دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱

آب گرم فلکده تنکابن و دیدنی های این چشمه زیبا

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۰ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

آب گرم فلکده یکی از نواحی تفریحی و دیدنی در تنکابن می باشد. این چشمه آب گرم بدون گوگرد بوده و دارای خواص درمانی بسیار زیادی است. در این بخش با دیدنی های این آب گرم آشنا می شوید.

استان مازندران یکی از مناطق تفریحی و مهم شمال کشورمان است. استانی گردشگرپذیر با جاذبه های بسیار متنوع که در این بخش با آب گرم فلکده آن آشنا می شویم. این آب گرم بودن گوگرد بوده و به دلیل برخورداری از خواص درمانی مهم می باشد.

آب گرم فلکده

شگفتی های آب گرم فلکده

برای بازدید از این آب گرم و استفاده از مزایا و دیدنی های آن باید به استان مازندران، شهرستان تنکابن، بخش خرم آباد و روستایی با همین نام بروید. این چشمه امروزه در شمار مکان های دیدنی مازندران به شمار می آید و برای بازدیدکنندگان بسیار اسرارآمیز است.

 • بلیط کیش
 • چکاد بام

آبگرم فلکده در تنکابن

طبیعت اطراف این چشمه آب گرم نیز بسیار تماشایی بوده و از ویژگی های منحصر به فردی برای علاقه مندان برخوردار است. این چشمه در کنار رودخانه و آب سرد “لیره سر” واقع شده است و بسیار دیدنی است. دمای آب این چشمه متوسط بوده و همانطور که اشاره شد، از ویژگی های اصلی آن می توان به نبود گوگرد اشاره کرد.

دیدنی های فلکده

چه زمانی به این منطقه سفر کنیم؟

سفر به این نواحی در فصل های مختلفی از سال برای گردشگران امکان پذیر است زیرا دارای طبیعتی سرسبز می باشد. در فصل بهار یا تابستان شما می توانید، بهتر از امکانات این چشمه استفاده نمایید. آب این چشم بسیار خنک و دلپذیر بوده و در دل صخره ها و نواحی جنگلی قرار دارد. این نواحی همانند یک تابلو نقاشی پر رنگ و لعاب هستند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

آشنایی با آبگرم فلکده

خواص درمانی آب چشمه:

این چشمه آب از خواص درمانی بسیار زیادی برخوردار بوده و از مهم ترین امتیازات آن نیز شیرین بودن آب است. آب این چشمه قابل شرب بوده و املاح معدنی مختلفی دارد. خواص درمانی مختلفی که برای این چشمه آب گرم در نظر گرفته شده است، شامل بهبود مشکلات سنگ کلیه، بیماری استخوانی و مفصلی است. این آب برای درمان کم خونی نیز مناسب می باشد.

چشمه معروف فلکده

تفریحات و امکانات چشمه:

این چشمه آب معدنی دارای امکانات تفریحی و رفاهی بسیار زیادی برای گردشگران می باشد. اطراف این چشمه ها را منطقه ای بسیار بکر و چشم نواز تشکیل می دهد. این نواحی دارای فعالیت های تفریحی متعددی نیز می باشد. اگر از علاقه مندان به جاذبه های اطراف این چشمه هستید، می توانید از آن دیدن کنید.

آب تنی کردن در آب گرم فلکده یکی از تفریحات مهم است که دارای خواص زیادی نیز می باشد. با آب تنی در این آب ها می توانید، نهایت آرامش را داشته باشید. اگر می خواهید، تصاویری زیبا و خاطره انگیز از این نواحی داشته باشید، می توانید شروع به عکاسی کنید. گردش در نواحی جنگلی نیز یک جاذبه دیگر از این چشمه ها است.

چشمه زیبای فلکده

این چشمه و آب گرم آن امروزه از مهم ترین مکان های  دیدنی تنکابن هستند و ویژگی های تفریحی و گردشگری زیادی دارند. شما علاقه مندان امکان اقامت در این نواحی را نیز دارید و می توانید در این منطقه کمپ بزنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.