دسته ها
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

تنگ تامرادی با طبیعت بکر و تماشایی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰

تنگ تامردای یکی از نواحی زیبا و دیدنی در کهکیلویه و بویر احمد می باشد. این تنگه از زیبایی های زیادی برای گردشگران برخوردار بوده و در این بخش می توانید، چشم اندازهای زیبایی از آن را مشاهده کنید.

ایران دارای ارتفاعات بسیار زیبا و دیدنی است که در میان آن ها تنگه های تاریخی و مهمی قرار دارند. یکی از تنگه های زیبا و بکر کشور ما، تنگ تامرادی است که در استان کهکیلویه و بویر احمد واقع شده و از زیبایی های زیادی برخوردار می باشد. این تنگه در فاصله ۵۰ کیلومتری یاسوج واقع شده و دارای انواعی از آبشارها و حوضچه ها است.

تنگ تامرادی

معرفی تنگ تامرادی

از زیبایی های این تنگه می توان به وجود آبشار و چشمه های متنوع آن اشاره نمود. برای بازدید از این تنگه زیبا باید روستایی با همین نام سفر کنید. در پیچ و خم جاده این منطقه می توانید از چشم اندازهای بکر و ویژه ای نیز بازدید نمایید. این منطقه بی شک شاهکار بی نظیر از خلقت خدا بوده و زیبایی های زیادی را در خود جای داده است.

دیدنی های تامرادی

در جست و جوی این نواحی می توانید با جاذبه های تاریخی نیز دیدن کنید. بسیاری از روایت های تاریخی عنوان کرده که این تنگه محل جنگ های مهمی در زمان مقدونی و پهلوی بوده است. جدای از ارزش های تاریخی این نواحی می توانید از طبیعت بکر و باشکوهی نیز بازدید کنید. اگر می خواهید طبیعت کهکیلویه و بویر احمد را مشاهده نمایید، باید از این تنگه بازدید کنید.

دیدنی های تنگه:

این تنگه از زیبایی های تاریخی و طبیعی بی شماری برای گردشگران برخوردار است. جاذبه های این تنگه از مسیر جاده آغاز می شود. شما در طی مسیر می توانید از زیبایی های این نواحی و جاده آن دیدن کنید. دشت های همواری که در این نواحی قرار دارند، گردنه های کوهستانی این منطقه نیز از جذابیت های بی شماری برخوردار می باشند.

  •  قاصدک 24
  •  مبل و میز

حوضچه تامرادی

در دو سوی جاده این تنگه گیاهانی با نام جاشیر روییده اند که همانند شوید هستند. تابش نور بر روی این گیاهان موجب شگفتی های زیادی می شود. این نواحی از طبیعت بکر و شگفت انگیزی برخوردار هستند. در مسیر جاده پر پیچ و خم این نواحی می توانید از طبیعت جنگل های بلوط نیز بازدید کنید.

آبشار تامرادی

این نواحی علاوه بر پوشش های گیاهی ارزشمند خود دارای گونه های جانوری نیز می باشد. سنجاب های ایرانی از مهم ترین گونه های جانوری در این نواحی هستند. این سنجاب ها که برای جمع آوری بلوط به این نواحی رفته اند، برای بازدید کنندگان جالب هستند. این نواحی با وجود صخره های مرتفع برای گردشگران دیدنی تر و تماشایی تر هستند. در فصل های مختلفی از سال آبشار میان این تنگه جاری و باقی است.

چشمه تامرادی

زمان مناسب برای سفر:

برای سفر به تنگ تامرادی بهترین فصل تابستان است. اگر می خواهید در آب های این منطقه آب تنی کنید، می توانید فصل تابستان را برای سفر انتخاب کنید. در فصل بهار نیز آب و هوای خنک و معتدلی در این نواحی حاکم بوده که می تواند برای سفر مناسب باشد. این تنگه امروزه از دیدنی های کهکیلویه و بویر احمد است.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.