دسته ها
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

رفع قرمزی موی دکلره شده با روش های خانگی آسان

 • حکیمه فهیمی
 • ۸ خرداد ۱۴۰۱
 • ۰

قرمزی موی دکلره شده یکی از دغدغه های رایج خانم ها می باشد. که رفع آن با راه حل های ساده ای امکان پذیر است. با این مطلب همراه ما باشید تا از این دغدغه و نگرانی آسوده شوید.

اگرچه بهترین راه رنگ مو دکلره می باشد ولی در مواردی مو به قرمز متمایل می شود که رفع آن یک دغدغه شایع میان خانم ها می باشد. در این مطلب می خواهیم شما را با چند راه حل ساده رفع قرمزی مو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

رفع قرمزی مو دکلره شده با چند راه حل ساده

معمولا قرمز شدن مو پس از رنگ کردن و گاه بعد از اولین شستشو خود را نشان می دهد و این موضوع در مورد موهای دکلره شده بیشتر اتفاق می افتد. اگر رنگ موی شما بعد از دکلره به پایه مد نظر نرسیده باشد یا از پودر دکلره یا دکو کرم مناسبی جهت باز شدن رنگ مو استفاده نشود، پس از نخستین شستشو هاله های رنگ قرمز آجری و متمایل به نارنجی روی موها نمایان می شود.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

به طور کلی قرمزی یا نارنجی رنگ شدن موهای دکلره شده پس از چند بار شستشو یکی از دغدغه های رایج خانم ها می باشد که با راه حل های ساده ای نیز رفع خواهد شد. اولین و بهترین پیشنهاد این است که برای رفع قرمزی مو بعد از رنگ کردن مو در خانه این است که به آرایشگاه مراجعه کنید زیرا اگر با نحوه استفاده واریاسیون و رنگ ها آشنایی کامل نداشته باشید ممکن است تن قرمز و نارنجی موها به اندازه دلخواه از بین نرفته و مجبور شده رنگ یا دکلره را مجددا روی موها تکرار نمایید. و این امر به موها آسیب می زند.

حتما در روشن کردن مو توسط دکلره بسیار دقت کنید. اگرچه بهترین راه رنگ مو دکلره است ولی اگر مو به پایه درست نرسد گرفتن قرمزی آن بسیار پر دردسر می شود. توصیه می شود با مواد دکلره مناسب و اکسیدان نه درصد به آهستگی مو را روشن کنید.

در صورتی که با گذشت زمان روشنایی مو هنگام دکلره تغییری نکرد کافی است مواد را از روی سر با حوله برداشته و دوباره اکسیدان و دکلره را روی مو قرار دهید. ضمنا دکلره آبی و سبز خاص حذف رنگ نارنجی و قرمزی می باشد. به هر روی در ادامه با چند راه حل ساده رفع قرمزی موی دکلره اشاره می شود.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

۱. اکسیدان با درجه مناسب استفاده کنید.

استفاده از اکسیدان با درجه نامناسب برای به پایه رساندن موها می تواند دلیل قرمزی موهای دکلره باشد. از این رو بهتر است از اکسیدان های با درجه پایین ۶ یا ۹ درصد کمک بگیرید. این درجه از اکسیدان جهت کنترل و از بین بردن قرمزی مو درصد مناسبی می باشد.

۲. اکسیدان ضد قرمزی استفاده شود.

دقت کنید که برای ترکیب رنگ موی دلخواه به سراغ اکسیدان ضد قرمزی رفته و از این نوع اکسیدان به جای اکسیدان معمولی جهت ترکیب رنگ موی دلخواه خود بهره بگیرید. اکسیدان های ضد قرمزی به کنترل رنگدانه های قرمز موجود در رنگ مو کمک کرده و پوشاننده انواع قرمزی مو می باشند.

۳. واریاسیون سبز به کار برید.

به صورت کلی باید گروه رنگ مویی که استفاده می کنید را تغییر دهید. معمولا پس از استفاده از رنگ موی گروه n مشکل بیرون زدگی قرمزی مو بیشتر روی می دهد. از این رو باید در کاتالوگ رنگ مو از این پس رنگ های خانواده را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب این رنگ جهت جلوگیری از قرمزی مو بعد دکلره از واریاسیون سبر استفاده کنید.

همانگونه که اطلاع دارید توسط رنگساژ موها دوباره احیا میشود. برای رنگساژ موهای قرمز شده به اندکی واریاسیون سبز و شامپو نیاز است. واریاسیون را به شامپو اضافه کرده و موها را شستشو دهید. البته اجازه دهید ۵ الی ۱۰ دقیقه روی سر باقی بماند بعد آبکشی کنید. مشاهده می کنید که هاله قرمز رنگ آن برطرف شده است.

البته ممکن است نیاز شود دو الی سه هفته یک بار این روش را برای احیا مجدد موها تکرار نمایید. برای استفاده از واریاسیون ها به دو نکته دقت کنید. هرچه میزان واریاسیون و زمان مکث آن روی مو زیادتر باشد ، موها تیره تر می شود از این رو هنگام استفاده از واریاسیون سبز برای رفع قرمزی موها به اندازه و حجم موها توجه کنید.

۴. از ویتامین بوناول کمک بگیرید.

در صورتی که رنگ موی قبلی شما قرمزی دارد و از گروه n بوده و قرمزی داشته ، چند روز پیش از اعمال رنگ موی جدید یکی دو مرتبه ویتامین بوناول را استفاده تا هم موها تقویت شوند و هم قرمزی موها گرفته شود.

۵. مجددا موها را رنگ کنید.

همانطور که پیشتر اشاره شد بهتر است برای برگرداندن شادابی موها و پوشاندن قرمزی آن ها، موی خود را با استفاده از رنگ های تیره و در خانواده گروه طبیعی رنگ نمایید. هر چند ممکن است رنگ جدید دقیقا باب سلیقه شما نباشد اما از قرمز بودن آن بهتر است.

از رنگ مو گروه m جهت رفع قرمزی مو کمک بگیرید و به اندازه یک بند انگشت واریاسیون سبز به رنگ مو اضافه نموده و می توانید به ترکیب رنگ خود یکی از واریاسیون های نقره ای، بنفش، خاکستری هم اضافه کنید. واریاسیون نقره ای و یا بنفش ضد زردی بوده و برای گرفتن زردی مو مناسب می باشد.

اگر رنگ مو را به پایه ۶ رساندید حتما در ترکیب رنگ های رنگ ساژ یک بند انگشت رنگساژ بنفش نیز استفاده نمایید تا زردی موها را از ابتدا بگیرد. و در صورتی که موها به پایه ۷ به بالا رسید و تناژ زردی داشت ، بیسکوییتی ۸ را همراه یک بند واریاسیون بنفش رنگ ترکیب نموده و روی موها اعمال نمایید.

۶. رنگساژ نمودن مو

فوم های رنگ ساژ مو کف های رنگ دهنده می باشند که بعد از دکلره می تواند موها را توسط آن ها رنگساژ نمود. در صورتی که فوم رنگساژ را با شامپوهای سیلورشاین ترکیب نماید تن زردی و قرمزی موها را می گیرد. و اگر رنگ موی جدید با چند بار شستن موها قرمز یا زرد شد می توانید موها را یک بار با ویتامین بوناول در حمام و بر اساس دستور بشویید. و سه الی چهار روز بعد به اندازه یک بند انگشت واریاسیون سبز و کمی شامپو را با هم مخلوط و حدود یک ربع روی مو رنگساژ نموده و شستشو دهید.

جهت رفع کامل قرمزی موی دکلره  شده می توانید به جای رنگساژ توسط واریاسیون سبز و شامپو اندکی رنگ مشکی پرکلاغی را در کف دست با اندکی شامپو مخلوط نموده و روی موهای خیس قرار داده و سریعا شستشو دهید. یک راه دیگر این است که دو بند انگشت واریاسون نقره ای و بنفش که ضد قرمزی است را با اکسیدان درجه ۱۲ ترکیب کنید. استفاده مدام از واریاسیون سبب تیرگی مو می شود. می توان برای رفع تناژ نارنجی و زرد از واریاسیون خاکستری و آبی نیز کمک گرفت.

۷. از شامپو مخصوص ضد زردی کمک بگیرید.

شامپو ضد زردی، بنفش یا شامپو نقره ای خاصیت حذف کنندگی زردی مو را دارند و رنگ زرد مو را محو می کنند. از این شامپو  می توان هم پس از دکلره و هم جهت حذف زردی مو بعد از رنگ کردن کمک گرفت.

۸. از ریموورهای مخصوص استفاده کنید.

یک راه حل دیگر برای رفع قرمزی موی دکلره شده استفاده از ریموور رنگ قرمز می باشد. از این مورد می توانید در صورتی که با رنگ مو یا حنا نیز موهای شما قرمز شده است؛ کمک بگیرید.

از همراهی شما تا پایان این مطلب بسیار سپاس گزاریم. همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای آشنایی با  ۸ راه مراقبت از مو های دکلره شده و رنگ موهای بدون دکلره روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.