دسته ها
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

آبشار سردابه اردبیل با چشم اندازی بکر و دیدنی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ مرداد ۱۴۰۱
  • ۰

آبشار سردابه یکی از آبشارهای مرتفع و دیدنی در اردبیل می باشد. این آبشار مرتفع دارای امکانات تفریحی و رفاهی بوده و مکان مناسبی برای گردشگران است. این آبشار دارای چشمه های آب گرم درمانی می باشد.

اردبیل استانی سراسر زیبایی با طبیعتی منحصر به فرد است. یکی از جاذبه های مهم و تماشایی در این استان آبشار سردابه می باشد. آبشاری که از ارتفاعات کوه های سبلان جاری شده و به دلیل آب گرم های مختلف اهمیت زیادی دارد. وجود این آبشارها به سرسبزی دامنه های کوه ها کمک بیشتری کرده است.

معرفی آبشار سردابه

این آبشار یک چشمه آب گرم با ویژگی های مهم می باشد. وجود املاح معدنی بسیار در این آبشار موجب شده تا خواص درمانی بسیار زیادی داشته باشد. آب جاری از این چشمه دارای گاز سولفید هیدروژن می باشد. این گاز از شکاف های زمینی بیرون آمده و وارد استخر خواهد شد. سنگ های موجود در کناره این استخر نیز اهمیت زیادی دارند. این آبشار و چشمه های آن از دیدنی های اردبیل برای گردشگران هستند.

آشنایی با سردابه

این آبشار کجاست؟

برای بازدید از این آبشار مرتفع و دیدنی باید به ۲۸ کیلومتری اردبیل و روستایی با همین نام بروید. این نواحی دارای دره ای وسیع بوده و از دامنه های شرقی سبلان سرازیر می شود. در این ارتفاعات چشم اندازهای زیبایی را مشاهده خواهید کرد. این آب گرم اهمیت درمانی زیادی داشته و می توانید از خواص آن لذت ببرید.

سردابه ا بشناسید

بیشتر مسیری که منتهی به این آبشار است آسفالته بوده و امکانات مناسبی دارد. جاده های این نواحی پر فراز و نشیب بوده و در هر یک از بخش های آن می توانید، چشم اندازهای متنوعی را مشاهده کنید. این آبشار بسیار پر جوش و خروش بوده و پر آب است. سرسبزی طبیعت اطراف این آبشار نیز بسیار جالب توجه خواهد بود.

آب های سردابه

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

ویژگی های آبشار:

از ویژگی های مهم این آبشار می توان به گازدار بودن آن اشاره نمود. وجود گاز کربنیک در این آب موجب اهمیت آبشار شده است. تحقیقات نشان داده این آبشار ۱۵ تا ۲۰ متر ارتفاع دارد. در فصل های بارش حجم آب های این آبشار بیشتر خواهد شد. دمای این آبشار به ۳۵ درجه سانتی گراد نیز می رسد. جریان این آب در برخی از بخش ها اندک می باشد. وجود املاحی چون گوگرد موجب بو دار شدن این آب ها شده است.

آبشار سردابه اردبیل

آب آبشار سردابه برای درمان بیماری های مختلفی مفید است. از این آب برای درمان یرقان، زردی، بیماری های استخوانی، پوستی و … استفاده می شود. در این نواحی هفت دهنه چشمه وجود دارد که از آن لذت خواهید برد. این چشمه ها بسیار معروف بوده و در سال های اخیر نیز مورد توجه گردشگران زیادی است. در این نواحی امکانات تفریحی و رفاهی زیادی برای گردشگران نیز در نظر گرفته شده است.

منطقه سردابه

در صورتی که قصد دارید از خواص درمانی این چشمه ها استفاده کنید، باید فصل تابستان را برای سفر خود انتخاب کنید. در این فصل امکانات خوبی فراهم بوده و می توانید راحت تر در آب گرم شنا کنید. آشنایی با مکان های دیدنی اردبیل در لینک را از دست ندهید. این استان جاذبه های مهم دیگری نیز دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.