دسته ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

بازدید از غار دانیال و شگفتی های طبیعی آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۷ مرداد ۱۴۰۰
  • ۰

غار دانیال یکی از غارهای توریستی و پر جاذبه در منطقه سلمان شهر عباس آباد است این غار در شمار مجموعه غارهای آبی دنیا قرار دارد در این غار می توانید از جاذبه های زیبایی دیدن نمایید قندیل هایی که در این غار می بینید قدمتی چند صد ساله دارند و از نظر باستان شناسی ارزشمند هستند.

گشت و گزار در نقاط مختلفی از دنیا و اقامت در هتل های لوکس و لاکچری جذابیت های ویژه خود را دارد اما بازدید از جاذبه های طبیعی مشهور دنیا می تواند با جذابیت های منحصر به فردی همراه باشد بازدید از نمای غار دانیال و جاذبه های طبیعی آن می تواند بسیار مورد توجه باشد. طبیعت گردی در اینگونه از مناطق با تجربیات بسیار ویژه ای همراه است این مکان دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است و می تواند از سوی علاقه مندان زیادی مورد توجه باشد این غار یکی از بزرگ ترین غارهای ایران است و در کنار غار علی صدر و غار قوری قلعه شناخته شده است این غارها از مجموعه غارهای آبی دنیا است این غار از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است و طول آن به ۲ هزار متر می رسد این مجموعه آبی در سال ۲۰۰۸ توسط گروه های توریستی و غار نوردی مورد تفحص و جست و جو قرار گرفته است این غار در فاصله ۵ کیلومتری از از سلمان شهر واقع شده است این غار از نواحی اطراف به مناطق مختلفی راه دارد که موجب اهمیت توریستی آن شده است.

آشنایی با غار دانیال:

این غار یکی از مجموعه غارهای آبی است که با وجود جذابیت های زیاد از سوی توریستان و گردشگران مورد توجه است مناظر قشنگ و زیبای این غار می تواند برای شما علاقه مندان بسیار جذاب باشد. فاصله این غار تا عباس آباد ۳۵ کیلومتر است برای رسیدن به چالوس نیز باید مسیر نیم ساعته را طی کنید تا تنکابن نیز ۴۵ دقیقه راه وجود دارد. بسیاری از گردشگران مسیر ۲ ساعته را برای رسیدن متل قو طی می کنند و با اقامت در این منطقه از جذایت های زیادی دیدن می کنند.

دیدنی های دانیال

این غار دارای بخش های مختلفی است دالان اصلی و دو تالار بزرگی که در این غار می بینید بخش های اصلی آن را تشکیل می دهند طول پاساژ دارای پیچ و خم هایی است با گذر از این پیچ و خم ها طول این پاساژ هزار و ۵۰۰ متر است و پهنای آن نیز یک و نیم متر است شما با عبور از این پاساژ می توانید به یک راهرو باریک برسید این راهرو نیز به بخش های مختلفی تقسیم می شود.

دمای هوای این غار ۲ درجه است دمای آب آن نیز به ۱۷ درجه می رسد با وارد شدن به این غار می توانید از بخش های مختلف آن دیدن کنید این غار دارای ویژگی های بسیار برجسته و ارزشمند است و یکی از مناطق توریستی و ویژه برای طبیعت گردان است.

  • کالا چیو
  •  بلیط کیش

غار دانیال

چرا باید به این غار برویم؟

برای بازدید از غار دانیال می توانید تجربیات بسیار ویژه ای داشته باشید شما در سفر به این منطقه تجربیات بسیار ویژه ای خواهید داشت وارد شدن به این غار می تواند هیجان انگیز باشد در این غار آسمان و آفتابی وجود ندارد شما برای بازدید از جاذبه های این غار باید از چراغ قوه استفاده کنید. با توجه به اینکه این غار یکی از غارهای آبی جهان است باید در چشمه های این غار خیس شوید قدم زدن در این غار کمی سخت است و شما باید با پیاده روی کردن در این آب ها خیس شوید.

این غار مسیر بسیار راحتی دارد و شما می توانید به راحتی در آن گشت و گزار کنید شما هر زمان که خسته شدید می توانید در این غار استراحت کنید در این غار همان مسیری که رفته اید می توانید باز گردید. با ۱۰۰ متر جلو رفتن حوضچه آبی که در مقابل شما قرار گرفته است دارای مناظر بسیار زیبایی است اولین لحظه ای که شما پای خود را در آب قرار می دهید حس خوبی به شما منتقل می شود و شما احساس سردی خواهید کرد.

قندیل های قدیمی دانیال

این غار چه جاذبه هایی دارد؟

جاذبه های دیدنی که در این غار وجود دارد بسیار هیجان انگیز هستند زمانی که تا کمر وارد آب این غار می شوید حس هیجان انگیزی تجربه می کنید این آب ها هیچ شباهتی به یک گرمابه ندارند این غار دارای تزئینات آهکی است که هر یک از این بخش ها دارای قدمتی طولانی هستند. این غار دارای قندیل است همچنین می توانید شکستگی هایی را روی سقف آن مشاهده کنید قندیل هایی که در این سقف می بینید یک سانتی متر هستند هر یک از این قندیل ها طی ۱۰۰ سال ساخته شده است.

حوضچه ای در پشت این تالار وجود دارد و ۳۰۰ متر جلوتر می توانید به تالار خفاش برسید. در بخش هایی از این غار تپه خفاش وجود دارد با بالا رفتن از این تپه های لغزنده کمی ترس در شما ایجاد می شود خفاش هایی که در بالای سقف در حال حرکت هستند می تواند کمی شما را بترساند. از دیگر حیواناتی که در این غار زندگی می کنند می توان به قورباغه، خفاش، خرچنگ، پشه و … اشاره کرد هر یک از این جانوران می توانند ارزش زیست محیطی و جانوری این غار را بالا ببرند.

جاذبه های غار دانیال

به طور کلی تجربه ای که در سفر به این غار خواهید داشت می تواند متنوع و جذاب باشد شما چنین تجربه ای را در هیچ جای دنیا کسب نکرده اید برخی با غواصی کردن در آب های این غار می توانند از نزدیک گونه های جانوری را مشاهده کنند. مناظر  جذاب و شگفت انگیز در این منطقه برای طبیعت گردان جذاب هستند در هر طرف از این غار می توانید با جاذبه های زیادی آشنا شوید.

این غار در رشته کوه های البرز و در نزدیکی شلمان شهر عباس آباد واقع شده است غار دانیال یکی از دیدنی های عباس آباد برای گردشگران است و جذابیت های بسیار زیادی برای علاقه مندان دارد.

 غار دانیال دارای جاذبه های زیبایی در نواحی اطراف است از جاذبه هایی که در اطراف این غار وجود دارند می توان به منطقه توریستی چالوس اشاره کرد سواحل متل قو و دریای خزر از دیگر مناظری هستند که شما از دیدن آن ها لذت خواهید برد. از دیگر مسیرهای تفریحی در نزدیکی این غار می توان به تنکابن اشاره کرد شهر تنکابن از جاذبه های زیادی برخوردار است و هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف به خود جذب می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.