دسته ها
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

پارک ملی کوبوک آلاسکا با طبیعت بکر و خارق العاده

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ تیر ۱۴۰۱
  • ۰

پارک ملی کوبوک یکی از پارک های بکر و زیبا در آلاسکا می باشد. این پارک ملی ویژگی های گردشگری و تفریحی زیادی داشته و امروزه یک قطب گردشگری محسوب می شود.

در تمام نقاط دنیا پارک های ملی وجود دارد که از نظر زیستگاه گیاهی و جانوری خود با اهمیت می باشد. یکی از مهم ترین پارک های ملی در آلاسکا قرار دارد. پارک ملی کوبوک با تنوع جانوری و گیاهی بسیار ارزشمند که شما علاقمندان در این بخش بیشتر آن را خواهید شناخت.

مراتع کوبوک

آشنایی با پارک ملی کوبوک

گردشگران زیادی هر ساله از زیبایی های این پارک دیدن می کنند. اهمیت این پارک به دلیل تنوعی است که در جاذبه های آن وجود دارد. در این نواحی تحقیقات زمین شناسی متعددی صورت گرفته که نشان می دهد این نواحی در زمان گسترش یخچال های طبیعی تنها یک دره بدون درخت و پوشش گیاهی بوده اند و بعد از تغییرات اقلیمی و بالا آمدن آب سطح دریاها این پارک ملی شکل گرفته است.

پارک زیبای کوبوک

این دره دیدنی در انحصار کوه ها قرار دارد و به دلیل برخورداری از بهترین شرایط جوی می تواند مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. این منطقه حیات وحشی محافظت شده دارد و زیبایی های ویژه ای را به خود اختصاص داده است. این نواحی هر ساله شاهد کوچ عظیمی از پرندگان بوده است.

پارک ملی کوبوک

دشت های تندرا با انواعی از درختان کاج بخش هایی از طبیعت بکر این نواحی را تشکیل داده اند. در امتداد این پارک ملی با یک کویر که تشکیل شده از توده های شنی است، مواجه خواهید شد. این پارک ملی در آلاسکا یکی از دور افتاده ترین نقاط بوده و در عین می تواند طبیعتی بکر و دست نخورده داشته باشد. این پارک ها امروزه از مکان های دیدنی آلاسکا هستند و زیبایی های زیادی برای گردشگران دارد.

  •  آرون گروپس

دیدنی های کوبوک

شگفتی های ملی کوبوک:

تپه های شنی که در امتداد این نواحی قرار دارد، یک زیبایی خارق العاده به شمار می آید. وجود این تپه ها در کنار علفزارها، زنبق های زرد و گل های وحشی زیبایی خیره کننده ای را به این نواحی بخشیده است. این نواحی مورد توجه بسیاری از عکاسان حیات وحش می باشد. در مسیرهایی از این پارک شما امکان پیاده روی کردن خواهید داشت.

زیبایی های کوبوک

قرارگیری تپه های شنی در وسط جنگل های سردسیری یکی از شگفتی های این نواحی برای بازدیدکنندگان است. این نواحی ۲۰ هکتار بوده و به دلیل فرسایش های اخیر یخچال های یخی به وجود آمده اند. تمام طبیعت این منطقه بکر و دست نخورده است. از جاذبه های طبیعی مهمی که در این منطقه امکان بازدید از آن را خواهید داشت، می توان به تل ریزهای شنی، گل ها، تندرا، کوه های یخ زده، رودخانه، درخت های کاج و مراتع جنگلی اشاره نمود.

طبیعت پارک کوبوک

از دیگر پارک های ملی مهم در دنیا می توان به پارک ملی گونونگ گادینگ و پارک ملی پلیتویک اشاره نمود این پارک ها از ویژگی های تفریحی و گردشگری زیادی برخوردار و شما در لینک قرار داده شده با جاذبه های آن آشنا می شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *