دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

معماهای سخت و جالب که ذهن شما را درگیر می کنند + جواب

 • یلدا محمدی
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹
 • ۰

سری جدید و سرگرم کننده انواع معمای سخت و دشوار را به همراه جواب های صحیح با توضیحات کافی گردآوری نموده و در این مطلب ارائه می دهیم که مطمئنا پاسخ گویی به این معماهای جالب، برای شما نیز جذاب خواهد بود.

مجموعه ایی متنوع و سرگرم کننده از انواع معمای سخت و دشوار را در این مطلب مشاهده نموده و بعد از پاسخ دادن به این معماها، به مقایسه انه ابا پاسخ های صحیح پرداخته و از این طریق میزان هوش و استعداد های خود را بسنجید. توجه داشته باشید که این معماهای سخت در زمینه مختلف طراحی شده اند و مطمئنا پاسخ گویی به آنها برای شما نیز جذاب خواهد بود. تا پایان این مطلب همراه ما بوده و از مطالعه این معماهای دشوار و جالب لذت ببرید.

هفت معمای سخت و دشوار به همراه جواب های صحیح :

در این مطلب جدیدترین سری انواع معمای سخت را ارائه می نماییم و سعی نموده ایم جالب ترین و خواندنی ترین معماها را گردآوری نماییم. در پایان نیز جواب های صحیح این معماهای سخت و چیستان های جالب را ملاحظه خواهید نمود.

معماهای جالب و سخت

 1. معمای سخت استخر آب : یه استخر داریم که هر روز ۲ برابر روز قبل آب میریزند داخلش؛ مثلا اگه امروز ۱ لیتر میریزند فردا ۲ لیتر و پس فردا ۴ لیتر و روز بعد ۸ لیتر و به همین ترتیب ۱۶ ، ۳۲ لیتر در روزهای بعدی داخل استخر آب می‌ریزنند و اینکه تو مدت ۳۰ روز این استخر کاملا پر میشه. حالا سوال اینه که در چه روزی از مدت این ۳۰ روز، حجم این استخر نصفه است؟!
 2. معمای دار زدن : شخصی دریک اتاق به ابعاد ۵×۲۰×۲۰ متر، خودش را با یک ریسمان دومتری از سقف آویزان می کند و دار می زند. وقتی به در اتاق او می آیند و می بینند از او صدایی شنیده نمی شود، نگران می شوند و در را می شکنند با کمال تعجب می بینند، او از سقف خودش را دار زده است و در اتاق را از درون قفل کرده و کلید را در جیبش گذاشته است. با اینکه میز، صندلی، نردبام یا چیز دیگری در اتاق نبوده است، او چگونه خود را دار زده است؟
 3.  معمای سخت حکمی برای اعدام : حکم اعدام متهمی را صادر می کنند و مضمون «بخشش لازم نیست، اعدامش کنید.» را به امضا، دادستان می رسانند. پس از امضاء دادستان، مأمور اجرای حکم، با تغییری در مضمون، جمله را به صورتی در می آورد که جلو اعدام متهم را می گیرد، او چه تغییری در جمله بوجود می آورد؟
 4.  معمای جالب فرزند پرنده : یک نفر با تفنگ به سوی پرنده ای تیری انداخت و او را نقش بر زمین ساخت. پرنده بلافاصله درگذشت. حالا از کجا بدانیم بچه ای که پرنده در شکم دارد حلال است یا حرام؟
 5. معمای سخت مهارت آرایشگر : روزی یک فردی که اهل منطق بود به شهری رفت و قصد داشت که به سلمانی برود . در آن شهر بیشتر از دو سلمانی وجود نداشت . به سراغ سلمانی اول که رفت او را بسیار ژولیده و نامرتب دید و پس از آن به سراغ سلمانی دوم که رفت او را با ظاهری بسیار آراسته یافت . سپس او تصمیم گرفت که به نزد سلمانی اول برود . به نظر شما چه دلیلی داشت ؟
 6. معمای جالب خرید ساعت : سه نفر به ساعت فروشی رفتند و یک ساعت ۳۰ هزار تومنی خریدند. نفری ۱۰ هزار داد. فروشنده به آنها تخفیف داد ۵ تومن را به شاگرد داد تا به آنها بدهد اما شاگرد ۲ تومن را برای خود برداشت و سه تومن پس داد نفری هزار تومن رسید یعنی آنها هر کدام ۹ تومن دارند. سوال اینه که اگر این سه نفر ۳*۹=۲۷ تومن دارند و شاگرد ۲ تومن، پس هزار تومن دیگه کجا رفت؟
 7. معمای ریاضی جعبه قند : ۱۰۰ جعبه قند داریم که در هر کدام ۱۰۰ حبه قند موجود است و وزن هر حبه قند a گرم است. اگر یکی از جعبه های قند شامل حبه هایی به وزن a-1 گرم باشد چگونه می توان با یکبار وزن کردن،جعبه شامل حبه های دارای وزن کمتر را یافت؟

معماهای بسیار سخت

جواب معماهای سخت :

در ادامه جواب معماهایی که در بالا ارائه دادیم را ملاحظه می فرمایید، این جواب ها را با پاسخ هایی که خودتان به معماها داده اید، مقایسه نمایید.

 1. حجم آب استخر هر روز دو برابر روز قبلش میشه. یعنی حجم آب استخر نسبت مستقیم داره با توان دوم عدد همان روز (منهای یک). بنابراین ۲ به توان ۳۰ تقسیم بر ۲ که می‌شود ۲ به توان ۲۹، یعنی روز قبل از پر شدن آب استخر. برای حل این معما اصلا نیازی به محاسبه عدد معادل ۲ به توان ۳۰ نیست.
 2. یش از خودکشی، تعدادی قالب یخ به درون اتاق می آورد، آنها را روی هم و زیر پا می گذارد و با استفاده از آنها طناب را به سقف وصل می کند و به گردن خود می اندازد. آنگاه یخها کم کم آب می شوند و از پایین در اتاق به بیرون تراوش می کنند بطوریکه هنگام حضور دیگران اثری از یخها نبوده و همین امر موجبات شگفتی آنان را فراهم می سازد.
 3. مأمور ویرگول را از جلو کلمه «نیست» بر می دارد و جلو کلمه «بخشش» می گذارد، بدین ترتیب: «بخشش، لازم نیست اعدامش کنید.»
 4. پرنده تخمگذار است و بچّه زا نیست تا بچه ای در شکم داشته باشد.
 5. چون در آن شهر دو سلمانی بیشتر وجود نداشت پس مسئول سلمانی به نزد دیگرس رفته تا سر او را اصلاح کند بنابراین چون سلمانی دوم موهایی آراسته داشته ، پس سلمانی اول موهای او را اصلاح کرده و کار او بهتر است .
 6. پاسخ اینه که آن سه نفر پول خود را دست فروشنده داده اند و فقط نفری هزار تومن دارد به همراه یک ساعت که متعلق به هرسه است. پس متن چیستان خنده دار شما را گول زده است .
 7. جعبه ها را به ترتیب چیده و از ۱ تا ۱۰۰ شماره گذاری می کنیم،سپس از هر جعبه به تعداد شماره جعبه حبه هایی بر می داریم(مثلا از جعبه شماره ۱ یک حبه،از جعبه ۲ دو حبه و …و از جعبه ۱۰۰ صد حبه)بعد از آن کل حبه های انتخاب شده را وزن می کنیم و وزن آنرا m گرم فرض می کنیم.اگر m‌را از ۵۰۵۰a کم کنیم شماره جعبه شامل حبه های سبکتر به دست می آید.

معمای سخت با جواب

 • مبل و میز
 • آرون گروپس

چندین معماهای سخت با جواب های ساده

۱- یک دختر زمانی که داشت صبحانه می خورد حلقه اش درون فنجان پر از قهوه افتاد، ولی حلقه او خشک ماند. حال چگونه چنین چیزی ممکن است؟

۲- پسری به نام جیمز به مدت ۳ روز در بیمارستان بود و در حالی که نه بیمار شده بود و نه آسیب دیده بود. پس از این مدت از بیمارستان ترخیص شد، ولی باید وی را حمل می کردند!

۳- در کشور ترکیه، اغلب کفاش ها، کفش های رهگذران را به رایگان تمیز می کنند که چنانچه این کار را انجام دهند رهگذران مجبور هستند دستمزد آن ها را پرداخت نمایند.

۴- به شما تعلق دارد ولی تمامی افرادی که شما را می شناسند بیشتر از شما از آن استفاده می کنند؟

۵- پادشاهی برای به میراث گذاشتن تخت پادشاهی به شوهران سه دختر خود این شرط را گذاشت که هر یک از دختران ۳ قوری یکسانی را با مقدار مشخصی آب پر نمایند و به طور همزمان بر روی اجاق قرار دهند تا به جوش آید و آب قوری هر کدام از دخترها سریع تر جوشید، تخت پادشاهی از آن همسر او خواهد بود. با این شرط آب قوری دختر کوچک تر سریعتر از همه به جوش آمد، در حالی که اصلا تمایلی به ازدواج کردن نداشت.

۶- در کجا رودخانه های آن آب ندارند، شهرهای آن بدون ساختمان می باشند و جنگل های آن هیچ درختی ندارند؟

معمای سخت با جواب هاس ساده

پاسخ معماها:

برای رسیدن به جواب این معماهای به ظاهر سخت باید قدری تامل داشته باشید زیرا پاسخ این معماها، بسیار ساده می باشد که حتما از شنیدن پاسخ های به این سادگی حیرت زده خواهید شد.

جواب سوال ۱: حلقه دختر درون قهوه خشک افتاده بود.

جواب سوال ۲: جیمز پسری تازه متولد شده در بیمارستان می باشد.

جواب سوال ۳: این کفاش ها تنها یک لنگه کفش را بدون گرفتن دستمزد تمیز می نمایند و واکس می زنند و رهگذران برای تمیز شدن لنگه دیگر کفش خود مجبور می شوند پول پرداخت کنند.

جواب سوال ۴: نام شما چیزی است که متعلق به شما می باشد ولی دیگران مدام از آن استفاده می نمایند.

جواب سوال ۵: دو دختر بزرگ تر برای این که ببینید آب قوری شان به جوش آمده است، مدام درب قوری را بر می داشتند و نگاه می کردند. به همین خاطر مدت زمان جوشیدن آب قوری آن ها طولانی تر از دختر کوچک تر شد.

جواب سوال ۶: نقشه جهان پاسخ ششمین معما می باشد.

یافتن پاسخ معما سخت

امیدواریم پاسخگویی به انواع معمای سخت و جالب که در این مطلب ملاحظه نمودید، برایتان جذاب بوده باشد و با هوش و ذکاوت خود قبل از مشاهده جواب ها، پاسخ صحیح معماها را داده باشید. در صورتی که به اینگونه مطالب علاقه مند هستید و تمایل دارید با معماهای متنوع بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم به بخش چیستان مراجعه نموده و از جدیدترین مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *