دسته ها
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

راهنمای سفر در هوای برفی و نکاتی که باید به آن توجه کرد

 • محدثه خاکشور
 • ۳۰ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

راهنمای سفر در هوای برفی را شاید بتوان یکی از مطالب مهم و کاربردی دانست که با در نظر گرفتن سرد شدن هوا، توجه بالایی را می طلبد. به همین خاطر آرگا تصمیم گرفته است تا این بخش را به بیان نکات و اصول مهم در رابطه با چگونگی سفر و رانندگی و همچنین وسایل لازم برای روزهای برفی اختصاص دهد.

اگر در هوای سرد و برفی زمستان دلتان سفر می خواهد. دلتان را سرکوب نکنید و به حرفش گوش کنید. گاهی زیباترین و خاطره انگیزترین لحظات را می توانید در مسافرت های زمستانی ثبت کنید. با وجود این در صورت رعایت نکردن اصول لازم ممکن است، نه تنها این اتفاق نیفتد که خطراتی هم شما را تهدید کند. آرگا این مطلب را به عنوان راهنمای سفر در هوای برفی برای شما عزیزان به بند قلم می کشد.

آشنایی با راهنمای سفر در هوای برفی

اغلب گمان می کنیم، زمستان فصل سفر نکردن است. به طوری که تمام برنامه ریزی های سفر خود را تنها به بهار و تابستان اختصاص می دهیم. با توجه به این موضوع که تابستان فصل تعطیلات می باشد و زمان آزاد بیشتری برای دانش آموزان، والدین و … وجود دارد، اهمیت این سفر و مسافرت را تایید می کنیم. اما با لغو تمامی سفرها در فصول سرد که اغلب زمستان مشمول زمستان است، مخالف هستیم.

راهنمای سفر در هوای برفی

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

البته باید اضافه کنیم که موضوع جامعیت ندارد و تنها به بخشی و گروهی اختصاص می یابد. به طوری که بسیاری از افراد از جمله کوهنوردان، صخره نوردان و علاقه مندان به بازی های اسکی و … وجود دارند که نه تنها سفر خود را کنسل نمی کنند، که اتفاقا افزایش می دهند. گروه سومی نیز هستند که غیر از عاشق مناظر زیبا و منحصر به فرد زمستانی، خلوت بودن و ارزان بودن قیمت های هواپیماها، اتوبوس ها و … و همچنین هتل ها و … می دانند. اما سفر در زمستان به دلیل سرما و بارش برف و به دنبال آن لغزنده بودن جاده ها نیازمند رعایت برخی اصول و برنامه ریزی کامل و کاربردی می باشد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

این راهنمایی می تواند شامل رعایت برخی از اصول، به همراه داشتن لوازم کاربردی و چگونگی رانندگی می باشد که جزئی تر آن را توضیح می دهیم.

۱ – گرفتن بلیط برای پرواز مناسب و از مکان مناسب

اگر قصد دارید که با هواپیما به سفر خود بروید، که البته روش خوبی برای سفر به خصوص در زمستان می باشد. بهتر است بلیط برای سفر مستقیم را دریافت نمایید.

همچنین در صورت تمایل و ملزم به گرفتن پرواز غیر مستقیم هستید، بهتر است از شرکت های هواپیمایی با اعتبار این کار را انجام دهید. و سوم اینکه پروازهای ساعات صبح را انتخاب کنید، که در صورت روبرو شدن با تاخیر و یا لغو شدن پرواز می توانید پرواز دیگری را برگزینید.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

راهنمای سفر در هوای برفی

۲ – راهنمای سفر و رانندگی در هوای برفی

ممکن است تجربه سفر در روزهای گرم و آفتابی بهار و تابستان را داشته باشید، و گمان کنید که این تجربه رانندگی شما برای تمامی سفرهای شما نیز مناسب می باشد. اما باید به شما بگوییم که رانندگی در روزهای سرد و برفی زمستانی کمی که نه! خیلی متفاوت است. زیرا علاوه بر سرد بودن و امکان مبتلا شدن به بیماری هایی همچون سرماخوردگی، به دلیل لغزنده بودن جاده، و بارش برف و گاهی زهر هوا رانندگی سخت تر می گردد که لازم می شود تا با احتیاط رانندگی کرده و از وقوع خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

ابتدای امر باید ماشین خود را پیش از سفر چک کنید تا مشکلی نداشته باشد. به همین منظور درون رادیاتور خود ضد یخ بریزید. زنجیر چرخ و لاستیک زاپاس همراه دارد.

آشنایی با راهنمای سفر در هوای برفی

در مسیر بزرگراه ها و جاده ها حرکت نموده، و به هیچ وجه مسیر راه های میان بر دارای بلندی و پستی بسیار، با سطحی لیز و خطرناک را تجربه نکنید. همچنین روشنایی صبح را برای رانندگی انتخاب نموده و یک نفر به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید.

در صورت تشدید شدن کولاک و فر در گوشه ای از جاده بایستید و حتما چراغ خطر ماشین خود را روشن نمایید. علاوه بر آندر صورت ماندن در برف برای زمانی طولانی، هر ۶۰ دقیقه (۱ ساعت) برای ۱۰ دقیقه خودروی را روشن نموده و گرم کنید. همچنین قدری پنجره را باز کنید تا دی اکسید کربن به وجود آمده در ماشین خارج شود. در نهایت هم اگزوز خودروی را چک کنید. و در صورت گرفتن اگزوز با برف، برف ها را بیرون ریخته و داخل اگزوز را تمیز کنید.

چنانچه در برف گیر افتادید و مجبور به گذراندن شب در خودروی شدید، چراغ درون خودرو را روشن نگه دارید تا توسط نیروهای امداد راه پیدا شوید.

راهنمای سفر در هوای برفی

۳ – همراه داشتن مواد غذایی و آب کافی

آب و غذا همیشه یکی از اصلی ترین نیازهای انسان ها به شمار می رود که در هر لحظه و هر مکانی باید تامین گردد. از جمله ی آنها در طول مسافرت است. در سفرهای بهاری و تابستانی راه ها و مکان های تعبیه شده بسیار و راحتی برای تامین این نیاز وجود دارد، اما در فصل زمستان ماجرا کمی عوض می شود. با توجه به همین موضوع از شما دعوت می کنیم تا حتما آب نوشیدنی کافی، فلاسک آبجوش ، مواد غذایی همچون کنسروها و … همراه خود بردارید.

۴ – همراه داشتن جعبه کمک های اولیه

پیش از سفر و پس از برنامه ریزی سفر باید همراه داشتن لیست تمامی وسایل را بررسی کرده و از وجود آنها اطمینان حاصل نمایید. یکی از مهم ترین اجزای این لیست، جعبه کمک های اولیه است که برای سفر در هوای برفی با خود همراه داشته باشید.

آشنایی با راهنمای سفر در هوای برفی

سایر وسایل لازم برای سفر در هوای برفی

 • با خود لباس های گرم و زمستانی نظیر بلوز و ژاکت اضافه، شال گردن، کلا پشمی، دستکش و … همچنین پتو بردارید.
 • همراه داشتن مواد غذایی و آب،همچنین جعبه کمک های اولیه از اصلی ترین و ابتدایی ترین وسایل لازم به شمار می روند. اما همه اش همین نیست.
 • با خود مقداری نمک بردارید تا برای ذوب کردن یخ های بسته شده لاستیک و راه های طول مسیر حرکت، همچنین بیلچه ای برف روبی و مقداری ماسه به منظور آسان تر شدن حرکت از آنها استفاده کنید.
 • اگر بچه همراه خود در این سفر دارید، برای آنها لباس های گرم اضافه را فراموش نکنید. همچنین فلاسک آبجوش و شیر خشک با خود بردارید.
 • زنجیر چرخ سالم و تست شده، همچنین ضد یخ برای رادیاتور همراه خود داشته باشید. البته پیش از حرکت رادیاتور خود را بررسی کرده و کمی ضد یخ در آن بریزید. حتما از سالم بودن ترمز خودروی خود مطمئن شوید.
 • لاستیک های عاج دار گزینه ی خوبی هستند که می توانید از آنها برای این سفر استفاده کنید.
 • سوخت و روغن ماشین خود را پر کنید و مقداری هم همراه خود بردارید. چنانچه ماشین شما دوگانه سوز است، لازم است تا بنزین و گاز همراه خود داشته باشید.

راهنمای سفر در هوای برفی و همراه داشتن مواد لازم

معرفی چند جاذبه های زمستانی داخلی و خارجی

برخی از این جاذبه های به دلیل دارا بودن چشم اندازهای زمستانی همچون کوههای پوشیده از برف و یخ و دیگر مناظر زمستانی به عنوان جاذبه ی گردشگری زمستانی برای کوهنوردان و صخره نوردان و سایر علاقه مندان شناخته و معروف هستند.

اما برخی دیگر نیز به دلیل دارا بودن هوای گرم و معتدل و به دنبال آن مناظری زیبا و سرسبز در این فصل از سال به دلیل متفاوت بودن شرایط اقلیمی متفاوت به جاذبه های گردشگری شناخته می شوند. زیرا افرادی که از سرما و کوالک هوای زمستانی خسته شده اند، شما می توانند با سفر به این مناطق سرما از تن بیرون نمایند.

 • «کوه های مریخی چابهار»
 • «گنبد نمکی جاشک بوشهر»
 • « دره راگه رفسنجان کرمان»
 • «غار نمکدان قشم»
 • «سد کارون ایذه خوزستان»
 • «هالشتات کشور اتریش»
 • «مونیخ کشور آلمان»
 • «پارگ کشور جمهوری چک»
 • «ترومسو کشور نروژ»

راهنمای سفر در هوای برفی

 از اینکه تا این لحظه همراه ما بودید از شما متشکریم. امیدواریم مورد توجه و پسند شما واقع شده باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.