم ترمز ضد قفل؛ سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم پایش فشار لاستیک ها، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سنسور پارک عقب، سنسور پارک جلو، کروز کنترل و سیستم کمکی حرکت در سربالایی مجهز شده است.

رقبای خودرو

با توجه به بررسی های صورت گرفته از رقبای کراس اوور لیفان ایکس ۷۰ می توان به ام وی ام X55، ام وی ام ایکس ۳۳ اس، هایما S5، جک S3 و فردا اس ایکس ۵ اشاره نمود. ضمنا طراحی محافظه کارانه، امکانات رفاهی و ایمنی خوب، پیشرانه کم استهلاک، کابین جادار و طراحی به نسبت زیبای داخلی این خودرو سبب شده انتخابی منطقی در میان کراس اوورهای هم سگمنت خود به حساب آید.

تجربه سواری خودرو

در ابتدا قابل ذکر است نباید از کراس اوور لیفان ایکس ۷۰ با این توان پیشرانه و گیربکس CVT انتظار رانندگی پرهیجانی داشت. شتابگیری اولیه خودرو تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت خیلی کند بوده و بعد از آن کمی عملکرد لیفان ایکس ۷۰ بهتر می شود. در حقیقت در شتابگیری اولیه نباید از خودرو متوقع بود اما در حرکت و سرعت های بین ۶۰  -۱۲۰ کیلومتر عملکرد این کراس اوور رضایت بخش است.

در بررسی ها شتاب صفر تا صد لیفان ایکس ۷۰ در حدود ۱۴.۵ ثانیه گزارش شده که نسبت به رقبایی با پیشرانه توربوشارژ کند است. موردی که در ابتدای حرکت جلب توجه می کند، سفت بودن فرمان خودرو است. شایان ذکر است لیفان ایکس ۷۰ برعکس بیشتر رقبا همچنان فرمان هیدرولیکی داشته و فاقد فرمان کمکی الکتریکی است.

این موضوع باعث اندکی سفت بودن فرمان خودرو نسبت به رقبای با فرمان برقی می گردد. لازم به ذکر است به لطف آینه های جانبی بزرگ و موقعیت جایگیری بالا، دید خیلی خوبی به محیط پیرامون برای راننده ایجاد می شود و حس یک کراس اوور واقعی به سرنشینان به علت فاصله نسبتا خوب از سطح زمین انتقال می یابد.

نفوذ صدا به درون کابین این خودرو کم بوده و حتی در سرعت های بالای ۱۲۰ کیلومتر نیز سواری آرامی با لیفان ایکس ۷۰ تجربه می شود. ولی نکته منفی کوبش سیستم تعلیق است که این موضوع در ناهمواری های تیز و کوچک ناخوشایند خواهد بود. اما به طور کلی عملکرد سیستم تعلیق متوسط رو به خشک است.

قابل ذکر است سیستم ترمز کراس اوور لیفان ایکس ۷۰ عملکرد خوبی داشته و در ترمز گیری های ناگهانی می توان روی آن حساب باز کرد. نکته قابل توجه دیگر مصرف سوخت خودرو است. این کراس اوور؛ میانگین مصرف سوختی حدود ۸.۵ لیتر در هر صد کیلومتر داشته که علیرغم فشارهای جزئی و رانندگی در سیکل شهری منطقی به نظر می رسد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.