دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

روش های شوخی با همسر، کی و چطور با همسرمان شوخی کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۸ اسفند ۱۳۹۹
  • ۰

شوخی کردن با همسر دارای تکنیک هایی است شما زمانی که این اصول را در روابط خود رعایت کنید هیچ گاه دچار مشکل نمی شوید و شوخی کردن نه تنها موجب آزار دیگران نمی شود بلکه می تواند روابط شما را با دیگران گسترش دهد. برای اینکه بتوانید شوخی اصولی با شریک زندگی خود داشته باشید باید به نکات این مقاله توجه کنید.

شوخی کردن یکی از تمایلات هیجانی در میان افراد است این رفتار در روابط بسیاری از افراد وجود دارد شوهر کردن در روابط میان دوستان، خانواده و شریک زندگی وجود دارد اینگونه از روابط باید بر اساس اصول و روش باشد در صورتی که این روابط خارج از چارچوب باشد می تواند موجب دلخوری و ناراحتی شود این روابط باید از روی پختگی باشند در این صورت می تواند باعث گرمی و صمیمیت روابط افراد شود. برای اینکه بتوانید شوخی های اصولی داشته باشید باید ابتدا از خودتان شروع کنید یعنی پیش از اینکه دیگران را مورد شوخی قرار دهید بهتر است از ویژگی های خودتان شروع کنید سعی کنید به سمت خط قرمزهای شریک زندگی خودتان نروید همچنین باید بدانید که در برخی از موارد افراد با شوخی های فیزیکی موافقت ندارند بنابراین پیش از اینکه به سوی اینگونه از شوخی ها بروید بهتر است تا شخصیت فرد مقابل را بسنجید و باید واکنش های همسر خود را مورد بررسی قرار دهید. از دیگر نکاتی باید در این زمینه به آن ها توجه کنید این است که شوخی کردن باید در زمان و مکان مناسبی صورت بگیرد به خاطر داشته باشید که شوخی کردن با زن یا شوهر در میان جمع می تواند کمی موجب ناراحتی شود در این مقاله بیشتر با اصول شوخی کردن آشنا می شود.

نکات مهم در شوخی کردن با همسر:

شوخی کردن با افراد می تواند جنبه های مثبتی نیز داشته باشد بسیاری از افراد با داشتن شوخی های مثبت و سازنده روابط خود را با شریک زندگی خود صمیمی تر می کنند اما در صورتی که این شوخی ها خارج از عرف باشد می تواند تاثیرات منفی در روابط میان افراد داشته باشد بنابراین شما باید سعی کنید تا با شناخت بیشتری نسبت به افراد اقدام کنید. این روابط زمانی که در یک چارچوب اصولی باشند می تواند به صمیمیت بیشتر منجر شود.

شوخی با شریک زندگی

شوخی کردن با شریک زندگی عملکردی است که موجب تحکیم روابط می شود این ویژگی در افراد موجب انعطاف پذیری رفتارها می شود و یکی از ملاک های مثبت است شوخ طبع بودن موجب می شود تا فرد استرس و اضطراب های خود را کنترل کند با توجه به اینکه این رفتار می تواند در میان مردان نیز بیشتر باشد باید اصول بیشتری را در رفتارهای خود رعایت کنند و خارج از چارچوب نباشند.

با خودتان شوخی کنید:

یکی از مهم ترین امیتازاتی که باید در شوخی های خود به آن توجه داشته باشید این است که ابتدا باید از خودتان شروع کنید برای اینکه روابط مثبت تری با شریک زندگی خود داشته باشید باید با خودتان شوخی کنید به این شیوه می توانید سر شوخی را باز کنید. در زمان هایی که شما با اخلاق و رفتار خودتان شوخی را آغاز می کنید نشان دهنده پختگی های شما در روابط اجتماعی می باشد در این موارد فرد متوجه می شود که شوخی کردن شما به معنای تمسخر نخواهد بود بنابراین باید توجه کنید که این شوخی ها بیش از حد موجب تخریب شخصیت شما نشود.

  •  قاصدک 24

شوخی با مردان

در موردهای پذیرفته شده شوخی کنید:

سعی کنید در مواردی با همسرتا شوخی که برای او توجیه شده باشد باید با چیزهایی شوخی کنید که با آن ها کنار آمده باشد روی شوخی هایی تمرکز کنید که خط قرمز همسرتان نباشد و او در این موارد پذیرش کافی داشته باشد. اما چگونه متوجه شویم که شوخی ما او را ناراحت نمی کند؟ در اغلب موارد اگر ببینید که که همسرتان از شوخی کردن شما دلخور می شود باید سعی کنید تا دیگر انجام دهید که موجب رنجش همسرتان شود.

زمان مناسب برای برای شوخی انتخاب کنید:

شوخی کردن در زمان مناسب یکی از مهم ترین اصولی است که باید به آن توجه کنید به عنوان مثال شوخی کردن زمان های باید باشد که فرد مقابل خسته نباشد همچنین باید توجه که در زمان های تنهایی و خلوت بهتر است شوخی کنید زیرا در جمع این فعالیت ها می تواند موجب رنجش و آزار همسر شما شود. بسیاری از افراد شوخی را در زمان ها و مکان های غیر معمولی استفاده می کنند و همین امر موجب می شود تا دیگران از شوخی کردن آن ها نارحت شوند.

شوخی با خانم ها

از الفاظ بد استفاده نکیند:

برخی از افراد در هنگام شوخی با همسر از الفاظ بد استفاده می کنند استفاده از این الفاظ می تواند تاثیر بدی در رابطه شما داشته باشد این کار نه تنها روابط  شما را خراب می کند بلکه می تواند تصور فرد مقابل را نسبت به شما بد می کند. الفاط بد که نباید در این شوخی ها استفاده شود الفاظی همچون طلاق، زشت و یا فهش می باشند.

درباره اعضای خانواده شوخی نکنید:

شوخی کردن با اعضای خانواده یکی دیگر از خط های قرمز برای افراد است خیلی از افراد دوست ندارد که با خانواده آن ها شوخی شود و این امر موجب رنجش آن ها می گردد بنابراین باید توجه داشته باشید که نباید دیگران را برای داشتن اعضای خانواده شان مورد تمسخر قرار دهید.

با همسرمان چگونه شوخی کنیم

برای اینکه بتوانید روابط مثبت تری با شریک شریک زندگی خود و یا حتی دیگران داشته باشید می توانید از شوخی کردن استفاده کنید این کار موجب می شود تا رابطه های شما صمیمی و گرم باشد اما باید توجه داشه باشید که شوخی کردن نابد با کنایه باشد، فرد را مورد تمسخر قرار ندهید، از زن دوم حرف نزدنید، از کلماتی همچون بی جنبه استفاده نکنید، به برداشت های طرف مقابل و شخصیت او توجه داشته باشید. و مردان هرگز این شوخی ها را با همسرشان نکنند زیرا موجب ناراحتی می شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.