دسته ها
یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

مدل مبل مدولار شیک و چیدمان زیبای این مبلمان

 • محدثه خاکشور
 • ۲۰ بهمن ۱۴۰۰
 • ۰

مدل مبل مدولار نوعی جدید از مبلمان مدرن است که چند منظوره، چند بخشی، سکشنال و یا … نیز خوانده می شود. همین چند بخشی بودن موجب شده است تا به راحتی به اشکال و اندازه های گوناگون با کاربری های متفاوت تغییر پیدا کند.

در مبحث طراحی داخلی به خصوص دیزاین منزل هر جزء مانند صندلی، مبل، تختخواب، میز غذاخوری، کابینت و … به سهم خود می تواند زیبایی و یا نظم فضا را ایجاد، افزایش و یا مختل سازد. در دکوراسیون پذیرایی مبلمان نقش مهمی را ایفا می کند و تنوع بالایی در مدل، طرح و شکل، رنگ، اندازه دارند. و انتخاب از میان این همه تنوع تنها بر اساس سلیقه و طراحی اجرا درآمده صورت می گیرد. درست است که افرادی زیادی وجود دارند که خواهان دکوراسیون کلاسیک و علاقمند به مبلمان کلاسیک می باشند؛ اما امروزه اغلب به مبلمان مدرن علاقه نشان می دهند؛ مدل مبل مدولار یکی از انواع آنها است که در ادامه بیشتر به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

ایده و طرح های محبوب مبل مدولار

تصاویر شیک و کاربردی از مدل مبل مدولار

مبلمان مدولار یا سکشنال یا چند بخشی و یا حتی چند منظوره مبلمانی است که اغلب آنها را به اسم «مبلمان ال» می شناسند. این مبلمان دارای یکسری ویژگی ها هستند که با در کنار یکدیگر گذاشته شدن قطعاتی(مدول هایی) مشابه یکدیگر از مبل (تک دسته تا مناسب استراحت کردن) ایجاد می گردد.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

این مبلمان به نوعی چند منظوره و چند کاربردی به حساب می آید که می توان هر زمان به آسانی از هم جداشده و شکلی جدید را ساخته و کاربردی متفاوت پیدا کند. مبل مدولار یکی از انواع مبلمان مدرن است که متشکل از قطعه یا همان مدول هایی بوده که قابل جدا گردیدن از سیستمی بزرگ تر می باشد. به طوری که می توان قطعه یا قطعاتی را جدا، جابجا و یا حتی حذف نمود تا شکلی جدید و متفاوت به خود بگیرد.

در رابطه با بکارگیری آن در طراحی های داخلی کلاسیک و یا مدرن و شیک می توان گفت به دلیل دارا بودن طرح و متریال های گوناگون قابل به کارگیری در هر دو سبک طراحی می باشد.

مبل مدولار طرحی قابل تغییر و تبدیل شدن

آشنایی با انواع ایده و طرح های مبل مدولار

 • چکاد بام
 • قاصدک 24

طرح های شیکی از مبل مدولار

این مبلمان با توجه به ویژگی هایی نظیر منعطف بودن، قابلیت جدا و تغییر شکل دادن، جابجایی آسان را دارند می توانند موجب بالا رفتن سطح خلاقیت افراد، تنوع در طراحی، نقل و انتقال آسان باشد. این مبل ها را می توانید در صورت تمایل و نیاز به کاناپه نیز تغییر دهید. ویژگی مثبت دیگر این مبل ها این است که برای فضاهای کوچک مناسب می باشند.

مدل مبلمان مدولار برای طراحی داخلی متنوع

مدل مبل مدولار برای طراحی های متنوع و متفاوت

مبلمان مدولار را در کجاها می توانیم به کار ببریم؟

می توانید این مبل را در اتاق پذیرایی به کار ببرید، و هر بار با جدا کردن و تغییر در شکل و ساختار آن تنوعی دوست داشتنی به محیط ببخشید. شما می توانید از آن در اتاق نشیمن و یا برای روبروی تلویزیون برای تماشا قرار دهید.

همچنین می توانید از این مبلمان برای پارتیشن بندی بین فضاها بهره ببرید، به عنوان فضای اتاق تلویزیون و غذاخوری یا … را از یکدیگر جدا می کند. که به همین دلیل نیز برای محیط های کوچک مناسب و ایده آل به نظر می رسد؛ اما مختص به آن نبوده و می توان برای محیط های متفاوت کوچک، متوسط و یا بزرگ مورد استفاده قرار داد.

در محیط های کوچک بهتر است در گوشه اتاق جای بگیرد. در اتاق های نسبتا بزرگ و بزرگ مبل های مدولار به شکل «u» را بهتر است به کار ببرید. چون محیط اتاق را پر نموده و صندلی بیشتری را جهت اجلاس شما و مهمان ها فراهم می سازد.

مدل مبل مدولار مدرن و محبوب

مدل مبل مدولار

نکته ای که در طراحی با استفاده از مبلمان مدولار باید مدنظر قرار دهیم، این است که با توجه به وجود یافتن و چیدمان تعداد زیادی مبل در محیط، فضای اطراف بخصوص دیوارها خالی دیده می شود، بهتر است برای این موضوع نیز راهی اندیشیده و تابلوهایی هنری و … بر روی دیوار قرار دهید.

مدل مبل چند بخشی و یا چند منظوره

مدل مبل مدولار

ویژگی شاخص مبلمان مدولار

یکی از اصلی ترین ویژگی این مدل مبل، متغیر و انعطاف پذیر بودن آن است. مدولار مدلی از مبل می باشد که برای فضاهای کوچک مناسب بوده و می تواند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

مبل مدولار به بیانی چند منظوره و چند کاربردی است که می توانید با تغییر و جابجایی قطعات یا همان مدول های آن به شکلی جدید به کاربرد و قابلیتی و دست پیدا کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید می توانید مبل بزرگی را به مبل هایی کوچکتر تبدیل، و یا مبل را به تختخواب و یا کاناپه نیز تغییر شکل دهید. این متغیر بودن می تواند به آسانی و در زمانی کم انجام گیرد. همچنین مبلمان مدولار را با انتخاب و خرید مبل راحتی در طرح های مختلف می توان به صورت تلفیقی در طراحی خود به کار ببرید.

مدل مبل مدولار

انواع ایده های زیبای مدل مبل مدولار

طرح های متفاوتی از مبل مدولار

انواع مدل مبلمان مدولار

آشنایی با ایده های زیبای مدل مبل مدولار

انواع مدل های زیبای مبل مدولار

آشنایی با طرح های زیبای مبل مدولار

نمونه هایی زیبا و منحصر به فرد از مدل مبل مدولار

مدل مبل چند کاربردی و یا سکشنال

مدل مبلمان مدرن مدولار

مدل مبل مدولار با طراحی های زیبا  مدل مبل سکشنال برای طراحی داخلی

مدل مبل مدولار

آشنایی با مدل مبل مدولار

مدل مبل مدولار زیبا و شیک

مدل مبلمان مدولار از مبلمان مدرن

انواع نمونه های بینظیر مبل مدولار

مدل مبل مدولار

انواع نمونه های شیک مبل مدولار

مدل مبل مدولار

مدل مبل مدولار   مدل مبل چند بخشی و یا چند منظوره

مدل مبل مدولار با سلیقه های متفاوت

نمونه های زیبای از مبل مدولار

مدل مبلمان مدولار با طراحی های عالی

طرح های شیکی از مبل مدولار

مدل مبل مدولار زیبا و چند رنگ

آشنایی با ایده های زیبای مدل مبل مدولار

مدل مبلمان مدولار زیبا

مدل مبلمان مدولار

در این مطلب شما عزیزان را با تصاویر زیبا و شیکی از مدل مبل مدولار آشنا ساختیم. امیدواریم مورد توجه و پسند شما واقع شود. اگر خانم خوش سلیقه ای هستید که دوست دارید تا طراحی منزل خود را با در زمان های کوتاه تنوع ببخشید؛ مبلمان مدولار گزینه های مناسبی می باشند. در ادامه در صورت تمایل برای آشنایی با انواع مبلمان بر روی لینک مشخص شده، کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.