دسته ها
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱

طرز تهیه رب آلبالو چاشنی خوشمزه و پر خاصیت

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

در این مقاله طرز تهیه رب آلبالو که یک رب خانگی خوشمزه است را مطالعه می کنید. این رب طعمی عالی داشته و می توانید به عنوان یک چاشنی در غذا استفاده کنید. این رب خواص زیادی دارد.

رب آلبالو یک رب خانگی خوشمزه است که شما می توانید در خانه تهیه کنید. در این بخش نیز طرز تهیه رب آلبالو قرار داده شده است که شما می توانید، مطالعه کنید. این بر طعم ترشی داشته و می توانید در غذا استفاده نمایید. این رب یک چاشنی فوق العاده در کنار غذا می باشد.

تهیه انواع رب های خانگی کار ساده ای است. شما می توانید به راحتی اقدام به تهیه رب آلبالو، رب آلوچه و رب آلو نمایید. این رب ها طعم عالی داشته و می توانید در انواع غذاها استفاده کنید. این رب ها خواص زیادی برای بدن داشته و به تنظیم فشار خون بدن نیز کمک می کنند.

مواد اولیه رب آلبالو

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

مواد لازم

 • آلبالو: ۲ کیلوگرم
 • نمک: ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه رب آلبالو دلپذیر

برای داشتن این رب خانگی خوش طعم و عالی باید، آلبالوها را به خوبی بشوید. آلبالوها را درون قابلمه ای ریخته و تا نیمه روی آن آب بریزید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه آلبالوها نرم شد، از صافی رد کنید. این کار را باید در چند مرتبه انجام دهید. اگر مواد از صافی رد نشد، آن را رقیق تر کنید.

بعد از رد کردن آلبالوها از صافی هسته ها و مواد اضافی آن باقی می ماند. عصاره آلبالو را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. رب را تا زمانی که به غلظت کافی برسند، روی حرارت بگذارید. در آخر پخت نیز به رب غلیظ شده مقداری نمک اضافه کنید. در صورتی که نمک را زودتر به مواد اضافه نمایید، موجب تیره شدن رب خواهد شد.

رب را درون شیشه ای بریزید و در یخچال نگهداری کنید. در نگهداری از این رب خانگی باید، قاشق کثیف استفاده نکنید و بعد از هر بار استفاده از این رب درب شیشه را محکم ببندید. در صورتی که می خواهید این رب را به مدت طولانی استفاده کنید، می توانید آن را در فریزر قرار دهید. غلظت این رب بستگی به ذائقه شما دارد.

طرز تهیه رب آلبالو

 • مبل و میز
 • چکاد بام

همانطور که مطالعه کردید طرز تهیه رب آلبالو بسیار ساده است. این رب خواص زیادی نیز برای بدن دارد. شما می توانید از ترکیب این رب برای چاشنی ها در کنار غذا نیز نیز استفاده کنید. تهیه این رب بسیار ساده بوده و نگهداری از آن نیز در فریزر موجب طولانی شدن حفظ آن می شود. در صورتی که رب به میزان زیادی بجوشد، ممکن است سیاه تر شود. استفاده از قابلمه های روحی در تهیه این رب نیز ممکن است، موجب تیره شدن رب شود.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.