دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

شرایط ویزای ازدواج استرالیا و نکات مهم درباره این ویزا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ آذر ۱۴۰۰
  • ۰

شرایط ویزای ازدواج استرالیا به این شکل است که شما می توانید از طریق ازدواج با فرد اتباع این کشور ویزای این کشور را دریافت نمایید. شما می توانید ویزای ۹ ماهه به این کشور دریافت کنید، و بعد از ازدواج با همسرتان اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایید. در این مقاله درباره نحوه مهاجرت از این طریق توضیحات بیشتری ارائه شده است.

همانطور که می دانید ویزای ازدواج یکی از روش های مهاجرتی برای متقاضیان می باشد. در بسیاری از کشورهای دنیا افراد می توانند از طریق ازدواج با اتباع کشور مورد نظر به راحتی ویزای این کشور و اقامت آن را دریافت نمایند. در رابطه با مهاجرت به کشور استرالیا نیز به این شکل است. این نوع از شیوه مهاجرتی نیز دارای شرایط ویژه خود می باشد. از مهم ترین شرایط دریافت ویزای ازدواج در این کشور می توان به مدت زمان ثبت عقد اشاره نمود. این ویزا تنها برای ازدواج های رسمی صادر می شود و باید ۱۲ ماه از زندگی مشترک آن ها گذشته باشد. گویا این نوع از ویزا در سال های اخیر متقاضیان زیادی داشته است، به همین خاطر شرایط پذیرش آن نیز سخت تر خواهد بود. در ادامه این مقاله درباره شرایط ویزای ازدواج استرالیا توضیحات بیشتری ارائه شده است.

ویزای ازدواج استرالیا

شرایط دریافت ویزای ازدواج استرالیا

ویزای این کشور به افرادی تعلق می گیرد که با یک فرد تبعه این کشور ازدواج کرده باشد. او از این طریق می تواند اقامت دائم در این کشور را دریافت نمایند. این نوع از ویزا شامل و نوع موقت و دائمی می شود. در واقع این ویزا به نامزد و یا فردی که با او ازدواج کرده است، تعلق می گیرد و زمانی که موقت باشد به ویزای دائمی تبدیل خواهد شد. برای اخذ این ویزا شرایطی وجود دارد که فرد متقاضی با داشتن شرایط لازم می تواند این ویزا را دریافت نماید.

ویزای نامزدی استرالیا

شرایط کلی:

ویزای ازدواج در این کشور مختص افرادی می شود که ازدواج رسمی و ثبت شده داشته باشند. آن ها باید مدت ۱۲ ماه از زندگی مشترکشان گذشته باشد و این موضوع توسط سفارتخانه باید تایید گردد. نحوه اقدام برای دریافت این ویزا برای افرادی که خارج کشور هستند، با افرادی که داخل کشور هستند، متفاوت می باشد. مدت زمان رسیدگی به اینگونه از پرونده ها نیز مختلف است. در حال حاضر بررسی این نوع از پرونده ها زمان برتر شده است. دلیل این امر نیز می تواند رسیدگی با دقت و بیشتر بر روی پرونده ها باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

  •  آرون گروپس

اخذ ویزا:

افرادی که از طریق دریافت این ویزا وارد کشور می شوند، امکان برخورداری از مزایای زیادی را دارند. آن ها مزایای رایگانی دریافت می کنند که مهم ترین آن ها حق شهروندی می باشد. آن ها امکان کار موقت یا تمام وقت در این کشور را خواهند داشت. در این صورت برای این افراد شرایط خاصی در نظر گرفته نخواهد شد. جالب است بدانید این ویزا قابل تبدیل است و شما می تواندی آن را به اقامت دائم تبدیل نمایید.

شرایط ازدواج در استرالیا

یکی از شرایط ویژه برای دریافت ویزای ازدواج استرالیا اثبات آن به سفارتخانه می شود. معمولا زوج ها بعد از دو سال زندگی مشترک و مهاجرت به این کشور می توانند مدارکی دال بر اثبات این موضوع را ارائه دهند. کارشناس اداره مهاجرت وظیفه بررسی و رسیدگی به این موارد را برعهده خواهد داشت. شما با اثبات این امر می توانید ویزای خود را دریافت نمایید و از مزایای آن نیز بهره مند شوید.

امتیازات مهاجرت ازدواج استرالیا

ویزای نامزدی استرالیا:

ویزای نامزدی نیز یکی دیگر از نمونه های ویزای ازدواج محسوب می شود. این ویزا ویژه افرادی است که نامزد آن ها شهروند یا مقیم کشور دیگری می باشد. اعتبار این ویزا ۹ ماهه است و فرد متقاضی باید طی این مدت وارد کشور شود و با فرد مورد نظر ازدواج کند. برای این منظور لازم نیست که ازدواج حتما در استرالیا انجام بگیرد. در صورتی که شما ظرف این مدت با یکدیگر ازدواج کنید، می توانید تقاضای ویزای ازدواج نیز داشته باشید.

نحوه گرفتن ویزای ازدواج کشور استرالیا

برای اینکه این نوع از ویزا را دریافت نمایید، همسر شما باید تمکن مالی لازم را داشته باشد. شما باید به مدت ۹ ماه بعد از اخذ ویزای نامزدی استرالیا با فرد مورد نظرتان در این کشور ازدواج کرده باشید، در غیر این صورت ویزای شما باطل خواهد شد. بعد از ازدواج با فرد مورد نظر می توانید اقدام به اخذ اقامت و دریافت حق شهروندی کنید. شما با تقاضای ویزای همسر می توانید در این خاک اقامت داشته باشید. دریافت ویزای ازدواج استرالیا کار دشواری نیست و در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، امکان اقامت خواهید داشت.

ازدواج با اتباع استرالیایی

نکات مهم درباره ویزای ازدواج:

یکی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با مهاجرت ها از طریق ازدواج قابل ملاحظه می باشد، ازدواج نکردن دو نفر در یک بازه زمانی است. یعنی در این بازه زمانی نباید ازدواج دو نفر صورت بگیرد. شخصی که شما را اسپانسر کرده است، باید به مدت ۹ ماه حمایت های مالی نیز از شما داشته باشد. قبل از اینکه ۹ ماه به پایان برسد، باید برای دریافت ویزای ازدواج اقدام نمایید. پروسه زمانی دریافت ویزای ازدواج در کشور استرالیا عموما ۲ تا ۶ ماهه است.

راهنمای سیر تا پیاز مهاجرت به استرالیا می تواند، اطلاعات جامع و دقیق تری درباره مهاجرت به این کشو را در اختیار شما قرار دهد. همانطور که می دانید، یکی از شیوه های مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی است، شما می توانید در لینک درباره هزینه تحصیل در استرالیا نیز بیشتر مطالعه نمایید.

ویزای استرالیا

از شرایط کلی برای دریافت ویزای ازدواج استرالیا می توان به تایید عدم سوء پیشینه، امتحان زبان، معاینه پزشکی، تست سلامت، ترجمه مدارک، ارائه مدارک اهراز هویتی و … اشاره نمود. این شرایط برای اغلب متقاضیان است و از مهم ترین شرایط برای دریافت این ویزا می باشد. همانطور که می دانید ویزای کاری نیز یکی دیگر از ویزاهای مهم برای مهاجرت به این کشور می شود. در صورتی که قصد دارید از این طریق مهاجرت کنید، در لینک می توانید با ویزای کاری استرالیا بیشتر آشنا شوید. نحوه دریافت ویزای کار استرالیا در این لینک توضیح داده شده است.

کشور استرالیا یکی از کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت کردن می باشد. این کشور دارای شرایط مهاجرتی مختلفی است و شما می توانید از طریق ویزای کاری، ازدواج، تحصیلی، پناهندگی و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نمایید. همانطور که می دانید افراد با توجه به شرایطی که دارند ویزای مختلفی دارند. اگر هدف شما بودن در کنار همسرتان است، می توانید از طریق ویزای نامزدی و یا ازدواج اقدام نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *