دسته ها
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

عکس پرنده هما و برخی از ویژگی های این پرنده افسانه ای

  • عاطفه میرزایی
  • ۲ فروردین ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، گلچینی جدید و خاص از انواع عکس پرنده هما با حالت های متنوع و جالب برای شما دوستان عزیز تهیه و ارائه نموده ایم.

هما یکی از پرنده های شکاری می باشد که در کوه های آفریقا، آسیا و حتی ایران زندگی می کنند. این گونه از پرنده ها دارای ریش بوده و مانند دیگر نژاد های خود (کرکس) لاشه خوار هستند و بیش تر ار ۸۰ درصد تغذیه آنها مغز استخوان می باشد. به همین دلیل این پرنده به نام استخوان خوار نیز معروف شده اند. این پرنده چهره خشنی دارد و بسیار ترسناک بوده و به هیچ عنوان امکان اهلی کردن برای این پرنده وجود ندارد و نمی توانید نگهداری کنید. خوب است بدانید که مجسمه این پرنده بر روی ستون های تخت جمشید هم نقش بسته است و به عنوان پرنده پارسی هم نامیده شده است. در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، گلچینی جذاب و زیبا ار انواع عکس پرنده هما برای شما دوستان تهیه و ارائه نموده ایم که امیدواریم مورد پسندتان قرار بگیرد.

عکس جدید از پرنده هما

گلچینی زیبا ار انواع عکس پرنده هما + خصوصیات

هما پرنده استخوان خوار با کرکس ریش دار نوعی پرنده شکاری بزرگ جثه از تیره قوشیان و راسته قوش سانان می باشد که در کوه‌ های مرتفع آفریقا، جنوب اروپا و آسیا از جمله مناطقی از ایران همچون منطقه حفاظت‌ شده گنو زندگی می کنند. هما مانند دیگر کرکس ها لاشه خوار است ولی عمدتا غذای آن را مغز استخوان تشکیل می دهد.

تصاویر دیدنی و باحال هما

این پرنده در تمام طول سال یک جا می‌ ماند و هر فصل فقط یک یا دو تخم می‌ گذارد و در ارتفاعاتی بین ۳۰۰ تا ۴۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا زیست می‌ کند و بیشتر اعضای این گونه در ارتفاعی بیش از ۲۰۰۰ متر سکونت می‌ کنند.

پرنده هما تقریبا قد آن به ۱۲۰ سانتی متر نیز می رسد و دارای پرهایی بین ۲ الی ۳ متر می باشد و وزن این پرنده با توجه سن آن بین ۵ الی ۷ کیلوگرم میباشد. این پرنده ها مانند پرنده های لاشه خور نیستند و اصلا شباهتی ندارند.

دم آن بلند بوده و به صورت لوزی می باشد. گردن هما مانند لاشه خوار ها پوشیده از پر نبوده و بر روی منقار خود سیبل آویزان شده است تا ظاهری وحشتناک داشته باشد.

  •  آرون گروپس

عکس پرنده هما زیبا و باحال

تصویر زیبا و باحال درمورد هما

 به پرهایش خاک سرخ می‌مالد تا ترسناک‌تر به نظر برسد

کرکس های ریش دار در رنگ های مختلف در دنیا وجود دارد. از سفید خاص وجود دارد تا نارنجی مایل به قرمز، خاک های حاوی اکسید آهن روی این پرنده باعث می‌ شود تا ظاهری ترسناک داشته باشند. این پرنده با چنگال های خود خاک را بر می دارد و حدود شصت دقیقه آن را روی پر و بالش می‌ مالد تا مطمئن شود که به رنگ نارنجی آتشین تبدیل شده است. البته او به دیگر مواد قرمز هم علاقه دارد از جمله برگ و چوب های قرمز.

تصاویر دیدنی از پرنده هما

عکس پرنده هما بسیار شیک

پرنده هما در اسطوره‌ ها

در افسانه های کشور ایران از جمله ققنوس در اساطیر مصر و یونان صاحب کرامت است.

هما در ادبیات ایرانی ها به عنوان نماد سعادت می باشد و بر عکس جغد که نماد شقاوت است. البته هما می تواند پرنده ای افسانه ای و اساطیری باشد. در قصه های و مثل های ایرانی از هما به عنوان پرنده ای بی آزار و استخوان خوار معرف شده است. خوب است بدانید نقش پرنده هما در کنده کاری ها و برخی از سرستون های تخت جمشید دیدهی می شود. همچنین در خرابه های پارسه که پایتخت هخامنشیان بوده دو مجسمه سنگی از هما پیدا شده است. بدین معناست که هما در زمان ایران باستان نیز پرنده سعادت بوده‌ است.

تصویری از مجسمه پرنده هما
عکس پرنده هما برای پروفایل
گفتنی است که حدود ۸۰ درصد غذای آنها استخوان می باشد و قادر بوده در کمتر از ۲۴ ساعت استخوان را به صورت کامل هضم کنند، زیرا اسید معده این نوع از پرنده بالا است

هما مانند دیگر پرنده ها علاقه ای به به خوردن گوشی و لاشه ندارد و تغذیه اصلی این پرنده استخوان می باشد. پرنده هما منتظر می ماند تا تمامی پرندها و یا حیوانات از لاشه دور شوند و سپس به سمت لاشه حمله کرده و با استفاده از منقار خود شروع به جدا سازی استخوان ها می کند. این پرنده استخوان را در حین پرواز از ارتفاع بالا به زمین می اندازد تا به قطعات کوچک تبدیل شوند و سپس اقدام به خورد می کند. این پرنده از از لاک پشت و مارمولک نیز تغذیه می کند.

انواع تصاویر دیدنی هما

آلبوم جذاب و دیدنی تصاویر پرنده هما

انواع دیدنی عکس پرنده هما

گالری تصویر جالب از پرنده هما

تصویر پرنده هما بسیار باحال

تصویر زیبا و باحال درمورد هما

انواع جذاب عکس پرنده هما

تصاویر دیدنی از پرنده هما

تصویر باحال از پرنده هما

تصویر پرنده هما بسیار جالب و خفن

تصاویر دیدنی از پرنده هما

انواع جالب عکس پرنده هما

دیدنی های جالب پرنده هما

گالری زیبا پرنده هما

انواع زیبا عکس پرنده هما

تصاویر دیدنی و باحال درمورد هما

در این مطلب، مجموعه ای دیدنی و جذاب از انواع تصویر پرنده هما را مشاهده نمودید امیدواریم از عکس های جالب این پرنده لذت برده باشید و این تصاویر مورد پسندتان قرار گرفته باشد. همچنین برای آشنایی با دیگر موجودات از جمله پرنده و حیوانات وحشی و اهلی به بخش عکس حیوانات مراجعه نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *