دسته ها
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

برای صمیمی شدن با دوستان این ترفندها، راه حل شماست!

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۹ مرداد ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب روش هایی را برایتان بیان می کنیم که با استفاده از آن ها به راحتی می توانید با دیگران صمیمی شوید. اگر دوست دارید این تکنیک ها را یاد بگیرید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

صمیمی شدن با دوستان در هر سنی می تواند مشکلات خود را داشته باشد. اگر دوست دارید دوستان صمیمی داشته باشید باید یک سری نکات را بدانید و به آن ها عمل کنید در غیر این صورت امکان نزدیک شدن به دیگران را ندارید.

روش های صمیمی شدن با دیگران

روش های صمیمی شدن با دوستان

برقراری رابطه در قدم اول برای بسیاری از از افراد سخت است و در بزرگسالی این امر دشوار تر خواهد شد. برخی از افراد ممکن است به طرز ناگهانی از شما دور شوند و رابطه خود را قطع کنند. از جمله دلیل هایی که می تواند این مشکل را ایجاد کند ندانستن راز های صمیمی شدن با دیگران می باشد. دوستان سرمایه های زندگی شما می باشند بنابراین باید سعی کنید بهترین ها را انتخاب کنید و از داشتن آن ها لذت ببرید. در ادامه تمامی تکنیک های صمیمی شدن با دوستان را برایتان بیان خواهیم کرد.

تمرکز بر روی ویژگی های مثبت

اگر بتوانید تنها ویژگی های مثبت افراد را ببینید و بدی های آن ها را نادیده بگیرید می توانید با آن ها صمیمی تر شوید. در واقع همه انسان ها دارای ویژگی های منفی هستند و نمی توان گفت تنها ویژگی مثبت برای افراد خوب است بنابراین اگر بتوانید تمرکز خود را روی موارد مثبت بگذارد می توانید بدی های آن ها را نادیده گرفته و رابطه ای بسیار خوب با دیگران داشته باشید.

لبخند زدن

یکی دیگر از راه هایی که می توانید حس صمیمیت خود را به دیگران منتقل کنید این است که به آن ها لبخند بزنید. همین کار بسیار ساده شما را در برقراری ارتباط همراهی می کند و می توانید دوستان صمیمی بسیار زیادی برای خود پیدا کنید.

لبخند زدن در پیدا کردن دوست به شما کمک می کند.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

رها کردن کینه ها

اگر بتوانید کینه ای که از افراد داشته اید را کنار بگذارید می توانید تمامی ناراحتی ها را از خود دور کنید و با کیفیت بیش تری زندگی کرده و دوستان زیادی برای خود انتخاب کنید. این که در گذشته دیگران به شما آسیب رسانده اند و شما از آن ها ناراحت هستید ممکن است مانع از اعتماد شما به دیگران شود و در نهایت شما را از داشتن یک رابطه صمیمانه باز می دارد.

تعریف کردن

سعی کنید تمامی نکات خوب دیگران را به زبان بیاورید. این کار در پیدا کردن دوستان صمیمی شما را یاری می کند زیرا این کار می تواند احساس خوبی در دیگران ایجاد کند و در نهایت آن ها از بودن با شما لذت می برند و بیش تر زمان خود را با شما می گذرانند.

حمایت کردن

تا جایی که می توانید باید از دیگران حمایت کنید. در واقع این کار دیگران را به شما نزدیک می کند و آن ها می توانند از نظر روحی پیش شما راحت تر باشند بنابراین روابط بسیار نزدیکی شکل خواهد گرفت.

مهربان بودن

یکی از ویژگی هایی که دیگران را به شما نزدیک تر می کند مهربانی است. سعی کنید با دوستان و اطرافیان خود صمیمی تر باشید تا بتوانید آن ها را به سمت خود جذب کنید و روابط خود را صمیمی تر سازید.

صمیمی شدن با دوستان

تمرین کردن دادن و گرفتن

سعی کنید زمانی که با دیگران هستید را تقسیم کنید. مقداری از خودتان بگویید و اجازه بدهید آن ها نیز از خودشان تعریف کنند. یادتان باشد که حرف زدن درباره خودتان و ویژگی هایی که دارید دیگران را کلافه می کند بنابراین باید سعی کنید نحوه صحیح برخورد با آن ها را یاد بگیرید و سعی کنید سوال های آن ها را با دقت جواب دهید تا باعث دلسردی آن ها نشوید.

استفاده از محیط های جدید

یادتان باشد که شما مناسب هر محیطی نیستید و برای پیدا کردن دوستان صمیمی باید به محیط هایی بروید که بیش تر به آن جا علاقه دارید. در این صورت حتی اگر نتوانید دوستان صمیمی هم پیدا کنید می توانید یک همزبان خوب برای خود پیدا کنید.

گوش کردن

همانطور که گفته شد سعی کنید همیشه گوینده نباشید و ساعاتی هم به حرف های دیگران گوش کنید. شنونده خوب بودن ویژگی ها زیادی دارد و این کار شما نشان می دهد که به دیگران اهمیت می دهید و درگیر احساسات و حرف های طرف مقابلتان هستید و می توانید حس صمیمیت را درون افراد ایجاد کنید. بعد از پایان حرف های دوستان و همراهان تان سعی کنید یک خلاصه ای از حرف هایشان را بیان کنید تا به ان ها اطمینان دهید که با دقت گوش کرده اید.

همدلی کردن و یافتن دوست خوب

همدلی کردن

اگر بتوانید مانند روانشناس ها با افراد همدلی می کنید می توانید روابط صمیمی تری با ان ها داشته باشید. در واقع همدلی کردن به معنای ترحم و دلسوزی نمی باشد بلکه باید خود را جای آن ها بگذارید و سعی کنید زندگی را از دید آن ها نگاه کنید. این کار باعث نزدیکی شما به افراد می شود و می توانید با ایجاد یک فضای امن  روابط خود را گسترش دهید.

صحبت کردن

سعی کنید درباره مشکلاتی که دوستانتان درگیر آن ها هستند بیش تر صحبت کنید و تا جایی که می توانید آن ها را راهنمایی کنید. نیازی نیست که آن ها را درگیر کنید و یا به زور از آن ها حرف بکشید همین که یاد آوری کنید به عنوان یک دوست هستید و آن ها می توانند برای حرف هایشان به شما مراجعه کنند کفایت می کند.

فراتر از حد انتظار بودن

یکی دیگر از روش هایی که می تواند باعث صمیمی شدن شما و دوستانتان شود این است که فراتر از حد انتظار آن ها رفتار کنید. زمانی که نظر شما را در رابطه با موضوعی می پرسند به این دلیل می باشد که به شما و آن چه که در سر دارید ارزش می دهند بنابراین سعی کنید ایده هایتان را با توضیحات کامل در اختیار آن ها بگذارید.

همراه بودن در همه لحظات

از این که دور دوستان خود باشید و زمانی که در سختی ها گیر می کنند آن ها را رها کنید به هیچ عنوان نمی تواند باعث نزدیکی شما شود. دوستان صمیمی در تمامی لحظات خوب و بد همراه هم می باشند بنابراین سعی کنید همیشه در سختی ها کنار دوستان خود بمانید و با همراهی کردنشان به آن ها دلگرمی بدهید.

همراه بودن با دوستان کمک می کند تا به آن ها نزدیک تر شوید.

 توجه کردن

یادتان باشد که توجه کردن از اصول اصلی دوستی می باشد و اگر شما به دوستان معمولی خود توجه کنید می بینید که در مدت زمان کوتاهی با یک دیگر دوستان صمیمی خواهید شد.

رعایت کردن حد و مرز ها

اگر بتوانید تمامی حد و مرز هایی که بین دو نفر می باشد را رعایت کنید قطعا دوستان صمیمی بسیار زیادی پیدا می کنید. این که بتوانید در زندگی دیگران سرک نکشید و راز های آن ها را پیدا نکنید به دیگران احساس امنیت می دهید و نشان می دهد که می توانند روی شما حساب باز کنند.

قابل اعتماد بودن

قبل ازاین که به سراغ پیدا کردن دوستان صمیمی بروید باید از قابل اعتماد بودن خود اطمینان پیدا کنید. این که خودتان بتوانید به خودتان اعتماد کنید قدم بزرگی می باشد و نشان می دهد که دیگران نیز می توانند حسابی جدا روی شما باز کنند.

خوش بین بودن

اگر مرتب از زندگی و روزگاری که دارید شکایت کنید کسی جذب شما نمی شود و نمی توانید دوستان صمیمی پیدا کنید بنابراین برای پیدا کردن دوستان خوب و صمیمی باید ابتدا خودتان به زندگی خوش بین باشید تا بتوانید دیگران را به همین نکته مثبت جذب کنید و روابط پایدار بسازید.

برای پیدا کردن دوستان صمیمی کمی فروتن باشید.

فروتن بودن

فروتنی یکی از ویژگی های بسیار خوب است و زمانی که شما برای دیگران کاری را انجام می دهید و از آن ها توقع ندارید بسیار خوب است. در واقع این توقع نداشتن شما به صلاح خودتان نیز می باشد و باعث می شود تا کم تر از دیگران ناراحت شوید. یادتان باشد فروتنی به معنای نداشتن اعتماد به نفس نمی باشد و بیش تر نشان دهنده این است که شما در حال رشد و یادگیری هستید و نگاه بسیار خوبی به خود و دیگران دارید.

مثبت بودن

اگر بتوانید بیش تر از جواب نه گفتن بله را تمرین کنید می توانید دوستان خود را زیاد کنید. بسیاری از افراد دوست ندارند از دوستان خود جواب نه بشنوند و دوست دارند صمیمی ترین افرادی که برای خود انتخاب می کنند همیشه جواب خوب و مثبتی به آن ها بدهد. البته شایان ذکر است که اگر شما بابت جواب مثبت خود دچار مشکل می شوید بهتر است خودتان در اولویت باشید و جواب نه را به آن ها بدهید.

غیبت نکردن

غیبت نکردن یکی از ویژگی های مثبتی می باشد که به افراد این اطمینان را می دهد که شما دهن قرص هستید و چیز هایی که به شما گفته می شود را پیش دیگران نمی برید. احترام گذاشتن به حریم خصوصی باعث می شود تا دیگران بتوانند به شما اعتماد کنند و در نتیجه دوستان زیاد تری برایتان پیدا می شود.

صمیمی شدن با دوستان

عذر خواهی کردن

زمانی که صحبت از عذرخواهی کردن می شود یک سری از افراد ناراحت می شوند. یادتان باشد در صورتی که دوست دارید دوستان صمیمی پیدا کنید باید در زمانی که لازم است بابت کار اشتباه خود عذرخواهی کنید در غیر این صورت کسی با شما دوست نمی شود. جالب است بدانید که این کار نه تنها شما را کوچک نمی کند بلکه نشان می دهد که یک دوست خوب هستید.

فریب ندادن

سعی کنید رو راست باشید و برای صمیمی شدن با دوستان خود آن ها را فریب ندهید. سعی کنید همیشه راحت با دیگران برخورد کنید و ان ها را تحت فشار نگذارید تا بتوانید روابط پایدار تر و بهتری داشته باشید.

راز داری

یادتان باشد که رازداری شما نشان دهنده شخصیت شما می باشد و اگر کسی به شما اعتماد کرده است و راز های زندگی خود را با شما به اشتراک گذاشته است نباید آن ها را فاش کنید. در واقع فاش کردن اطلاعات دیگران کار ناپسندی می باشد و ممکن است آبروی افراد را ببرد بنابراین باید به شدت راز دار باشید تا بتوانید صمیمی شدن با دوستان را تجربه کنید.

سپاس گزاری

برای داشتن دوستانی خوب همیشه سپاسگزار باشید و سعی کنید این موضوع را هر چند وقت یک بار با دوستان خود در میان بگذارید. همه افراد از قدردانی کردن خوشحال می شوند و حس خوبی از رابطه ای که دارند می گیرند.

به دوستان خود وفا دار باشید.

وفاداری

یکی دیگر از کار هایی که برای صمیمی شدن با دوستانتان باید انجام دهید این است که نسبت به آن ها وفادار باشید. وفاداری به این معنا نمی باشد که شما با افراد دیگری دوست نباشید بلکه باید بتوانید قابل اعتماد، صادق و سخاوتمند باشید و این احساس را به دوستان خود منتقل کنید. سعی کنید برای این که وفادار باشید همه آن چه که می دانید و حقیقت دارد را به دوستانتان بگویید هرچند که منجر به ناراحتی آن ها خواهید شد باید این کار را انجام دهید.

پشتیبانی کردن

سعی کنید پشتیبان دوستان خود باشید و زمانی که آن ها در حال انجام کاری می باشند از ایده ها و اهدافشان حمایت کنید. همین کار ساده را می توانید با تشویق زبانی انجام دهید تا علاوه بر این که به آن ها روحیه می دهید خودتان نیز صاحب دوستان صمیمی خواهید شد و زندگی شما رنگ و روی تازه ای به خود می گیرد.

دیدن خوبی ها

اگر دوستتان خوبی در حق شما انجام می دهد باید از او تشکر کنید. یادتان باشد که این کار علاوه بر شما به آن ها نیز برای بهتر شدن روابطتان کمک می کند. سعی کنید تمامی خوبی هایی که از دوستان خود می دانید را بازگو کنید تا بتوانید با بالا بردن اعتماد به نفس آن ها کمک کنید و سعی کنید همیشه به آن ها انرژی مثبت بدهید.

به دوستان خود اعتبار ببخشید.

اعتبار دادن

سعی کنید کار های گروهی که انجام می دهید را به کل گروه تعمیم دهید و خود را صاحب ایده و کار ندانید و از دیگران هم تقدیر کنید. این اعتبار بخشی به آن ها امید می دهد و آن ها را نسبت به شما خوشبین تر می کند و می توانید دوستان صمیمی بیش تری پیدا کنید. در واقع شما هم می توانید با دیگران بهتر رفتار کنید و از آن ها بابت کار هایی که انجام می دهند تشکر کنید و این کار چیزی از بزرگی کار شما کم نمی کند و می توانید ارتباطات خود را بهبود بخشید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *