دسته ها
یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

پارک های استانبول و چشم اندازهای دیدنی آن ها

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

از مهم ترین دیدنی های استانبول می توان به پارک های آن اشاره کرد. این شهر که مقصد بسیاری از گردشگران بوده اهمیت زیادی برای علاقمندان دارد. از مهم ترین این پارک ها می توان به پارک ییلدیز اشاره نمود.

سفر به ترکیه با تجربه های جذابی همراه است. این کشور که هر ساله قطب توریستی دنیا بوده و گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به سوی خود جذب می کند، دارای جاذبه های دیدنی بی شماری است. از مهم ترین دیدنی های این کشور می توان به پارک های استانبول اشاره کرد که اهمیت گردشگری بالایی دارند.

پارک های مهم استانبول

معرفی پارک های استانبول

همانطور که می دانید، یکی از شهرهای توریستی و پر جاذبه در ترکیه شهر استانبول می باشد. این شهر اهمیت توریستی و گردشگری بالایی دارد و از سوی گردشگران زیادی مورد توجه می باشد. این شهر دارای پارک های مختلفی است و با درختان کهن و تنومند خود می تواند جذابیت زیادی داشته باشد. در فصل های مختلفی از سال این پارک ها چشم اندازهای زیادی دارند. در لینک به معرفی ارزان ترین دیدنی های استانبول پرداخته ایم.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

باغ پارک استانبول

پارک اولوس:

این پارک در بلندای تپه اورتاکوی در استانبول قرار دارد. فضای دلنشین و مناظر دیدنی در این پارک از چشم اندازهای زیادی برخوردار می باشند. قدم زدن در بخش های مختلفی از این پارک با تجربه های خاصی همراه خواهد بود. در هنگام غروب خورشید چشم اندازهای بسیار زیبایی در این نواحی حاکم خواهند بود. آسمان این پارک در بسیاری از فصل های سال صاف بوده و هوای معتدل و مناسبی دارد.

پارک شهر استانبول

پارک طبیعت میهرابات:

این پارک تفریحی و دیدنی مساحتی بالغ بر ۲۵ هکتار دارد و دارای انواعی از درختان سرسبز و تنومند است. باغ ها در این نواحی مساحت زیادی دارند و چشم اندازهای زیبایی را به خود اختصاص داده اند. درختان کهنسالی که در اطراف تنگه بسفر قرار گرفته اند، فضای دلنشینی را برای شما فراهم کرده است. راهرویی از درختان سرو که محل مناسبی برای قدم زدن هستند، می توانند چشم اندازهای زیبایی داشته باشند. شما علاقمندان در این منطقه می توانید دوچرخه سواری نیز کنید.

 • مبل و میز
 • چکاد بام

پارک لاله استانبول

پارک فنر باغچه:

این پارک نیز یکی از پارک های مهم در استانبول بوده و در کنار دریای مرمر واقع شده است. شما برای بازدید از این پارک به منطقه آناتولی بروید. این پارک بسیار وسیع و بزرگ بوده و طبیعت خاص و دلنشینی برای گردشگران دارد. چشم اندازهای این پارک از یک سو و از سوی دیگر دریای آن می تواند توجه شما گردشگران را جلب کند. این پارک یکی از مهم ترین مکان ها برای قرارهای عاشقانه خواهند بود.

پارک تفریحی استانبول

پارک گولهانه:

در کنار کاخ توپکایی می توانید نمادی از تاریخ عثمانی ها را در استانبول بشناسید. این پارک یکی از قدیمی ترین پارک های این شهر است. این پارک دارای انواعی از درختان ریشه دار و کهنسالی بوده که شما از آن دیدن می کنید. این پارک امروزه یکی از مهم ترین مکان ها برای قرارهای عاشقانه خواهد بود.

امکانات پارک استانبول

پارک امیرگان:

از دیگر شگفتی های این پارک می توان به لاله های رنگی آن اشاره کرد. مساحت این پارک نیز ۴۷۰ هزار متر مربع می باشد. سنگ فرش های وسیع و عظیمی که در این پارک از گل های لاله ساخته شده اند، بی شک برای شما دیدنی خواهند بود. جالب است بدانید، این پارک ها به دلیل برگزاری فستیوال های مختلف نیز شهرت زیادی دارند.

پارک زیبای استانبول

پارک ییلدیز نیز از دیگر پارک های دیدنی در این نواحی می باشد. شما علاوه بر این پارک ها می توانید از دیگر دیدنی های استانبول نیز بازدید کنید. در لینک به معرفی مکان های دیدنی استانبول پرداخته ایم.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.