دسته ها
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

تاریخچه شعبده بازی در ایران و جهان

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

در این مطلب قصد داریم شما را با تاریخچه شعبده بازی آشنا کنیم و اطلاعاتی در مورد این هنر در ایران و جهان را به شما خواهیم داد. برای یافتن اطلاعات بیشتر تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

شعبده بازی و تردستی امروزه یکی از سرگرمی هایی می باشد که طرفداران زیادی دارد. در واقع دیدن این تردستی ها می تواند برای ساعتی شما را به خود درگیر کند و بهتر است در مورد تاریخچه شعبده نیز اطلاعاتی داشته باشید و بدانید که این ترفندها از کجا آمده است و چه قدمتی دارد.

همه چیز در مورد تاریخ شعبده

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

همه چیز در مورد تاریخچه شعبده

شعبده بازی و تردستی در ایران و جهان از زمان های دور مرسوم بوده است و افراد بسیار زیادی هستند که این کار ها را انجام می داده اند. در واقع سرگرمی هایی که افراد برای خود در نظر می گیرند بسیار متفاوت می باشد و تردستی یکی از آن ها است. در واقع تردستی هایی که افراد انجام می دهند می تواند شما را به تفکر وا دار کند از این رو برای ذهن بسیار خوب است و علاوه بر این که مدتی را سرگرم می شوید فکر خود را نیز به کار می گیرید.

شعبده بازی در جهان

این هنر بسیار خوب که سالیان سال است مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است قدمتی بسیار طولانی دارد و حدودا ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح کشف شده بود. در واقع اسنادی مبتنی بر این وجود دارد که در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از تولد حضرت مسیح مصریان باستان افرادی را داشتند که با تر دستی هایی که انجام می داده است می توانسته فراعنه را سرگرم کرده و شادی را برای آن ها به همراه داشته باشد. در واقع نقش هایی که از آن زمان تا کنون به جا مانده است اثباتی بر این ادعا می باشد. این نقش ها شامل افرادی هستند که اجسامی را به بالا پرتاب می کردند و آن ها را می گرفتند.

تر دستی در ایران و جهان

تردستی در ایران

در کشور ما هم این هنر تاریخی بسیار دور دارد. در واقع در بسیاری از اشعار ایرانی هم نام هایی به نام تلخک آورده شده است و نشان می دهد که این افراد توانسته اند شاهان را در آن زمان سرگرم کنند. همانطور که می دانید در ایران مذهبی ها نفوذ بسیار زیادی داشتند و توانستند تا حدودی جلوی این تردستی ها را بگیرند و افرادی که این کارها را انجام می دادند برای مدت زمان خاصی مورد مجازات قرار می گرفتند از این رو این هنر در کشور ما پیشرفت چندانی نداشت. در واقع آن ها فکر می کردند که این کار با جادوگری همسان است در صورتی که تردستی و شعبده بازی چیزی جز سرعت عمل و خطای دید انسانی نمی باشد.

 • چکاد بام
 • مبل و میز

انواع شعبده بازی

در این بخش از تاریخچه شعبده باز به انواع آن می پردازیم. در نظر داشته باشید که با افزایش و پیشرفت تکنولوژی در ایران روش های متفاوتی برای این کار وجود دارد. در واقع تمامی کارهایی که شعبده بازان انجام می دهند این است که سرعت عمل بسیار بالایی دارند و دید انسان را تحت تاثیر قرار می دهند بنابراین انسان ها چیزهایی را نمی توانند ببیند و یا آن ها را به اشتباه دریافت می کنند. به صورت کلی این هنر دارای چند نوع مختلف می باشد که همه آن ها بر پایه خطای دید مخاطب، استفاده از حرکت های فوق سریع و استفاده از ابزار های نامرئی کننده می باشد.

تاریخچه شعبده

از مهم ترین و رایج ترین نوع شعبده بازی ها می توان به شعبده بازی کردن با کارت ها را نام برد. در واقع روش های بسیاری برای این نوع تردستی وجود دارد که شما می توانید آن ها را مشاهده کنید. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های داده شده تاریخچه ساعت رولکس و تاریخچه پول را مشاهده کرده و اطلاعات خود را در این زمینه ها ارتقاء دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.