دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

عکس گورخر و شناخت ویژگی ظاهری این حیوان

  • عاطفه میرزایی
  • ۱۴ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب از مجله اینترنتی آرگا، گلچینی جدید و زیبا از انواع عکس گورخر با حالت های متفاوت و جالب را تهیه و ارائه نموده ایم که امیدواریم این تصاویر زیبا مورد پسندتان قرار بگیرد.

گورخر حیوانی از نژاد اسب و گیاهخوار قوی و بزرگ است که ظاهر خاص و منحصر به فردش آن را به یکی از حیوانات شگفت انگیز کره زمین تبدیل کرده است. این جانور بزرگ ترین گونه اسب های وحشی بومی آفریقای مرکزی و جنوبی می باشد. روی بدن گورخرها خطوط مشکی و سفید دارد که برای پنهان شدن از دید شکارچیان بسیار موثر هستند. در ادامه این مطلب از مجله سرگرمی آرگا، همراه ما باشید تا مجموعه ای جذاب از عکس های گورخر را مشاهده نمایید.

عکس گورخر در بیابان

مجموعه زیبا و جدید از انواع عکس گورخر

گورخر (به انگلیسی Zebra) جانوری پستاندار گیاهخوار و  از گونه اسب ها هستند. این حیوان بسیار سنگین وزن و پاهای بلند و لاغری دارد. سم باریکش برای دویدن با سرعت زیاد طراحی شده و به آن کمک می کند در صورت ضروری با سرعت ۴۰ کیلومتر بدود. خوب است بدانید که این حیوان اهلی نمی باشد. اما از میان آنها تنها می توان به قاطر که از نسل گورخر ها هستند اشاره کرد.

گورخر ها نیز مانند اسب تنها یک انگشت در پاهایشان دیده می شود که توسط سم ها محکم محافظت می شود. این جانور گردن و سر درازی دارد و می تواند برای علف های روی زمین به راحتی تغذیه کند. یال Zebra از پشت سرش شروع می شود و تا دم ادامه دارد.

پوست این حیوان از رنگ سفید و سیاه به صورت راه راه یا عمودی طراحی شده که در هر گورخر بی نظیر بوده، این طراحی کمک بسیاری می کند تا آنها از دید شکارچیان پنهان شوند.

خط های سیاه و سفید هر گورخری شبیه به یکدیگر نیستند، هر دسته گورخر صحرایی، از گونه های مختلفی شکل گرفته است و هر گورخر اعضای خانواده خود را از روی راه راه های روی بدنشان تشخیص می دهند. خوب است بدانید که اگر گورخری آسیب دیده باشد، اعضای خانواده اش از او مواظب می کنند و آرام تر حرکت می کنند تا عقب نماند.

تصویر زیبا گورخر در مزرعه

  •  آرون گروپس

انواع باحال عکس گورخر

عکس های دیدنی و جذاب گورخر

انواع تصاویر خاص گورخرتصویر جالب از گورخر

مجموعه عکس گورخر

تصویر چند گورخرعکس گله گروهی از گورخرها

انواع عکس گورخر

انواع تصویر گورخر
گالری زیبا عکس گورخر

ویژگی های گورخر ایرانی یا گور

این حیوان زیرگونه‌ ای از گورخر آسیایی است. آنها  از الاغ کمی بزرگ تر هستند و حدود ۲۹۰ کیلو گرم وزن دارد و درازای بدن و سر آن نزدیک به ۲ متر می باشد. او شباهت بیشتری به اسب دارد. اما نسبت به اسب، پاهای کوتاه‌ تری دارد و رنگش در فصل‌ ها تغییر می‌ کند. مثلا رنگش در فصل تابستان قهوه ای مایل به سرخ و در فصل زمستان هم قهوه ای مایل به زرد است. گورخر ایرانی نزدیک به چهل سال عمر می کنند.

نسل گور در حال منقرض شدن هستند. در سال ۱۳۹۳ فقط در دو استان فارس و سمنان دیده شده است. به همین دلیل آنها زیر نظر حفاظت سازمان محیط زیست هستند و شکار و نگهداری پرورش آنها به طور خصوصی ممنوع بوده و جریمه زیادی را شامل می شود.

تصاویر گورخر ایرانیتصویر زیبا از گورخر ایرانی

تصویر جالب از گورخر ایرانی

آشنایی با این حیوان (گورخر)

تغذیه برخی از گورخر ها

گالری زیبا عکس گورخر

عکس دویدن گورخرتصویر گورخر درحال دویدن

تصاویر متنوع از گورخر ها

گالری تصاویر گورخر

عکس گورخر های خارجی

انواع تصویر جذاب و زیبا گورخر

انواع جذاب عکس گورخرتصویر گورخر ماده و بچه اش

تصویر گورخر در حال نوازش خود

تصویر زیبا و دیدنی گورخر

تصویر گورخر در زمستان

چهره دیدنی گورخر

تصویر دیدنی از گورخر

انواع زیبا عکس گورخرتصویری از سر و گردن گورخر

تصویر گورخر و بچه اش

تصویر گورخر

عکس گورخر زیبا و جالب

در این قسمت، مجموعه ای جدید و باحال از انواع عکس گورخر را مشاهده نمودید امیدواریم از عکس های بامزه این حیوان لذت برده باشید و این تصاویر مورد پسندتان قرار گرفته باشد. همچنین برای دیدن عکس اسب های زیبا و عکس اسب سفید می توانید به این لینک ها مراجعه نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *