دسته ها
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

معرفی غار پراو کرمانشاه اورست غارهای جهان

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۳ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

غار پاو یکی از غارهای دیدنی و هیجان انگیز در کرمانشاه ایران است. این غار از جمله مخوف ترین غارهای دنیا شناخته می شود و به دلیل ارتفاع زیادی که دارد دستیابی به آن دشوار می باشد. این غار در شمار عمودی ترین غارهای دنیا است و گردشگران دنیا آن را به عنوان اورست غارهای دنیا به خاطر دارند که دست یافتن به آن سخت است.

غار پراو یکی از غارهای مهم در دنیا شناخته می شود. این غار بسیار خطرناک و حتی مرگبار است که تاکنون ۵ نفر را به کام مرگ رسانده و حوادث زیادی را به همراه داشته است. این غار در کرمانشاه واقع شده و برای رسیدن به آن باید هزار متر را از ارتفاعات این منطقه طی کنید و بالا بروید. این غار به عنوان طولانی ترین غار عمودی در کشور شناخته می شود و شما با طی ارتفاعی ۱۰۰۰ متری می توانید درون این غار را مشاهده کنید. نزدیکی این غار به کوه های بیستون موجب شهرت و اهمیت بیشتر آن شده است و امروزه مقصد بسیاری از گردشگران می باشد که دوست دارند هیجان را تجربه کنند. شما علاقه مندان در ادامه این بخش با جذابیت های بیشتری از این غار تاریخی آشنا خواهید شد.

چشم انداز پراو

غار هولناک پراو در کرمانشاه

این غار سالیان سال برای گردشگران ایرانی و تمام دنیا دست نیافتنی بوده است، تا آن زمان هیچ کس به درون این غار دست نیافته بود و هیچ اطلاعاتی از آن در دست نبود. با وجود تلاش های مضاعف گروه های جمعی و فردی در این مناطق این غار برای عموم معرفی و به ارزش های پی برده شد. در سال ۱۳۷۰ تیمی از کوهنوردان کرمانشاهی یک سیستم منسجم ایجاد کرده و با وجود کمک های گسترده ای که داشته اند و با همراهی تلفن های نظامی توانسته به این منطقه دست پیدا کنند.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

ارتفاعات پراو

در سال ۱۳۷۲ دو تن از کوهنوردان با تجربه کرمانشاهی توانستند به دل این غار راه پیدا کنند. آن ها ۱۲ روز در این منطقه باقی ماندند و به پیمایش غار در این مدت پرداختند. پس از آن درهای غار به روی همگی باز شده و بسیاری از افراد علاقه مند به کوهنوردی و غارنوردی توانستند به آن را پیدا کنند. غارنوردی در این مناطق بسیار ارزشمند است، به قدری که پنج از غارنوردان در این منطقه جان خودشان را از دست داده اند. این غار از جمله مکان های دیدنی کرمانشاه برای گردشگران به شمار می آید و یکی از مناطقی است که برای سفر کردن بسیار هیجان انگیز می باشد.

غارنوردی در پراو

ورودی غار

در بخش ورودی غار پراو تجربه ای مهیب و هولناک خواهید داشت. ورودی این غار دارای ارتفاع ۳ هزار متری می باشد و با این وجود هنوز علاقه مندان زیادی وجود دارند که از این غار دیدن کنند. شاید این سوال برای شما نیز ایجاد شده باشد که چرا با وجود خطرناک بودن، هنوز برخی از افراد دوست دارند، از این غار مهیب دیدن کنند؟ اغلب افرادی که به این منطقه می روند، کوهنوردان با سابقه کشورمان هستند که سعی دارند، فتح های جدیدی را در کارنامه خود ثبت کنند.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

منطقه پراو کرمانشاه

این غار که یکی از مخوف ترین غارهای ایران به شمار می آید. به عنوان اورست غارهای دنیا شناخته شده است. از کوهنوردان با سابقه کشورمان که به غار رفته است، می توان به رضا شهلایی اشاره کرد. او تاکنون سه بار به این غار رفته و این غار را تا انتها پیموده است. او همچنین چندین بار فعالیت امداد و نجات در این منطقه را بر عهده داشته است. یوسف سورنی نیا از افرادی است که تاکنون ۹۱ بار وارد این غار شده است. گویی این افراد با سختی های این مسیر به خوبی آشنایی دارند و این مسیرها را که پر از تنگی و سختی است، به آسانی طی می کنند.

غار پراو را بشناسید

ویژگی های غار مخوف کرمانشاه

ویژگی های منحصر به فردی در غار پراو وجود دارد که چندین بار علاقه مندان را به سوی خود کشانده است. خیلی از افراد و غارنوردان از تجربه های خود در این منطقه گفته اند. این غار برای اهالی این منطقه نیز جذابیت زیادی دارد. اما خیلی از گردشگران هستند که هنوز از جذابیت های این غار دیدن نکرده اند. با توجه به مشکلات و سختی هایی که این مسیر دارد، بیشتر افرادی به این مناطق سفر می کنند که تاکنون دارای تجربه غارنوردی و کوهنوردی باشند. این افراد از علاقه مندان جدی به فعالیت های ورزشی می باشند.

غارهای پراو

کوه های این منطقه دارای ارتفاع ۳۳۵۷ متری می باشد و غار آن نیز ۳۰۵۰ متر ارتفاع دارد. این غار در بخش های مختلفی دارای ۲۶ حلقه چاه می باشد. عمیق بخش چاه های این منطقه چاه شماره ۱۶ است که ۴۲ متر ارتفاع دارد. این غار دارای آب های جاری است که در اثر ذوب شدن یخچال های زیرزمینی ایجاد می شود. اگر از غارنوردان حرفه ای هستید، بهتر است، به این منطقه سفر کنید. در حال حاضر ۴۶ سال از کشف این غار می گذرد. اولین بار نیز در سال ۱۳۵۰ این غار توسط غارنوردان ماهر فتح گشته است.

کوه های پراو

غار پراو کرمانشاه از غارهای عمود دنیا به شمار می آید که در شمار عمیق ترین غارهای دنیا شناخته می شود. با توجه به اینکه مسیر این غار بسیار صعب العبور می باشد، کمتر کسی به این منطقه می رود. وجود آب در عمیق ترین بخش های این غار و چاه های آن موجب شده تا هوا سردتر شود. بنابراین برای سفر به این منطقه باید فصل و زمان مناسبی را در نظر بگیرید. این غار به قدری ارزشمند و مهم است که تعداد زیادی از غارنوردان خارجی نیز در این منطقه جست و جو داشته اند.

جست و جود در این منطقه توسط تیم های غارنوردی انگلیسی و لهستانی صورت گرفته است. بسیاری از این غارنوردان و تیم های آن ها سعی داشته اند تا به صعود در این منطقه و رفتن به مناطق عمیق تر از این غار رکوردهای جدیدتری را کسب کنند. این غار با وجود هیجان و جذابیت هایی که دارد، می تواند مورد توجه گردشگران زیادی قرار بگیرد و هر ساله علاقه مندان زیادی به این منطقه سفر می کنند، تا تجربه بازدید از این غار دیدنی را داشته باشند.

منطقه دیدنی پراو

از دیگر غارهای دیدنی و معروف در ایران می توان به غار دانیال اشاره کرد. که برای بازدید از غار دانیال و آشنایی با جاذبه های آن می توانید وارد لینک شوید. همچنین غار کوگان لرستان نیز با وجود مصنوعی بودن از زیبایی های زیادی برای گردشگران برخوردار است و می تواند مورد توجه گردشگران و غارنوردان قرار بگیرد. برای سفر به این مناطق باید توجه کنید که تجربه و اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.