دسته ها
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

قصر میسور عمارت تاریخی هند با معماری باشکوه

 • سمیه نیک فرجام
 • ۵ بهمن ۱۴۰۰
 • ۰

قصر میسور یکی از مهم ترین بناهای تاریخی در کشور هند است. این قصر بعد از تاج محل یکی از بناهای مهم به شمار می آید. شما با بازدید از این قصر می توانید ویژگی های فرهنگی و تاریخی زیادی را از این بنا بشناسید. این قصر دیدنی متعلق به پادشاهان سلطنتی بوده و یکی از بناهای مشهور و دیدنی امروزه به شمار می آید.

همه شما تاج محل را می شناسید، بنایی که در هند بسیار شناخته شده و مشهور می باشد. اما شاید کمتر کسی نام قصر میسور را شنیده باشد. این قصر نیز یکی دیگر از قصرهای تاریخی و باستانی در کشور هند به شمار می آید. این بنا از معماری باشکوهی برخوردار بوده و شکوه و عظمت خاصی در آن وجود دارد. جالب است بدانید، این بنا یکی از پر بازدیدترین بناهای باشکوه در کشور هند می باشد. این بنا گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سوی خود جذب می کند. این بنای باشکوه محل زندگی خاندان سلطنتی بوده و یکی از مهم ترین مقرهای پادشاهی به شمار می آید.

قصر میسور هند

دیدنی های قصر میسور

این بنای تاریخی یکی از بناهای باستانی و شناخته شده ای است، که در شهر میسور هند قرار دارد. این بنا از جمله کاخ های سلطنتی به شمار می آید. بی شک در سفر به هند از جاذبه های این بنای باشکوه نیز دیدن خواهید کرد. این بنا بعد از تاج مجل یکی از مهم ترین دیدنی های تاریخی این کشور است. برای بازدید از این بنا باید به شهر میسور ایالت کارناتاکا سفر کنید. این بنا امروزه یکی از مکان های دیدنی هندوستان محسوب می شود.

 • خرید انواع قهوه
 • بلیط کیش

کاخ میسور در هند

در این شهر ۷ قصر تاریخی و باشکوه دیگر نیز قرار دارند. این بنا که بسیار بی نظیر و دیدنی است، می تواند برای گردشگران زیادی جالب توجه باشد. برخی این قصر را با عنوان قصر آمبا نیز می شناسند. این قصر که محل اقامت پادشاهان و خانواده سلطنتی بوده است، و یک اقامتگاه رسمی به شمار می آید. قصر فعلی این بنا در سال ۱۹۱۲ برای چهارمین پادشاه دودمان وادیار بنا شده است. این بنا یکی از زیباترین جاذبه های شهر به شمار می آید. این قصر بزرگ هندی نماد مهمی در این شهر است.

جذابیت های کاخ میسور

پیشینه تاریخی قصر:

ساخت این قصر توسط مهاراجه کریشناراجا وادیار مدیریت می شد. بنای اصلی این قصر به وسیله پسر مهاراجه گسترش یافت. بکی از بخش های جذاب در این قصر نمای بیرونی آن می باشد. در نمای بیرونی این قصر می توانید ترکیبی از معماری اسلامی، هندی، گوتیک و راجپوت را مشاهده کنید. هماهنگی و هارمونی که در بخش هایی از این بنا دیده می شود، یک نماد مهم در این بنا است. تپه چاموندی که در ضلع شرقی این بنا قرار دارد، یکی دیگر از جذابیت های این قصر می باشد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

بخش اندرونی کاخ میسور

این قصر یکی از مشهورترین و معروف ترین بناهای تاریخی به شمار می آید. بسیاری از گردشگران بعد از تاج محل این قصر را به عنوان یکی از جاذبه های هند می شناسند. قصر میسور هر ساله مورد توجه گردشگران زیادی است. این بنا در سال های اخیر نیز بازسازی شده و نورپردازی هایی که در آن می بینید، بخش مهمی از جذابیت های آن را تشکیل می دهند. این بنای باشکوه دارای مناظر بسیار خیره کننده ای می باشد.

تزئینات کاخ میسور

این قصر در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی داشته است. این قصر که از سال ۱۳۵۰ تا ۱۹۵۰ به عنوان یکی از اقامتگاه های سلطنتی محسوب می شده بخش مهمی از فرهنگ را در خود جای داده است. این قصر در طی سال ها مورد بازسازی قرار گرفت. با توجه به اینکه قصر قدیمی از چوب ساخته شده بود، در آتش سوزی خسارت های زیادی دیده است. بعدها این بنا توسط یک معمار انگلیسی بازسازی شد، و تا سال ۱۹۱۲ نیز تکمیل شده است. سالن بار که یکی از بخش های این بنا می باشد، در سال ۱۹۴۰ به این بنا اضافه شده است.

دروازه کاخ میسور

معماری قصر:

این دسته از بناهای تاریخی به عنوان نماد هر ملت به شمار می آیند. ویژگی های معماری که در ساخت این بناها به کار رفته است، بسیار منحصر به فرد می باشد. معماری این قصر با وجود سبک ایندو ساراسینک از جذابیت های زیادی برای بازدیدکنندگان برخوردار است.

کاخ میسور

این سبک در واقع تلفیقی از معماری اسلامی، هندی، گوتیک و راجپوت می باشد. این سبک یک سبک نوآورانه بوده و توسط معماران بریتانیایی در قرن ۱۹ ایجاد شده است. سبک معماری نئوکلاسیک نیز در این بناها کاربرد داشته و از مهم ترین امتیازات آن به شمار می آید.

درون کاخ میسور

قصر میسور ساختمانی با سه طبقه است، که دارای گنبدهای مرمرین می باشد. برج پنج طبقه در این بنا ۴۴ متر ارتفاع دارد، و می تواند یکی دیگر از جذابیت های این بنا باشد. باغی سرسبز و بزرگ که اطراف این قصر را احاطه کرده بخش دیگر از زیبایی های آن محسوب می شود. عمارت عروسک ها یکی از بخش های جذاب در این بنا است، که با عبور از آن می توانید صدها عروسک با لباس های سنتی ویژه هند مشاهده کنید. مجسمه هایی از فیل های چوبی نیر در این محوطه قرار دارند، و نماد هند به شمار می آیند.

آشنایی با کاخ میسور

در این بنا می توانید با بخش مهمی از جاذبه های فرهنگی و ارزش های فرهنگی این منطقه آشنا شوید. در این بنا یک سالن خصوصی وجود دارد. این سالن اشرافی و مجلل می باشد، و درهای ورودی آن با استفاده از چوب های بلسان ساخته شده اند. در زمانی پادشاه از این بخش برای ملاقات ها استفاده می کرده است. این کاخ مجلل محل برگزاری بسیار از مراسم بوده و می گویند تخت سلطنتی که یکی از شاهکارهای هنری صنعتگران بوده و با استفاده از روشک های طلای ساخته شده در اینگونه مراسم ها استفاده می شد.

قصر میسور

نورپردازی قصر:

همانطور که اشاره کردیم یکی دیگر از جذابیت های این بنا نمای آن در شب است. زیرا در شب نورپردازی این قصر بسیار مجلل و باشکوه خواهد بود. این نورپردازی ها موزیکال بوده و می تواند آرامش خاصی را به شما منتقل کند. قصر میسور در شب شگفتی های زیادی را برای بازدیدکنندگان خواهد داشت.

کاخ میسور در شب

کشور هند یکی از کشورهای دنیا است، که در سال های اخیر مورد توجه توریستان بوده و افراد زیادی علاقه مند هستند، تا از نزدیک فرهنگ و ارزش های مردمان این منطقه را مشاهده کنند. در سفر به هند می توانید از جذابیت های زیادی دیدن کنید. آشنایی با دیدنی های بمبئی که پایتخت این کشور است، می تواند برای شما علاقه مندان جذاب و خاطره انگیز باشد. همچنین از دیگر شهرهای دیدنی در این کشور می توان به دیدنی های بنگلور اشاره نمود. شما علاقه مندان در لینک می توانید با جاذبه های این مناطق بیشتر آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.