دسته ها
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

صدور گواهی تمکن مالی برای مهاجرت و فاکتورهای اصلی برای انجام این کار

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۷ آذر ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب تمامی چیزهایی که باید در مور گواهی تمکن مالی برای مهاجرت به خارج از کشور را بدانید برایتان بیان می کنیم تا بتوانید با داشتن اطلاعات بیشتر در کم ترین زمان ممکن و بدون سردرگمی این کار را انجام دهید.

گواهی تمکن مالی برای مهاجرت یکی از اساسی ترین کارهایی است که مهاجران باید آن را انجام داده و کارهای مربوط به آن را قبل از این که به مشکل بخورند انجام دهند. در ادامه شما را با هر آن چه که قرار است بدانید آشنا خواهیم کرد.

گواهی تمکن مالی برای مهاجرت

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

گواهی تمکن مالی برای مهاجرت

هر فردی که دوست دارد مهاجرت کند باید به دنبال این گواهی برود. در واقع این گواهی برای هر نوع مهاجرت تحصیلی، کاری و حتی توریستی لازم می باشد. اگر این گواهی را نداشته باشید نمی توانید به کشور دیگری سفر و یا حتی مهاجرت کنید. در واقع این گواهی اثبات کننده این است که شما می توانید هزینه های زندگی خود را برای مدتی که در کشور دیگری به سر می برید تامین کرده و اگر سرپرست خانواده هستید باید تعداد افرادی که می توانید هزینه آن ها را بپردازید را نیز در این گواهی بیاورید. مبلغی که در حساب شما قرار دارد باید بتواند دست کم هزینه شش ماه شما را تامین کند.

در واقع حتی اگر برای ویزای دائم اقدام کنید دولت کشوری که می خواهید مهاجرت کنید برای شما پیش بینی خواهد کرد که چند ماه باید به دنبال کار باشید و در این مدت باید بتوانید از پس هزینه های خود و خانواده تان بر بیایید. در هر صورتی باید این گواهی را به کشور مقصد بدهید حتی اگر قبل از این که به آن جا سفر کنید شغل خود را پیدا کرده باشید.

گواهی تمکن مالی چیست؟

در واقع این گواهی برای حساب های شما می باشد و هر نوع حسابی که داشته باشید اعم از حساب های دولتی، حساب های خصوصی، حساب های خارجی و یا ارزی مورد بررسی قرار می گیرد. تمامی بانک ها موظف اند مدارک شما را به زبان کشوری که قصد سفر دارید ترجمه کرده و به شما تحویل دهند.

محتوای گواهی تمکن

گواهی هر بانکی با بنک دیگر بسیار متفاوت می باشد ولی همه آن ها یک سری محتوای اصلی دارند که عبارتند از :

 • مبل و میز
 • قاصدک 24
 • اطلاعات فردی دارنده حساب
 • زمان افتتاح حساب
 • نوع حساب
 • شماره حساب
 • شعبه ای که حساب در آن افتتاح شده است.
 • بالانس حساب در روز گرفتن گواهی

فاکتور های اصلی تمکن مالی مهاجرت

اسناد تکمیلی

یکی از اسنادی که برای مهاجرت به آن نیاز دارید گردش حساب سه ماهه می باشد. در واقع مهاجرت کردن به این آسانی نیست و باید سه ماه گردش حساب شما چک شود تا بتوانید این گواهی را اخذ کنید. زمان زیر سه ماه فاقد اعتبار می باشد و از سمت کشور مقصد رد خواهد شد. نکته ای که باید به آن توجه بسیار زیادی نشان دهید این است که مبلغ زیادی را وارد حساب خود نکنید تا بررسی حساب شما سریع تر صورت گرفته و بتوانید سریع تر به سفر خود برسید.

فاکتورهای اصلی

دو فاکتور وجود دارد که تعیین کننده میزان تمکن لازم برای شما می باشد. در واقع این دو فاکتور نوع پروسه و تعداد افراد خانواده می باشد. در نوع پروسه می بایست توان مالی برای هدفی که دارید داشته باشید و برای تعداد افراد خانواده باید به جدول مهاجرت کشوری که دوست دارید سفر کنید مراجعه کرده و هزینه های لازم برای زندگی را مورد بررسی قرار دهید و طبق همان گردش حساب داشته باشید.

به خاطر بسپارید که جواز کسب، سند ملکی و سایر اسناد برای گرفتن تمکن مالی مورد قبول نمی باشد و باید پول نقد شما مورد بررسی قرار بگیرد.

استعلام گواهی برای مهاجرت و تمکن مالی چیست؟

استعلام گواهی

جالب است بدانید که این گواهی تمکن مالی از طریق ایمیل برای کشور مقصد فرستاده می شود و بعد از این که بررسی ها صورت گفت و اصالت این گواهی تایید شد جوابش برایتان ارسال می شود. یادتان باشد که گواهی نامه تقلبی می تواند تاثیر بسیار بدی برای مهاجرت شما داشته باشد. افرادی که گواهی تمکن مالی برای مهاجرت را جعل می کنند و همان را برای کشور مقصد می فرستند مورد راستی آزمایی قرار می گیرند و تمامی اطلاعات آن ها از سمت کشور مقصد مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر فردی که مسئول چک کردن این گواهی ها می باشد متوجه این شود که شما جعل کرده اید فرد از ورود به کشور مبدا به مدت ۵ سال محروم می شود و شما نمی توانید برای ۵ سال ویزا دریافت کنید.البته به یاد داشته باشید که کشور های اروپایی با هم همکاری بسیار زیادی دارند و اگر متوجه این کار شما شوند امتیاز های منفی را برای مهاجرتتان ثبت می کنند و شما دیگر نمی توانید ویزای شنگن را به راحتی دریافت کنید.

نرخ صدور گواهی تمکن

یکی از مهم ترین سوال هایی که برای شما ایجاد می شود این است که برای صدور گواهی تمکن مالی برای مهاجرت چه نرخی از دلار محاسبه می شود؟ در سال های قبل همیشه با نرخ دولتی دلار را محاسبه می کردند و ملاک تمامی بانک ها همان ارز دولتی بود. در این میان اگر شما ۵ میلیون تومان پول داشتید حدودا ۴۹۹۵۸۰۰ دلار آمریکا تمکن مالی داشتید.

این نرخ مربوط به الان نمی باشد و شما نمی توانید با نرخ ۴۲۰۰ دلار آمریکا را خریداری کنید. برخی از بانک ها تلاش کردند تا نرخ نیمایی را جایگزین کنند بنابراین امروزه نرخی نزدیک به نرخ نیمایی مورد قبول بانک ها قرار می گیرد و فاصله با واقعیت ها را تا حدودی کاهش داده است بنابراین شما به راحتی می توانید تمکن مالی خود را به چیزی که شبیه می باشد نشان دهید.

چگونه مهاجرت کنیم؟

روش های مهاجرت بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها کمک بگیرید. برای مثال مهاجرت از طریق خود اشتغالی، مهاجرت از طریق خویشاوندی و مهاجرت از طریق تولد راحت ترین روش های مهاجرت می باشد ولی با این حال باز هم شما نیازمند گواهی تمکن مالی برای مهاجرت هستید و در هیچ صورتی نمی توانید از این گواهی فرار کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.