دسته ها
سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱

تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت با آموزش ساده

 • حکیمه فهیمی
 • ۱۰ مهر ۱۴۰۰
 • ۰

برای افرادی که می خواهند از طریق اینستاگرام به فروش تولیدات خود بپردازند یا برای کسب و کارشان برندسازی داشته باشند، نیاز است که اکانت خود را تجاری نمایند. از این رو در این مطلب تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزنس آموزش داده می شود.

اکانت بیزنس یا تجاری اینستاگرام مناسب افرادی است که هدف اصلی آن ها از ایجاد حساب کاربری این شبکه اجتماعی برندسازی کسب و کار یا فروش محصولاتشان است. با تجاری شدن اکانت امکانات بیشتری نسبت به اکانت شخصی به کاربر تعلق می گیرد. در ادامه با آموزش تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزنس همراه ما باشید.

آموزش تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزنس اکانت

اینستاگرام رسانه اجتماعی بسیار محبوبی است که هر روز بالغ بر یک میلیارد حساب در این برنامه فعال می باشد. حال برای افرادی که قرار است توسط شبکه اجتماعی اینستاگرام به کار فروش بپردازند، داشتن بیزنس اکانت لازم می باشد. در حقیقت بیزنس اکانت اینستاگرام برای افرادی مناسب است که هدف اصلی آن ها از ایجاد حساب کاربری این شبکه اجتماعی برندسازی کسب و کار یا فروش محصولاتشان است. چنانچه نوع اکانت کسب و کارها تجاری شود امکانات زیادتری نسبت به اکانت های شخصی در دسترس خواهد بود.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

اگر هنگام گشت و گذار در اینستاگرام با پیج هایی روبرو شده اید که علاوه بر دکمه های معمول تمام پیج های اینستاگرام دارای دکمه های تماس و مسیریابی و ایمیل در بالای آن ها وجود دارد باید بدانید در حقیقت این پیج ها از حالت معمولی به جالت بیزنس تبدیل شده اند. صفحه بیزنس اینستاگرام به پیج هایی اطلاق می شود که در اختیار کسب و کارها بوده و اطلاعات زیادتری را نسبت به حساب های معمولی و عادی در اختیار صاحبان کسب و کار می گذارد. تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزنس اکانت هزینه ای نداشته و تا هنگامی که به تبلیغات نپردازید هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

همانطور که می دانید اکانت های اینستاگرام به صورت پیش فرض شخصی می باشند. از این رو در این مطلب به شما آموزش می دهیم چطور حساب شخصی خود را به یک حساب تجاری و بیزنسی تبدیل کنید و مزیت این کار چیست. چنانچه حساب اینستاگرام ندارید از قبل باید یک حساب کاربی بسازید. قابل ذکر است پیش از تبدیل اکانت اینستاگرام به اکانت بیزنس مطمئن شوید که پروفایل شما یک پروفایل عمومی باشد. حساب های خصوصی قابلیت تبدیل به حساب تجاری اینستاگرام را ندارند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

مزیت داشتن بیزنس اکانت یا حساب تجاری اینستاگرام

برنامه اینستاگرام زمان مراجعه به یک اکانت بیزنسی امکانات بسیاری را در اختیار صاحبان مشاغل می گذارد من جمله:

 • امکان انجام تبلیغات و تبلیغ پست های شما
 • امکان اضافه کردن CTA تماس و فرستادن ایمیل به نمایه شما
 • تجزیه و تحلیل/ آگاهی پیدا کردن در مورد پست هاف استوری ها و مخاطبانتان
 • ایجاد یک آدرس قابل کلیک در نمایه شما تا مشتریانتان به راحتی مکان شما را پیدا کنند.

تمام این مزیت ها این امکان را فراهم می آورد تا میزان دسترسی خود را بیشتر کرده و مشخصات و محتوای خود را برای فالوورها بهینه نمایید. پیش از اینکه طریقه تبدیل تغییر نمایه را به یک بیزنس اکانت مورد بررسی قرار دهیم ابتدا مشخص کنید که قبلا یک بیزنس اکانت دارید یا نه. برای این که تشخیص دهید آیا از قبل یک بیزنس اکانت در اینستاگرام دارید وارد حساب کاربری خود شده و روی سه خط در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود ضربه زده و بعد آیکون تنظیمات یا setting در بالا لمس کنید.

سپس روی account کلیک کنید و به گزینه آخری دقت کنید. اگر یک اکانت تجاری داشته باشید با عبارت switch back to personal  account یعنی بازگشت به حساب شخصی روبرو می شوید و اگر حساب بیزنس ندارید آخرین گزینه عبارت switch to personal  account است. در ادامه با طریقه تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت آشنا می شوید.

طریقه تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس اکانت

پیش از شروع کار باید بدانید که اکانت شما عمومی خواهد بود. اکانت شما نمی تواند هم اکانت خصوصی و هم تجاری باشد. برای تبدیل حساب کاربری اینستاگرام به بیزینس اکانت مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید و روی سه خط در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

سپس روی settings در بالا ضربه بزنید. بعد گزینه account و در ادامه switch to professional account را انتخاب نمایید.

حالا به ۴ صفحه بعد بروید که مزیت های یک حساب تجاری را توضیح می دهند.

در ادامه شما این فرصت را پیدا می کنید که انتخاب نمایید کسب و کار شما در کدام گروه قرار می گیرد. برای جستجوی گروهی که با کسب و کارتان بیشتر مطابق است آن را تایپ کنید.

اکنون روی done کلیک نموده و بعد تایید کنید که می خواهید وارد یک حساب حرفه ای اینستاگرام شوید.

در ادامه شما به صفحه ای هدایت می شوید که گزینه Business و Creator را نشان می دهد. گزینه Business را انتخاب نمایید. قابل ذکر است اکانت Creator برای افراد تاثیرگذار در اینستاگرام و چهره های عمومی می باشد از این رو تمام ابزارهای تجاری را ارائه نمی دهد.)

حالا می توانید اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. این آدرس ایمیل به کلید email در پروفایل شما متصل است. از این رو اطمینان حاصل کنید که یکی از آدرس هایی می باشد که دائما آن را چک می کنید.

در ادامه شماره تلفن و آدرس خود را افزوده و اگر مایل نیستید تماسی دریافت کنید یا مکان فیزیکی ندارید که مشتری از آن بازدید داشته باشد لازم نیست این اطلاعات را اضافه نمایید. با این وجود حداقل باید یک آدرس ایمیل اضافه کنید.

در نهایت آخرین مرحله کار راه اندازی یا پیوند پیج فیس بوک کسب و کار شما می باشد. این عمل را با نامگذاری پیج خود در اینستاگرام انجام خواهید داد ولی راه اندازی پیج را در فیسبوک به پایان می رسانید.

چنانچه قبلا یک پیج فیس بوک برای بیزنس خود دارید می توانید آن ها را با این دستورالعمل ها پیوند برقرار کنید. این یک الزام بوده چرا که فیس بوک مالک اینستاگرام می باشد. اگر بیزنس شما در هر دو سیستم عامل است با توجه به این که فیس بوک فید اینستاگرام شما را در صفحه فیس بوک تان نشان می دهد می تواند مفید ظاهر شود. در ضمن می توانید پست های اینستای خود را به شکل خودکار در فیس بوک انتشار دهید که  موجب صرفه جویی در تایم کمی می شود.

بعد از نامگذاری و پیوند پیج فیسبوک خود، کار شما به پایان می رسد. اکانت اینستاگرام شما حالا یک بیزنس اکانت است و می توانید با استفاده از تجزیه و تحلیل ، تبلیغات و پست های حمایت شده اینستای خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید.

با تغییر حساب شخصی به حالت تجاری اکنون می توانید از امکاناتی نظیر میزان تعامل کاربران با پیچ، ساعت های پربازدید، مشاهده آمار هر پست، روزهای پر بازدید هفته، تعداد جذب دنبال کننده توسط هر پست و … بهره بگیرد. البته برخی از قابلیت های اینستاگرام معایبی هم دارند. به طور مثال نمی توانید از امکانات تجاری بودن اینستاگرام در هنگام خصوصی بودن پیچ بهره ببرید و یا این که با تغییر پیج از حالت بیزنس به حالت شخصی همه آمار و اطلاعات از بین می رود.

چند نکته:

 • تفاوت اکانت Business و Creator در اینستاگرام این است که حساب تجاری به کسب و کار و بیزنس مربوط است ولی اکانت کریتور به برندهای شخصی مربوط است. به طور مثال فردی که اینفلوئنسر است می تواند حساب Creator ایجاد کند و فردی که مالک شرکتی است می تواند اکانت Business بسازد.
 • با شخصی شدن پیج آمار اکانت بیزنسی از بین می رود.
 • مهمترین فایده های اکانت بیزنسی در این است که اولا یک دکمه تماس به پروفایل شما اضافه می شود و دوم این که می توانید به تجزیه و تحلیل رفتار دنبال کننده ها بپردازید. مثلا چه ساعاتی بیشتر از پیج بازدید صورت گرفته است.
 • می توانید اطلاعات پروفایل خود را به عنوان اطلاعات تماس پیج تجاری در اختیار دنبال کننده ها قرار دهید ولی توصیه می شود به دلیل مسائل امنیتی این کار را انجام نداده و اطلاعات تماس دیگری را در اختیار فالوورها قرار دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.