دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

چند انشا درباره شانس با متن های زیبا

  • ندا خوشرو
  • ۲ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب با گلچینی از انشا درباره شانس برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف در خدمت شما عزیزان خواهیم بود که امیدواریم با مطالعه این نگارش ها بتوانید انشایی پرمحتوا را بنویسید.

انشا درباره شانس از انواع موضوعاتی می باشد که ممکن است معلمین از دانش آموزان بخواهند تا در مورد آن مطلبی را بنویسند. توجه داشته باشید که برای نوشتن این انشا باید در ابتدای متن مقدمه بنویسید سپس شروع به نوشتن بدنه اصلی نمایید و در پایان نیز از نوشته خود نتیجه گیری کنید.

انشا درباره شانس برای مقاطع تحصیلی مختلف

برخی از دانش آموزان در نوشتن انشاء استعداد زیادی ندارند و اگر شما نیز از این دسته از افراد می باشید بهتر است انشاء با موضوعات مختلف را بنویسید همچنین می توانید در مورد موضوعی که به شما برای نوشتن انشاء پیشنهاد شده است مطالعه داشته باشید سپس خلاصه ای از آنچه را که مطالعه کرده اید روی کاغذ بنویسید. در مطالب قبلی انشا در مورد ثروت و انشا در مورد موفقیت و انشا در مورد شغل آینده را مطالعه کردید در ادامه انشا درباره شانس را پیش رو خواهید شد.

انشا درباره شانس

انشا زیبا و مفهومی درباره شانس

مقدمه :

واژه شانس چنین معنا شده است : شانس همان اقبال یا بخت است؛ چه بد باشد یا خوب. آنچه به‌ عنوان شانس رخ می‌دهد، خارج از کنترل فرد است و بدون توجه به اراده، قصد، یا نتیجهٔ مورد نظر است. دیدگاه فرهنگ‌ها نسبت به شانس از احتمال و تصادف تا ایمان و خرافه متفاوت است. برای نمونه، رومیان برای تجسّم شانس به الهه فورتونا معتقد بودند.بخت و شانس از واژه‌هایی است که گاهی در بین مردم به‌کار می‌رود و بیشتر ریشه در ادبیات و شعر و فرهنگ عامه دارد. اما آیا شانس و بد شانسی واقعیت دارد؟

متن انشا:

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

بیشتر ما انسان ها فکر میکنیم همیشه بدشانسیم و بقیه همیشه خوش شانس!

اما آیا این واقعیت دارد؟

واقعا چند بار از عبارت خوش‌شانس برای «دیگران » و بد شانس برای «خودمان» استفاده کرده‌ایم؟

ما عادت کرده ایم هر وقت اتفاق خوبی برایمان افتاد بگوییم که نتیجه تلاش و زحمت خودمان بوده است ، اما اگر اتفاق بدی برایمان افتاد بگوییم به خاطر بد شانسی است. شاید دلیلش این باشد که میخواهیم از زیر بار مسئولتی اشتباهاتمان فرار کنیم .

در مورد دیگران اما قضاوت ما کاملا برعکس است .

اگر برایشان اتفاقات خوبی بیافتد میگوییم ببین چقدر فلانی خوش شانس است و فراموش میکنیم همان فلانی چقدر برای زندگی و اهدافش تلاش و کوشش کرده است ولی اگر برایش اتفاق بدی بیافتد میگوییم تقصیر خودش است ، احتیاط نکرد ، تنبلی کرد، تلاش نکرد ، تحقیق نکرد.

به همین خاطر است که ما معمولا دیگران را خوش شانس و خودمان را بد شانس میدانیم.

اما بهتر است این را بپذیریم که بیشتر عوامل خارجی ( مشکلات و سختی ها و … ) برای همه‌ی انسان‌ها یکسان است و ما بر اساس میزان آمادگی‌مان برای استفاده از فرصت‌ها ، تلاش و کوشش و اراده مان در زندگی و البته خوش بینی و داشتن دید مثبت نسبت به خودمان، خوش‌شانسی یا بدشانسی را برای خودمان به ارمغان می‌آوریم.

نتیجه گیری:

باور داشتن به شانس، یعنی راحت کردن خودمان از پذیرفتن اتفاقاتی که در زندگی مان می افتد.

یعنی قبول نکردن این‌که خودمان مسولیت زندگی خودمان را برعهده داریم.

بیایید به شانس اعتقاد نداشته باشیم.

انشا پرمحتوا درباره شانس

انشا زیبا درباره شانس

موضوع انشا: آیا شانس وجود دارد ؟ آیا شما به شانس و بد شانسی اعتقاد دارید؟

قالب انشا: ساده و روان

مقدمه :

شانس یکی از کلماتی است که بسیاری از ما در زندگی مان بارها و بارها از آن استفاده کرده یا آن را شنیده ایم و تاکنون ضرب المثل های زیادی نیز درباره آن گفته شده است. برخی افراد که مدام در زندگی با مشکلات و اتفاقات بد روبرو می شوند اعتقاد دارند شانس خوبی در زندگی نداشته اند، این افراد بخت و اقبال و شانس را مقصر رخدادهای زندگی خود می دانند و اغلب اوقات از بدشانسی خود گله می کنند و حتی بر این باورند که افراد موفق، داشته های شان را مدیون شانس خوب زندگی شان هستند، چون آن ها خوش شانس هستند!

متن انشا:

به نظر من هیچ چیز در این دنیا شانسی رخ نمی دهد، خداوند به هر انسانی توانایی و استعدادهای خاص خودش را داده و هیچ دو نفری از هر لحاظ شبیه هم نیستند. زندگی براساس قواعد و قوانینی طراحی شده که خداوند برای کائنات در نظر گرفته است. در قانون زندگی کسانی که با بهره گیری از هوش و با تحمل دشواری ها، برای رسیدن به اهداف خود پافشاری می کنند با افرادی که از استعدادهای خدادادی خود به درستی استفاده نمی کنند یا آن را هدر می دهند یکسان نیستند.

گاهی می گویند: “شانس در خانه فلانی را زده است …” اما این شانس در خانه همه را می زند، همه افراد در زندگی شان با فرصت های بسیار خوبی روبرو می شوند که برخی از این فرصت ها کمال استفاده را کرده و رخدادهای زنجیروار مثبت باعث شکوفایی مالی، علمی و … در آن ها می شود به گونه ای که از دید افراد غریبه تر به نظر می رسد آن ها بسیار خوش شانس هستند اما برخی دیگر با توجه نکردن به فرصت پیش رو، حتی جلوی فرصت هایی که ممکن بود بعد از آن پیش بیاید را گرفته و به نظر می رسد آدم بدشانسی هستند.

نتیجه گیری:

به طور کلی خداوند عادل همه چیز را به گونه ای چیده که به کسی حتی به اندازه ذره ای ستم نشود، خوشبختی هیچ کس به فقر یا ثروتمند بودن پدر و مادرش، کشوری که در آن متولد شده یا رنگ پوست و زیبایی ظاهری اش نیست، این طور نیست که بگوییم آن کس که زیبا یا در خانواده ثروتمند متولد شده خوش شانس است و بقیه بدشانس بوده اند. این مسئله، انکارنشدنی است و می توان نمونه های آن را با نگاهی به تاریخ و مطالعه زندگی بزرگان علم و هنر به وضوح دید.

انشایی در مورد شانس با مضمون پرمحتوا

انشا مفهومی درباره شانس

مقدمه :

وقتی که در جمعی نشسته اید یا در مراسمی شرکت می کنی.بعضی از مردم درباره شانس یک دختر یا پسر حرف می زنند و می گویند فلانی شانس خوبی دارد و این شانس برای هر کسی پیش نمی آید. اما معنی شانس چیست و آیا وجود بدشانسی و خوش شانسی در افراد واقعیت دارد؟

متن انشا:

اگر به معنای شانس بیشتر توجه کنیم می فهمیم که شانس یک کلمه فرانسوی به معنای فرصت است. اگر به معنای آن توجه کنیم باید این فرصت را برای خود فراهم کنیم و این موقعیت را برای خود هموار کنیم و به قول بعضی ها این شانس را به خود بدهیم که در کارها و مراحل زندگی موفق باشیم. در اصل شانس داشتن یا نداشتن فقط یک تلقین است که بعضی از مردم در فکر و باور خود آن را می سنجند.

پس می توانیم بگوییم کسانی که در زندگی تلاش و کوشش می کنند و برای حل مشکلات خود می جنگند تا در زندگی موفق باشند این موفقیت از شانس آنها نیست بلکه بخاطر زحماتی است که در زندگی کشیده اند و حاصل آنرا می بینند ولی مردم ظاهر بین آن را شانس او طلقی می کنند. همچنان که مفاهیم دینی و قرآنی ما آمده است : هر انسانی در زندگی فرصت های خوبی برای او پیش می آید که باید به نحو احسنت از آنها استفاده کند و این فرصت ها را غنیمت بشمارد.

نتیجه گیری:

پس شانس داشتن یا نداشتن فقط یک واژه است که در بین مردم رواج پیدا کرده و هیچ معنی خاصی ندارد هر کس می تواند شانس داشته باشد و شانس خود را به توجه به تجربیاتی که دارد امتحان کند تا بداند چه اندازه در زندگی موفق است. اگر انسان از روی احساسات کاری کرد که بعدا” پشیمان شد آن را از بد شانسی خود نداند چون خدا به انسان عقل داده تا بیندیشد و فکر کند و خود سرانه عمل نکند و تصمیم نگیرد.
پایان .

انشایی جالب در مورد شانس

انشا طنز درباره شانس

شانس یا بدشانسی همیشه هم آنقدرها بدون مقدمه سراغ انسان نمی‌آید. مانند حکایتی که از زمان‌های قدیم نقل می‌کنند و آن درباره مرد جوانی است که در آرزوی ازدواج با دختر کشاورزی بود. کشاورز به او گفت برو در آن قطعه زمین بایست. من سه گاو نر را آزاد می‌کنم اگر توانستی دم یکی از این گاو نرها را بگیری من دخترم را به تو خواهم داد. مرد قبول کرد، در طویله اولی که بزرگترین بود باز شد.
باور کردنی نبود بزرگترین و خشمگین‌ترین گاوی که در تمام عمرش دیده بود. گاو با سم به زمین می‌کوبید و به طرف مرد جوان حمله برد. جوان خود را کنار کشید تا گاو از مرتع گذشت. دومین در طویله که کوچکتر بود باز شد. گاوی کوچک‌تر از قبلی که با سرعت حرکت کرد.
جوان پیش خودش گفت: منطق می‌گوید این را ولش کنم چون گاو بعدی کوچکتر است و این ارزش جنگیدن ندارد.
سومین در طویله هم باز شد و همانطور که فکر می‌کرد ضعیف‌ترین و کوچک‌ترین گاوی بود که در تمام عمرش دیده بود. پس لبخندی زد و در موقع مناسب روی گاو پرید و دستش را دراز کرد تا دم گاو را بگیرد. اما از بدشانسی گاو دم نداشت.
از این انشا نتیجه می‌گیریم مرد جوان بهتر بود تکیه بر قانون احتمالات را کنار بگذارد و به این فکر کند که شانس چیز دیگری در برابرش گذاشته و وقتی که توان مقابله در خودش می‌دید، به تلاش دست بزند.

************

شانس یا همان بخت و اقبال از موضوعات عجیبی است، از آن جهت که همیشه موفقیت و پیروزی را بنام تلاش و زحمت خود می گذاریم و هر چه شکست و نرسیدن به هدف است را به پای بدشانسی می نویسم

اما باید باور کنیم همیشه یکسری اتفاقات خارج از کنترلی هست که می تواند ما رو شانسی به سوی هدفمان سوق دهد یا برعکس باعث عدم موفقیت ما شوم

باید قبول کنیم شانس جزئی از زندگی بشری هست که از گذشته بوده و ادامه خواهد داشت، چرا می گویم جزء زندگیست چون دلیل دارم:

تصور کنید ماشین جدیدی را خرید می کنید، شما هیچ نقشی در نوع قطعات مورد استفاده در خودروی خود ندارید و با اینکه ماشین را چند روزی بیشتر نیست تحویل گرفته اید با مشکلات فنی عجیبی مواجه می شوید که تابحال خریداری آنرا تجربه نکرده که در این حال اسمی جز بدشانسی نمی توان روی آن گذاشت

با این حال شاید نمود این اتفاقات و بداقبالی در کشور ما بیشتر باشد چون این مشکل را براحتی با خدمات و گارانتی پس از فروش در سایر کشورها می توان حل کرد

یا تیم فوتبالی که زحمت زیادی کشیده اما بجای گل شدن توپ هایش به تیرک می خورد، گرچه می توان گفت تلاش تیم حریف و استرسی که ایجاد می کند باعث می شود نتیجه گیری لازم بدست نیاید و ما تعبیر بد شانسی به کار ببریم، با این حال امکان این داشت که اتفاقات و عوامل محیطی باعث پیروزی ما شود

پس شانس اگر خرافه هم باشد وجود دارد، خیلی از ما هر روز اتفاقات عجیبی می بینم از اشخاصی که شانسی زمینی خرید کردند و چند روز بعد از کنار آن خیابانی زده شده و زندگیشان از این رو به اون رو شده تا کشاورزی که با بدشانسی محصولات اش با برف و سرمای غیرمنتظره از دست می رود

پس من به شانس و بخت اعتقاد دارم و معتقدم هر چند تلاش کنیم، هر چند همه عوامل مختلف را در نظر بگیریم باید شانس هم داشته باشیم در غیر اینصورت احتمالا شکست ما وجود دارد و همیشه هیچ چیزی ۱۰۰ درصد نیست.

انشا مفهومی در مورد شانس

انشا درباره اعتقاد به شانس با مضمون پرمحتوا و جالب

مقدمه :

خیلی از ما آدم ها به کلمه ایی به اسم شانس در زندگی اعتقاد داریم و خیلی از ما آدم ها آن را تنه تصورات ذهنی خود می پنداریم و آن را تنها یک اسم تلقی می کنیم.

متن انشا:

همیشه گفته اند شانس تنها یک بار در خانه را می کوبد

این خود ما هستیم که با انتخاب آن خود را خوشبخت می کنیم و با رد آن فرصت های خوب را از دست می دهیم.

شانس همان معنی فرصت را می دهد زیرا که در زندگی ما فرصت های خوب و عالی کمی رو به رویمان قرار می گیرد و ما باید با بیشترین دقت آن را انتخاب کنیم و آن را از دست ندهیم. اما همه ی این فرصت ها یک ریسک بزرگ نیز به حساب می آیند زیرا که اگر در آن درست پیش برویم ،اصطلاحا خوش شانسی آوردیم اما تنها یک لغزش و یک اشتباه کوچک در آن موجب بد شانسی می شود و امکان دارد با همین اتفاق کل زندگیمان را از دست بدهیم.

شانس خوب یا شانس بد داشتن تنها تصور ذهنی اشتباهی است که در ذهن خیلی از ما انسان ها وجود دارد. انسان همیشه می تواند خوش شانس باشد و این تنها به هوش و درایت خود او بستگی دارد که کدام یک از فرصت های زندگی را هوشمندانه انتخاب کند و در آن پیش برود. انسانی همیشه بدشانس است که فرصت های زندگیش را دائم و پشت سرهم از دست بدهد و به امید فردا هایی بهتر زندگی کند. همین فرصت ها هستند که فردای ما را رقم می زنند. با یکجا نشستن و تلاش نکردن قطعاً بد شانس ترین انسان روی کره ی زمین می شویم.

نتیجه گیری:

زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد.

کسی در زندگی موفق خواهد بود که از این فراز و نشیب ها درس و تجربه بگیرد

و با تلاش در مسیر زندگی گام بردارد.

انشا زیبا و ناب درباره شانس

در این بخش از سرگرمی مجله آرگا مجموعه ای از انشا درباره شانس را گردآوری کردیم که امیدواریم از مطالعه این نگارش ها نهایت بهره را برده باشید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *