دسته ها
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

مهاجرت از طریق خود اشتغالی چرا و چگونه؟

 • سمیه نیک فرجام
 • ۳ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

مهاجرت از طریق خود اشتغالی یکی از شیوه های مهاجرتی به دیگر کشورها می باشد. برای این شیوه مهاجرتی باید در یکی از رشته های ورزشی و یا فرهنگی فعالیت داشته باشید. همچنین رشته های کشاورزی می تواند راهی برای اشتغال زایی در این کشورها باشد. در ادامه این مقاله به راه های مهم در این زمینه اشاره می کنیم.

 یکی از شیوه های مهاجرتی که در سال های اخیر بسیار متقاضی داشته است، مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کشور مقصد می باشد. در این شیوه فرد از طریق ایجاد شغل و حرفه ای جدید در کشور مورد نظر می تواند، به راحتی کارهای مهاجرت را انجام دهد. بنابراین شما با استفاده از این روش می توانید به راحتی ویزای کشور کانادا و سایر کشورها را دریافت نمایید. این شیوه در اغلب کشورها پرطرفدار است، و شما تا زمانی که مهارت و توانایی لازم در این زمینه را داشته باشید، می توانید از این شیوه استفاده کنید. اما با استفاده از چه مشاغلی می توان چنین ویزای مهاجرتی را دریافت کرد؟ در این بخش درباره راه های مهاجرت از این طریق بیشتر توضیح می دهیم.

مهاجرت خود اشتغالی ورزشی

مهاجرت از طریق خود اشتغالی:

همانطور که می دانید یکی از کورهای پرطرفدار برای کار کردن کشور کانادا است. این کشور شرایط مناسب شغلی و اقتصادی دارد، به همین دلیل مورد توجه بسیاری از مهاجران ایرانی قرار می گیرد. برای اقامت در کشور کانادا و مهاجرت به این کشور راه های مختلفی وجود دارد. اما بسیاری از افراد ایجاد اشتغال و به نوعی ویزای کارری را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنند. شما متقاضیان با داشتن ویزای خواشتغالی این امکان را دارید، تا تا به صورت دائمی به کشور کانادا مهاجرت نمایید. اگر شما دوست دارید، از این شیوه مهاجرتی استفاده کنید باید شرایط لازم زیر را داشته باشید:

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

 فواید مهاجرت خود اشتغالی

 • داشتن فعالیت های فرهنگی و ورزشی در سطح جهانی
 • ارتقای شخصی فرد در سطح فرهنگی و ورزشی
 • خرید مزرعه در کشور مقصد و مدیریت
 • داشتن تجربه کاری حداقل دو سال در هر یک از سطوح ورزشی فرهنگی
 • تجربه مزرعه دارای در حد دو سال
 • تجربه خوداشتغالی در سطح ورزشی فرهنگی

مهاجرت خود اشتغالی برای زنان

نکات مهم در دریافت ویزای خود اشتغالی:

در مهاجرت کردن از طریق خود اشتغالی موارد و نکات مهمی مورد توجه هستند، و از سوی سفارتخانه کشورها مورد توجه قرار می گیرند. افرادی که برای داشتن چنین ویزایی درخواست می دهد، باید شرایط  لازم در این زمینه را داشته باشند. کار کردن در کشورهایی مانند کانادا و دریافت اقامت در این کشور دارای شیرایط خاصی می باشد. در این نوع از مهاجرت ها و ویزاها ملاک هایی همچو نمیزان تحصیلات، سن، توانایی ها و دانش زبانی مورد توجه است.

 • تحصیلات دارای امتیاز ۲۵
 • سن دارای امتیاز ۱۰
 • قابلیت وفق پذیری دارای امتیاز ۶
 • تجربه دارای امتیاز ۳۵
 • دانش فرانسوی و یا انگلیسی دارای امتیاز ۲۴

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

آزمون ها:

یکی از شرایط مهم برای داشتن چنین ویزایی داشتن آزمایش های پزشکی لازم در این زمینه است. همانطور که می دانید، برای دریافت ویزای یک کشور همانند کانادا فرد متقاضی و خانواده اش باید آزمایش های پزشکی یدهند. یکی دیگر از شرایط مهم در این زمینه داشتن حمایت های مالی لازم فرد از عضای خانواده در کشور مقصد می باشد. شما باید دارایی ها و تمکن مالی خود را به سفارتخانه ارائه دهید. در صورتی که تمکن مالی لازم برای زندگی در این کشور را داشته باشید، می توانید به این کشور مهاجرت کنید. این شرط از شرایط مهاجرت به چین نیز می باشد. و شما برای مهاجرت به چین باید بدانید که چه راه هایی وجود دارد.

مهاجرت خود اشتغالی در چین

مزایای این ویزا:

ویزای خود اشتغالی و مهاجرت از طریق خود اشتغالی در این کشورها دارای مزایای زیادی می باشد. با داشتن چنین ویزایی نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی و دعوت نامه کاری ندارید، شما می توانید با استفاده از توانایی و مهارت های کاری خودتان مهاجرت کنید. شما با این ویزا  نیازی به راه اندازی کسب و کار پیش از مهاجرت ندارید. در صورتی که برای دریافت ویزا موفق شوید، می توانید اقامت دائم در کشور مورد نظر را داشته باشید. مدت زمان پذیرش این ویزا کوتاه مدت می باشد.

آشنایی با مهاجرت خود اشتغالی

چه مشاغلی برای این کار مناسب اند؟

افرادی که دوسال تجربه کاری در یکی از زمینه های شغلی دارند، می توانند از این طریق ویزای مهاجرت را دریافت نمایند. بازیگری، کمدین، مجموعه داری، مترجمی، نویسندگی، روزنامه نگاری، گالری داری، عکاسی، تهیه کنندگی، گرافیست و … از مهم ترین مشاغلی است، که می توانید با استفاده از آن  ویزای خوداشتغالی دریافت کنید. از سویی فعالیت در رشته های ورزشی و فرهنگی نیز می توانید اقدام به مهاجرت کنید.

مهاجرت خود اشتغالی

دانش زبانی:

یکی دیگر از ملزومات مهاجرت به این کشور داشتن دانش زبانی است. داشتن اگاهی کافی از زبان کشور مقصد یکی از شرایط آن می باشد. شما باید این داشن زبانی را تا حدی بدانید که در روابط اجتماعی روزانه خود دچار خطا نشوید. برای کار کردن در این کشور شما باید دانش زبانی کافی داشته باشید. صحبت کردن فصیح به زبان کشور مورد نظر از شرایط مهمی است، که باید به آن توجه کنید. در مهاجرت به اسپانیا نیز این مورد دارای اهمیت است. در راهنمای مهاجرت به کلمبیا نیز در این زمینه اشاره شده است.

راه های مهاجرت خوداشتغالی

خوداشتغالی:

همانطور که می دانید خوداشتغالی می تواند در زمینه های مختلف انجام شود. افرادی که در یک زمینه شغلی دارای تجربه هستند، می توانند از آن طریق به خوداشتغالی بپردازند. در واقع خود اشتغالی یعنی داشتن حداقل ۲ سال تجربه کاری در یک زمینه شغلی که فرد به موجب آن می تواند درآمدزایی کند. در برخی از مشاغل این بازه زمانی به ۵ سال نیز می رسد. تجارب مرتبط با مهارت افراد یکی از مهم ترین امتیازات این ویزا به شمار می آید. شما می توانید با این مشاغل مهاجرت از طریق خود اشتغالی داشته باشید.

شرایط مهاجرت خود اشتغالی

خوداشتغالی می تواند در زمینه های شغلی مختلفی صورت بگیرد. افرادی که در زمینه های فرهنگی و یا ورزشی دارای فعالیت هستند، می توانند از این طریق مهاجرت کنند. جالب توجه است، که این فعالیت ها باید رد سطح جهانی باشد، و فرد به مدت ۲ سال در سطح جهانی در هر یک از این رشته ها فعالیت داشته باشد. خوداشتغالی در زمینه های کشاورزی و مزرعه داری یکی دیگر از راه های مهاجرت از این طریق می باشد.

توجه کنید، افرادی که امتیازات بالا کسب می کنند، شرایط بهتری برای مهاجرت کردن دارند. این شیوه یکی از شیوه های مهاجرت به کانادا است، که متقاضیان و طرفداران زیادی دارد. شما متقاضیان در لینک مطالعه می کنید که برای مهاجرت به کانادا چه اقداماتی انجام دهیم.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.