دسته ها
شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰

چگونه کارهای وقت تلف کن را می توان ترک کرد؟

 • سحر هودانلویی
 • ۱۰ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

زندگی اتفاقی ارزشمند برای همه افراد به شمار می‌آید که باید از تک تک لحظه های آن به خوبی استفاده کرد. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا کارهای وقت تلف کن را مطالعه نمایید.

حتما شما نیز به مراتب این جمله را شنیده اید که همه افراد تنها برای یک بار زندگی می کنند و این فرصت طلایی را بایستی به مانند گوهری گران قدر دانست تا به خوبی از لحظه لحظه آن نهایت لذت را ببرید. در این شرایط برخی از افراد وقت خود را به اتلاف می گذرانند که در این مدت به انجام کارهایی می‌پردازند که هیچ سود و ارزشی برای زندگی آن ها نخواهد داشت. از این رو در ادامه این مطلب به معرفی کارهای وقت تلف کن برای شما عزیزان پرداخته ایم.

همچنین در این بین افرادی هستند که جوانی و وقت خود را مشغول به مهمانی، سفر و مصرف خوراکی های خوب می کنند و همواره نیز به دنبال خوش گذرانی هستند؛ این در شرایطی است که می‌توانند بسیار سالم تر زندگی کنند و وقت خود را صرف مطالعه، افزایش مهارت های فردی و پیروی از عادات های سالم در زندگی بگذرانند.

ارزش زمان چیست؟

روش های ترک کارهای وقت تلف کن

شاید برخی از جملات این مطلب برای شما ساده به نظر آید اما به طور کلی قابل به ذکر می باشد که بسیاری از افراد موفق دنیا، حواس پرتی و اتلاف وقت خود را از علل اصلی در عدم موفقیت در رسیدن به آرزوها معرفی می نمایند. توجه داشته باشید که با هوشیاری و دوری از کارهای وقت تلف می توان زندگی حرفه‌ ای و موفق تری داشته باشید. همچنین در این شرایط نکاتی وجود دارد که می تواند کمک موثری در پیشگیری از هدر رفتن وقت به شمار آید.

 • رهایی از مشکلات

خوب است که این علل را با طرح مثالی برای تان بدین صورت تعریف نمود که تصور نمایید در مقابل شما خطی قرار گرفته است که می باید هر چه سریعتر از آن بگذرید. در این شرایط فکر می کنید که گذشتن از خط برای تان بسیار سخت است که به آنی تصمیم می‌گیرید،  به جای عبور از روی خط به پیمودن مسیر طولانی برای دور زدن آن بپردازید. در این لحظه شما به طولانی شدن مسیر هیچ توجه نمی کنید و تنها در فکر آن هستید که هر چه سریع تر از آن خط دور شوید.

اگر این خط را مشکلات زندگی در نظر بگیرید خوب است که در ازای دور زدن آن و فرار از مشکلات به مقابله با آن بپردازید و وقت با ارزش خود را بیشتر از این هدر ندهید.

 • قاصدک 24
 • نهال بیبی شاپ
 • ابراز احساسات

همچنین از دیگر کارهای وقت تلف کن می‌توان به آن اشاره کرد که در ازای اقدامی برای رفع مشکلات تان، تنها به حرف زدن درباره آن می پردازید. شاید این اقدام تاثیر به سزایی در رفع استرس و خوب شدن حال شما قائل گردد، اما گفتنی می باشد که این تاثیرات کوتاه مدت است و پس از گذشت مدتی نه چندان طولانی باری دیگر مشکلات به سراغ شما خواهند آمد.

این روش را می‌توان با طرح مثالی به این عنوان که فردی از آلودگی محیط به شدت رنج می برد و در رابطه با آن معترض است، اما هیچ اقدامی در رابطه با پاکیزگی آن انجام نمی دهد.

کارهای وقت تلف کن چیست

 • اصرار بر باورها

اصرار بر عقاید و باورها را می‌توان به این صورت بیان کرد که در جلسه کاری قرار گرفته اید که هر یک از شما فکر و ایده ای برای رفع مشکلات در نظر دارد که شما نیز در تمام این مدت بر روی فکر و باور خود پافشاری می کنید و سعی می کنید که آن را به دیگر افراد نیز انتقال دهید. در این شرایط جلسه برای شما هیچ بار مثبتی نخواهد داشت و در آخر بر دست دادن انگیزه نیز منجر خواهد شد.

 • استرس بیش از اندازه

یکی دیگر از کارهای وقت تلف کن، بیش از اندازه فکر کردن به مسائلی است که شاید هیچگاه برای تان رخ ندهد. بدین صورت که در یک روز آفتابی با چتر به بیرون می روید و در انتظار باران هستید. به طور کلی نگران آینده بودن تا حد درستی قابل قبول است اما نگرانی ها و استرس های بیش از اندازه سبب آزار روحی می گردد که هیچ سودی برای تان در پی نخواهد داشت.

 • وقت گذرانی با افراد نادرست

به طور کلی گفتگو با افراد اشتباه در زندگی به مانند غذای گربه به ماهی هدیه دادن است. در این شرایط مهم نیست که چه غذایی به ماهی می دهید، بلکه تنها نکته آن جذابیتی است که برای طرف مقابل تاثیر گذار است. در حالتی دیگر می توان این چنین بیان کرد که اگر دو نفر در زندگی یکدیگر تاثیر مثبت و خوبی قائل نشوند در نهایت نمی تواند نتیجه خوب و مطلوبی از یکدیگر به دست آورند.

اتلاف وقت به چه معناست؟

 • تطبیق رفتار برای نظرات دیگران

در زندگی همه افراد کسانی دیده شده اند که در حال برنامه ریزی و تلاش برای خوشحال کردن و نظر مثبت دیگران هستند. در این شرایط افراد تنها بر روی جلب نظر و توجه دیگران تمرکز می کنند تا دیگران را از خود خوشحال و خشنود نگه دارند. بدین صورت که دوستانتان به شما پیشنهاد رفتن به استخر می دهند، در حالتی که شما به این تفریح هیچ علاقه‌ای ندارید اما به خاطر نظر آن ها به همراهی اجباری می پردازید که در نهایت هیچ انگیزه و خوشحالی برای شما نخواهد داشت.

همچنین برای مطالعه مطالب مرتبط در این زمینه می توانید بر روی لینک های ترس از موفقیت و جبران اشتباه در رابطه کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.