دسته ها
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

ازدواج با مرد کوچکتر چه مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت؟

 • حکیمه فهیمی
 • ۱۳ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

در صورتی که زنی بخواهد با مردی کوچک تر از خود ازدواج کند چه آسیب هایی ممکن است به دنبال داشته باشید. با این مطلب همراه ما باشید تا با آسیب ها و مشکلات ازدواج با مرد کوچکتر آشنا شوید.

تفاوت سنی مناسب بین زوجین برای ازدواج یکی از عوامل مهمی است که رضایت از زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد. در صورت ازدواج با مرد کوچکتر چه آسیب ها و مشکلاتی ایجاد می شود.؟

آسیب ها و مشکلات ازدواج با مرد کوچکتر

تفاوت سنی مناسب بین زوجین برای ازدواج یکی از عوامل مهمی است که رضایت از زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می دهد. در صورتی که زن و مرد از لحاظ سنی با یکدیگر تناسب داشته باشند به این معنا که مرد با فاصله سنی معینی بین سه تا هفت سال از رن بزرگتر باشد. از لحاظ عقلی، جنسی، فیزیکی و تجربی و … با یکدیگر هماهنگ تر هستند.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

امروزه الگوهای ازدواج تغییر یافته و در بعضی موارد شاهد ازدواج دختر با پسر کوچکتر می باشیم. در جامعه ما عرف بر این است که پسر از دختر چند سالی بزرگتر باشد و ازدواج با پسر سن پایین مورد پسند نبوده و ممکن است برخی خانواده ها با این موضوع مخالف باشند.

ولی ازدواج با مرد کوچکتر چه مشکلاتی را به همراه داشته و چه موانعی سر راه آن ایجاد می شود.؟ آیا می توان این ازدواج را به عنوان یک الگوی طبیعی ازدواج تلقی کرد؟ با ادامه مطلب همراه ما باشید تا از آسیب ها و عواقب این نوع ازدواج بیشتر بدانید.

چرا در امر ازدواج سن مرد بهتر است بزرگتر باشد؟

زمان و سن مناسب برای ازدواج از نخستین مواردی است که در ازدواج مطرح می گردد. تناسب سنی دختر و پسر با همدیگر از عوامل مهم ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر بین زوجین می باشد. هر قدر این فاصله سنی بیشتر گردد، میزان تفاهم بین زن و مرد کمتر می شود.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

البته در اینباره مانند اصول و امور دیگر استثناهایی دیده می شود. ممکن است در اطراف شما چنین ازدواج صورت گرفته باشد و طرفین از زندگی شان ابراز رضایت و خرسندی نمایند. اما به صرف چند مورد نمی توان ریسک کرد. ممکن است شما مانند آن ها توانید انتخاب درستی داشته باشید و زندگی را مدیریت کنید.

ازدواج با مرد کوچکتر چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

همانطور که اشاره شد ازدواج با مرد کوچکتر از خود ممکن است با مشکلات و آسیب هایی همراه باشد که به شرح زیر می باشند.

کنترل کردن بیش از حد

هنگامی که خانم از آقا بزرگتر باشد چون خود را پخته تر و با تجربه تر از مرد می داند، همواره سعی می کند همسرش را کنترل کند. و به نوعی مانند مادر به نصیحت و سرزنش مدام شوهر می پردازد.

در این شرایط خانم دچار خستگی، درماندگی شده و مرد برای حفظ اقتدار مردانه خود، به مقابله با همسر می پردازد.

فاصله گرفتن از علایق

ممکن است زوجین برای جلب رضایت همدیگر، از علایق و تمایلات شان فاصله بگیرند و پا به پای همسر به انجام فعالیت های مورد علاقه یکدیگر بپردازند. قطعا همسر شما دوستان و روابط اجتماعی خاص خود را داشته و شما برای پذیرفته شدن در این روابط مجبور شوید خود را تغییر دهید. این تغییرات شاید اوایل لذت بخش به نظر برسد ولی به تدریج متوجه می شوید که از خود و علایقتان بسیار فاصله گرفته و دور شده اید.

بی اعتمادی به همسر

ممکن است بعد از مدتی که سن خانم بیشتر شد، خود را با خانم های هم سن و سال اطرافش مقایسه کرده و اعتماد بنفش پایین بیاد. حتی ممکن است به این خاطر به همسرش نیز شک کرده و به او بی اعتماد شود. بی اعتمادی به همسر اساس و پایه خیلی از مشکلات در زندگی مشترک خواهد بود.

سردی روابط عاطفی

از آنجا که ممکن است خانم ها در سن بالاتر از نظر اقتصادی تامین تر باشند اگر مردی به دلیل توان اقتصادی خانم با وی ازدواج کند، ممکن است زن حس عشق واقعی را از مرد دریافت نکند و به خاطر مسئولیت امور مالی به فرسودگی جسمی و روحی دچار شود. و این موضوع سبب تعارض و سردی روابط عاطفی شود.

خسته کننده شدن مرد

بعد از گذشت مدتی ممکن است خانم از خامی و بی تجربگی ها و رفتارهای متفاوت همسر خود دلسرد شده و مرد برایش خسته کننده و حوصله سر بر به نظر برسد. همانطور که می دانید خانم ها سریعتر به رشد ذهنی می رسند و مرد کوچکتر از لحاظ ذهنی و رفتاری خیلی متفاوت تر از شما رفتار می کند.

پایین آمدن کیفیت رابطه جنسی

معمولا خانم ها زودتر به بلوغ جنسی رسیده در نتیجه نیازهای جنسی آن ها زودتر از آقایان فروکش می کند. به طور معمول زنان در میانسالی در روابط زناشویی دچار سردی می شوند.

تصور نمایید در صورتی که سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی خانم دقیقا با دوران شور و هیجان همسرش مصادف می شود. خانم ها به خاطر بارداری و زایمان زودتر طراوت جسمی شان را از دست می دهند و سریعتر روند پیری را تجربه می کنند.

چرا بعضی از دختران تمایل به ازدواج با پسر کوچک تر از خود دارند؟

با وجود همه این مشکلات باز هم برخی از دختران تمایل دارند با پسری کوچکتر از خود ازدواج نمایند. آن ها اینطور استدلال دارند که عشق و تفاهم مهم بوده نه تفاوت سنی. در این شرایط رعایت پاره ای از موارد زیر می تواند از بروز اختلاف احتمالی در آینده پیشگیری کند.

 • سپردن قدرت مدیریت به مرد
 • عدم کنترل مرد و اینکه اجازه دهید در میدان زندگی خود را ثابت کند.
 • جلب رضایت خانواده ها و عدم ازدواج بدون رضایت آن ها
 • زن باید به ظاهر و پوست خود اهمیت داده و طراوت و شادابی اش را حفظ کند.

شایان ذکر است تمایل دختر به ازدواج با پسر کوچکتر بیشتر در افرادی دیده می شود در هنگام نوجوانی یا جوانی خانواده کنترل گری داشته اند. دختری که با پدر یا مادر کنترل گر زندگی کرده باشد دیگر تمایل به زندگی و همراهی با مردی عاقل و بالغ که بخواهد مسائل را طبق منطق پیش برده و مجددا کنترل شود ، نداشته و دلزده می شود.

از این رو تمایل دارد با پسر کم سن و سال ازدواج کرده تا بتواند تجربیات و هیجان انگیزی را با وی تجربه کند. این افراد به دنبال کسی هستند که در کنارش بتوانند فارغ از هر چارچوب و محدودیتی کارهای هیجان انگیز و ریسک پذیر انجام دهند و علایق خود را دنبال کنند.

برای مطالعه مطالبی در رابطه با تفاوت سنی در ازدواج و ازدواج با دختر پولدار و سن مناسب ازدواج می توانید کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.