دسته ها
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

جزایر سولووتسکی روسیه با چشم اندازهای طبیعی منحصر به فرد

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۹ آذر ۱۴۰۰
  • ۰

مجموعه جزایر سولووتسکی از جزایر شناخته شده و مهم دنیا هستند. در این مناطق می توانید از جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی دیدن نمایید. این جزیره در کشور روسیه واقع شده همچنین به دلیل وجود یکی از صومعه های معروف تاریخی مهم شمره می شود. در این بخش نیز با دیدنی های آن آشنا می شوید.

روسیه کشوری پهناور و پر جاذبه در نزدیکی ایران است. کشوری که با وجود جاذبه های توریستی خود مورد توجه گردشگران زیادی قرار می گیرد. تورهای گردشگری که به این مناطق برگزار می شوند، تورهای مجمع الجزایر سولووتسکی هستند. این جزیره یکی از مهم ترین دیدنی های روسیه است که با وجود جاذبه های مهم خود شناخته شده است. این جزیره بزرگ دارای قدمت بالایی نیز می باشد. این منطقه دارای طبیعتی شگفت انگیز و منحصر به فرد است که در این بخش با آن ها آشنا می شوید. در این بخش با دیدنی های بیشتری از جزایر سولووتسکی آشنا خواهید شد.

مناظر سولووتسکی

طبیعت جزایر سولووتسکی

این جزیره علاوه بر چشم اندازهای طبیعی که به خود اختصاص داده ارزش تاریخی نیز دارد. تاریخ پر التهاب در این مناطق و اسراری که از آن دوران باقی مانده است، اهمیت زیادی دارند. با معرفی این جاذبه های تاریخی به جهانیان می توان به شناخت بیشتری نسبت به این مناطق دست یافت. این جزیره در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مجموعه جزایر دنیا شناخته می شود و به یکی از مقاصد گردشگری مهم تبدیل شده است. این جزیره در حال حاضر از دیدنی های روسیه محسوب می شوند.

جزیره سولووتسکی

پیشینه تاریخی جزیره سولووتسکی:

این مجموعه جزایر از بزرگ ترین جزایر واقع در دریای سفید می باشند. منطقه سولووکی که از ۶ جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است، امروزه دارای اهمیت توریستی بالایی در منطقه می باشد. شواهد تاریخی درباره اینگونه از مناطق نشان می دهد که از ۷ هزار سال پیش این مناطق یکی از مهم ترین سکونتگاه های بشری بوده اند. تاریخ این جزایر به دوران پارینه سنگی باز می گردد، از این جهت وجود آثار ارزشمندی در این مناطق موجب شده تا اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.

معرفی سولووتسکی

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

برخی از آثار باقی مانده از آن دوران تشکیل شده از بناهای سنگی و پناهگاه های انسانی می باشند. مارپیچ سنگی با ۲۵ متر طور نیز از دیگر مجموعه آثاری است که از این مناطق استخراج شده اند. بقایای تمدن انسانی نیز بخش مهم دیگری از آثار یافت شده این منطقه هستند. این جزایر به دلیل وجود چیزهای دیگری نیز مهم شناخته می شوند.

تورهای مسافرتی و گردشگری که به این مناطق برگزار می شوند، برای گردشگران از اهمیت زیادی برخوردار هستند. بسیاری از علاقه مندان با سفر به این مناطق تنها قصد دارند، تا با پیشینه تاریخی آن ها بیشتر آشنا شوند. شما نیز برای سفر به این منطقه دیدنی و بازدید از جزایر سولووتسکی می توانید از تورهای گردشگری استفاده نمایید. این منطقه همانند دیدنی های جزیره فی فی نیز می باشد و می تواند جالب توجه قرار بگیرد.

مجموع جزایر سولووتسکی

رویدادهای تاریخی این جزیره:

در قرن دوازدهم این منطقه شاهد رویدادهای تاریخی مهمی بوده است. آن دوران، آغاز ورود استعمارگران روسی به این جزایر بوده و در سال ۱۴۲۹ نیز به عنوان یکی از مهم ترین شهرک های منطقه شناخته شده است. اولین شهرک در این جزیره در سال ۱۴۲۹ برای راهب ها ایجاد شده و پس از هفت سال اولین صومعه نیز توسط راهبان ساخته شده است.

سه راهب بنیانگذار اصلی این صومعه بوده اند. آن ها امروزه به عنوان قدیسه شناخته می شوند. تا به امروز این سه راهبه به عنوان نگهبان های این سرزمین یاد می شده اند. شهرت این صومعه در روسیه موجب شده تا اهمیت گردشگری آن برای علاقه مندان نیز بیشتر شود. امروزه این صومعه یکی از بناهای تاریخی مهم به شمار می آید.

پیشرفت های اقتصادی جزیره:

این جزیره به مرور زمان پیشرفت های زیادی کسب کرده است. با توجه به صومعه ای که در این جزیره شناخته شده بود، پیشرفت های زیادی در گرو آن در این مناطق ایجاد شده است. با ایجاد این صومعه و شهرت آن تزار کمک های مالی زیادی را به این مناطق ارائه داده است. تجارت نمک نیز یکی دیگر از تجارت های مهمی بوده که در این صومعه ها و جزایر انجام شد. تجارت نمک در این مناطق بدون مالیات بوده و از این رو قطب گردشگری مهمی به شمار می آید.

طبیعت سولووتسکی

این صومعه در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری شناخته می شود و از دیدنی های جزایر سولووتسکی است. همچنین رشد فرهنگی و اقتصادی در اینگونه از مناطق موجب شده تا این جزیره شهرت زیادی داشته باشد. رشد کارگاه های صنعتی در این جزایر نیز موجب شده تا اقتصاد آن پیشرفت کند.

دیدنی های سولووتسکی:

بناهای سنگی و معابد تاریخی از مهم ترین جاذبه های دیدنی در این مناطق محسوب می شوند. این مناطق به دلیل برخورداری از شبکه راه های ارتباطی اهمیت بسیار زیادی دارند. اکثر این راه های ارتباطی به دریاچه ها منتهی می شوند. این مناطق دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. در این مناطق اولین کارخانه های صنعتی فولاد نیز تاسیس شده اند.

سولووتسکی

یکی از دیدنی های این جزیره را صومعه تاریخی آن تشکیل می دهد. در این صومعه زندان های عقیدتی وجود دارند که یکی از مهم ترین پایگاه های نظامی محسوب می شوند. تبدیل این صومعه به توپ خانه و سربازخانه ها یکی دیگر از نکات قابل توجه در این مورد است. دیوارهای این بنا بسیار بلند می باشند و دارای ویژگی های مهم در معماری خود هستند. دیوارهای این منطقه با ضخامت ۶ متر از مجموعه بناهای تاریخی مهم در این منطقه هستند.

جزایر سولووتسکی

شکوه معماری این ساختمان ها بسیار با اهمیت هستند. تماشای این ساختمان ها برای هر بازدیدکننده ای جالب توجه می باشد. همچنین دو کلیسای باستانی در این منطقه می تواند مهم باشد. کلیسای جامع سه گنبدی و پنج گنبدی از بناهای دیگری است، می توانید از آن دیدن نمایید. آسیاب های آبی، برج ناقوس، اتاق های سنگی، چندین معبد دیگر می تواند جذابیت های بسیار زیادی داشته باشند. هر یک از این بناها از جمله مهم ترین دیدنی های این جزیره هستند.

جزیره مهم سولووتسکی

دیدنی های جزیره کرس نیز از دیگر جاذبه های دیدنی مهم هستند. این جزایر نیز در دنیا شناخته شده و مهم می باشند. از دیگر دیدنی های جزایر سولووتسکی می توان به فرودگاه های این منطقه اشاره نمود. این منطقه نیز از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است.

این مجموعه جزایر شامل جزیره های کوچک و بزرگی هستند که مورد توجه می باشند. در این جزیره ها می توانید چشم اندازهای تاریخی و دیدنی های طبیعی زیادی را مشاهده نمایید. هر یک از این جاذبه ها می توانند دوست داشتنی باشند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *