دسته ها
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

قله درفک رودبار و جاذبه های طبیعی این منطقه کوهستانی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ اسفند ۱۴۰۰
  • ۰

قله درفک یکی از نواحی مرتفع کوهستانی و دیدنی در شهرستان رودبار گیلان می باشد. شما علاقمندان برای سفر به این آتشفشان های خاموش باید راهی روستای دشتویل شوید. در این نواحی می توانید از چشم اندازهای زیبایی دیدن کنید. این منطقه دارای مراتع سرسبزی است، از مناطق ییلاقی می باشد.

قله درفک که یکی از نواحی بکر و پر جاذبه در کشورمان است، از جذابیت های بی شماری برای گردشگران برخوردار بوده این قله در منطقه کوهستانی رودبار واقع شده است و از جاذبه های دیدنی این شهر می باشد. این قله در میان شهرستان رودبار و سیاهکل است. این قله یکی از آتشفشان های خاموشی است که در گیلان قرار دارد. طبیعت این مناطق و شرایط آب و هوایی مناسب و معتدلی که در آن حاکم است، اهمیت زیادی برای گردشگران دارد.

قله درفک

معرفی دیدنی های قله درفک

بر اساس برخی روایت ها وقوع زلزله در سال ۱۳۶۹ موجب شده تا بخش هایی از این قله در هم فرو بریزد. شدت فرسایش ها در سال های اخیر در این نواحی بسیار بالا بوده و از این رو موجب فرسایش قله ها شده است. این مناطق سالیان سال محل زندگی اقوام دیلمی و گیل شناخته می شده است. رازهایی که در دل این غارها نهفته اند، موجب شده تا جذابیت زیادی داشته باشند.

طبیعت درفک

ارتفاع این قلعه ۲۷۰۰ متر می باشد و به عنوان بام گیلان شناخته می شود. این نواحی از اطراف به کوه های منجیل و پیشکوه نیز متصل است. این رشته کوه های عظیم بخش های مهمی از استان را احاطه نموده اند. این قله در دهستان دشتویل رودبار واقع شده و امروزه یکی از نواحی توریستی این منطقه محسوب می شود.

نواحی درفک

غار یخی درفک:

این غار یکی از چشم اندازهای زیبایی است که می توانید آن را تماشا نمایید. از جاذبه های مهم در این غار می توان به نوع شکل گیری آن اشاره نمود. در این غار آب شرب وجود دارد که بخشی از نیازهای مردمان این منطقه را تامین نموده است. جالب است بدانید عشایر در داخل این غار با استفاده از سنگ خانه هایی ساخته اند. از سویی درون این غار به دلیل تجمع برف ها به یک یخچال طبیعی تبدیل شده است.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

جاذبه توریستی درفک

صعود به قله:

یکی از تجربه های مهم در سفر به قله درفک صعود به قله های این نواحی می باشد. شما در این صورت می توانید هیجان بیشتری را تجربه کنید و تجربه کوهنوردی در این مناطق را داشته باشید. کوهپیمایی در اینگونه نواحی زمانی که گروهی انجام بگرید می تواند با تجربه های جذابی همراه باشد. شما برای صعود به این قله ها باید از مسیرهای کوهستانی و جنگل ها نیز عبور کنید.

ییلاق درفک

طبیعت گردی درفک:

این نواحی به دلیل چشم اندازهایی که دارند، یکی از مناطق ییلاقی بکر برای گردشگران هستند. طبیعت این نواحی بسیار دلچسب می باشند. چرای گوسفندان در این نواحی و استفاده از گیاهان جنگلی موجب شده تا این نواحی اهمیت زیادی برای عشایر داشته باشند. جالب است بدانید گیاهانی مانند گزنه در این نواحی دارای خواص درمانی بالایی هستند.

چه زمانی به درفک برویم؟ برای سفر به نواحی دیدنی درفک رودبار می توانید فصل بهار را انتخاب نمایید. همچنین برای علاقمندانی که می خواهند به کوه ها صعود کنند فصل تابستان بسیار مناسب است. طبیعت این نواحی در بهار و تابستان بسیار روح بخش خواهد بود. این نواحی ییلاقی در فصل پاییز نیز دارای جذابیت های زیادی هستند و یکی از مکان های دیدنی استان گیلان به شمار می روند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.