دسته ها
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

آشنایی با مهمترین نکات قبل مصاحبه کاری

 • شقایق ایران دوست
 • ۲۷ دی ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب شما را با نکات مصاحبه کاری آشنا کمی کنیم و شما می توانید با استفاده کردن از این نکات ساده در مصاحبات خود موفق تر بوده و نتیجه بهتری بگیرید.

برای این که بتوانید یک مصاحبه کاری قوی و قدرتمند داشته باشید به شما توصیه می کنیم نکات مصاحبه کاری را که در ادامه برایتان بررسی می کنیم را یک به یک بررسی کرده و سعی کنید با دانش و آگاهی بسیار بالایی به کار خود ادامه دهید.

مصاحبه کاریرا با نکات ریز به پایان برسانید.

 • بلیط کیش
 • خرید انواع قهوه

اصلی ترین نکات مصاحبه کاری

بسیاری از شرکت ها برای این که نیرو های خود را انتخاب کنند از آن ها مصاحبه می گیرند. در نظر داشته باشید که این مصاحبه ها می تواند منجر به شناخت بیش تر برای شما شده و در نهایت اگر معیار های این شرکت را داشته باشید شما را به عنوان نیروی کاری استخدام می کنند. یادتان باشد که لباس های شما باید منظم و اتو کشیده باشد و حتما این موارد را رعایت کنید تا بتوانید کار خوبی که در خور شان شما می باشد را گرفته و بتوانید آینده ای بهتر برای خود بسازید. قبل از این که به مصاحبه کاری بروید نکاتی را برایتان بررسی می کنیم که حتما در خانه باید این نکات و ترفندها را تمرین کنید تا بتوانید به خوبی از پس این کار بر بیایید.

تمرین کردن

قبل از این که به مصاحبه کاری بروید بهتر است با خودتان تمرین کنید. یادتان باشد که هر چقدر هم میزان اعتماد به نفس و خود باوری شما بالا باشد با این حال باز هم قبل از این که به اتاق مصاحبه بروید دچار ترس خواهید شد. یادتان باشد که نباید به خود و توانایی هایتان شک کنید زیرا این شک و تردیدها می تواند مشکلات بسیار زیادی برایتان در مصاحبه ایجاد کند و آینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد. سعی کنید در خانه با خودتان لحظه ورود به اتاق مصاحبه را تمرین کنید تا بتوانید توانایی هایی که دارید را باور کرده و عزت نفس خود را بالا ببرید.

چک کردن ظاهر قبل از ورود به اتاق مصاحبه بسیار مهم است.

چک کردن ظاهر

از دیگر نکات مصاحبه کاری چک کردن ظاهر است. در بدو ورود شما به اتاق مصاحبه تنها چیزی که نظر مدیران را به خود جلب می کند ظاهر شما می باشد. در واقع باید قبل از این که به اتاق وارد شوید همه چیز را چک کنید و تا حد الامکان آراسته ظاهر شوید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

دقت به تنفس

یادتان باشد که حتما قبل از این که وارد اتاق مصاحبه شوید بوی دهان خود را چک کنید. این کار باعث می شود که مطمئن شوید غذا و یا نوشیدنی هایی که از قبل خورده اید اثری بر روی بوی دهان شما دارند یا خیر. اگر احساس می کنید که تنفس شما بد بو است بهتر است سریعا یک عدد قرص خوشبو کننده دهان گرفته و سعی کنید بوی بد دهان خود را از بین ببرید. البته توصیه می کنیم که اصلا با دهان پر وارد اتاق مصاحبه نشوید زیرا این کار نشانه بی احترامی می باشد و ممکن است بر روی سرنوشت کاری شما تاثیرات بدی داشته باشد.

یادگیری زبان بدن

قبل از رفتن به مصاحبه باید سعی کنید بر روی زبان بدن خود کار کنید. اگر بتوانید در این موقعیت های کاری صاف ایستاده و قوز نکنید می توانید ۵۰ درصد موفقیت را طی کنید. البته صاف ایستادن بدین معنا نیست که شما مانند یک چوب خشک وارد اتاق شوید بلکه باید سعی کنید آراسته و مرتب باشید و از قوز کردن بپرهیزید.

نکات مصاحبه کاری

اطلاع داشتن از خبر ها

بهتر است قبل از این مه به مصاحبه بروید حداقل تیتر آخرین خبر ها را بخوانید. یادتان باشد که گاها برخی از خبر ها هستند که می توانند با شرکتی که در آن قرار مصاحبه دارید مربوط باشند بنابراین بهتر است از این موضوع بسیار کوچک بی اهمیت عبور نکنید زیرا ممکن است در مصاحبه شما تاثیرات بسیار زیادی به همراه داشته باشد.

مطالعه کردن رزومه

اگر سابقه کار دارید بهتر است قبل از این که به اتاق مصاحبه بروید سعی کنید یک بار دیگر آن را بخوانید تا بتوانید  تمامی آن چه که باید بدانید را به خوبی به یاد بیاورید. بهتر است سعی کنید در مصاحبه خود بر نقاط قوتی که داشتید کمی تمرکز بیش ترتیب داشته باشید و سعی کنید آن ها را حتما یاد آوری کرده و بیشتر بر روی آن ها مانور دهید.

خوب خوابیدن

هشت ساعت میزان مشخصی است که هر فرد بزرگسال باید این مقدار را در شب بخوابد تا روز بعد بتواند به خوبی کار کرده و فعالیت های مغزی او دچار مشکل نشود. در نظر داشته باشید که عملکرد مغز شما در حین مصاحبه بسیار لازم است و اگر نتوانید شب را خوب بخوابید قطعا روز خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

خواب مناسب قبلاز مصاحبه می تواند به عملکرد مغزی شما کمک کند.

زود رسیدن

باید در ساعت مشخص شده در شرکتی که برای مصاحبه قرار گذاشته اید حاضر شوید. البته یادتان باشد که دیر رسیدن شما می تواند نقطه ضعفی برایتان به حساب بیاید از این رو بهتر است کمی زود تر از خانه خارج شوید و سعی کنید زود تر برسید و دیر رسیدن را به معنای با کلاس بودن ندانید. آن تایم بودن می تواند یکی از مهم ترین ویژگی هایی باشد که افراد گزینش به آن اهمیت بسیار زیادی می دهند بنابراین بهتر است به این نکته توجه بسیار زیادی نشان داده و سعی کنید با رعایت همین نکات ساده قبل از مصاحبه کاری که برای آن اقدام کرده اید را از آن خود کنید.

آماده کردن پیشنهاد

پست شغلی که برای آن درخواست داده اید از قبل برای شما مشخص شده است و بهتر است پیشنهاد های خلاقانه ای برای آن آماده کنید تا بتوانید با استفاده از همین نکات ساده و زیرکانه از سایر افرادی که برای این کار درخواست داده اند جلو تر افتاده و بتوانید کار را با موفقیت بگیرید.

سوال پرسیدن

افرادی که برای مصاحبه کاری می روند باید سوال هایی که در ذهنشان ایجاد می شود را از فردی که گزینش را انجام می دهد بپرسند. در نظر داشته باشید که شما تنها برای پاسخ دادن به دیگران به مصاحبه کاری نرفته اید و این کار شما باید دو طرفه باشد تا بتوانید تاثیرات بسیار زیادی بر روی افراد داشته و با پرسیدن سوالات مناسب آن ها را شگفت زده کنید. بهتر است این سوالات را از قبل آماده کرده و دست پر به اتاق مصاحبه بروید.

حتما در مصاحبه کاری سوال بپرسید.

تحقیق کردن

بهتر است قبل از این که وارد اتاق مصاحبه کاری شوید از این شرکت تحقیق کنید و اطلاعاتی در مورد آن را بدست آورید شاید این اطلاعات در اتاق مصاحبه به درد بخور بود و توانست کار را برای شما بگیرد.

نخوردن و نیاشامیدن

از دیگر نکات این است که اگر در حین مصاحبه کاری به شما چیزی پیشنهاد شد بهتر است آن را نپذیرید. در واقع تنها چیزی که می توانید با روی باز از آن استقبال کنید آب آشامیدنی می باشد و اگر به شما پیشنهاد چای و قهوه دادند بهتر است با زبان خوب و روی خوش این پیشنهاد را رد کنید.

منتظر ماندن

بهتر است برای نشستن در مقابل مصاحبه کنندگان منتظر تعارف کردن آن ها باشید و هرگز سعی نکنید سریعا روی صندلی که مقابل شما قرار دارد بنشینید. اگر به شما حرفی در مورد نشستن زده نشد می توانید با گفتن می توان اینجا بنشینم سر صحبت را باز کنید.

نکات مصاحبه کاری

کنترل لبخند

یادتان باشد که همیشه لبخند زدن نمی تواند مشکل شما را حل کرده و شما را صمیمی تر نشان دهد بنابراین بهتر است سعی کنید بیش از حد نخندید و لبخند خود را کنترل کنید در غیر این صورت ممکن است کار را از دست بدهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.