دسته ها
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

نحوه مشاهده آمار در اینستاگرام و قابلیت های جالب آن

 • ساناز براتی
 • ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
 • ۰

آمار اینستاگرام امکان آنالیز کردن عالی از بازخوردهای مخاطبان را به کاربر نشان می دهد. این آمارها می توانند خیلی خوب کاربر را در تحلیل رفتار مخاطبین و تصمیم گیری در مورد محتوا و مخاطبین آینده اش کمک نماید. برای مشاهده آمار در اینستاگرام قبل از هر چیزی باید پیج خود را به یک پیج تجاری تبدیل نمایید.

مشاهده آمار در اینستاگرام یکی از قابلیت های مفرح و لذت بخشی است که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است. زمانیکه نتیجه تولید محتوای عالی خود را در قالب اطلاعات آماری اینستاگرام با جزئیات و به شکل حرفه ای می بینید، مسلما از این موضوع خوشحال خواهید شد.

قابلیت مشاهده آمار در اینستاگرام

مشاهده آمار تعداد بازدید از صفحه اینستاگرام از لذت بخش ترین قابلیت های اینستاگرامی می باشد که در اختیار کاربران قرار داده شده است. رمانیکه یک کاربر نتیجه محتوا و پست خود را در قالب اطلاعات آماری اینستاگرام با جزئیات و به شکل حرفه ای دیده می شود باعث ایجاد خوشحالی در او خواهد شد، البته این خوشحالی به نتیجه آمار ها و اینکه نحوه دیدن بازدیدکنندگان پست در اینستاگرام چگونه و در چه وضعیتی است، بستگی دارد.

مشاهده و دیدن آمار در اینستاگرام

آمار اینستاگرام امکان آنالیز عالی از بازخوردهای مخاطبان را به کاربر نشان خواهد داد. این آمارها می توانند به خوبی به کاربر در تحلیل رفتار مخاطبین و تصمیم گیری در مورد محتوا و مخاطبین آینده اش کمک کند. در مورد مشاهده آمار در اینستاگرام اولین موضوع مهم این است که کاربر باید اکانت اینستاگرام خود را تجاری نماید تا بتواند از آمارها استفاده کند. آمار اینستاگرام به شکل عادی در سه سطح پروفایل، پست و استوری قابل دیدن هستند، یعنی کاربر می تواند آماری کلی پروفایل اینستاگرام خود را داشته باشد، آمار هر پست و استوری را نیز به شکل مستقل می تواند ببیند.

آمار در اینستاگرام و دیدن آن

فعال نمودن آمارگیر و شمارنده آمار بازدید پست در اینستاگرام

در واقع چیزی به نام فعال نمودن آمارگیر اینستاگرام وجود ندارد، در کل برای اینکه قابلیت محاسبه و مشاهده آمار رفت و آمدها و اتفاقات و رخدادهای درون پیج فعال شود و این موضوعات ثبت شوند لازم است پیج را تجاری یا بیزینس نمایید. با تجاری نمودن اکانت اینستاگرام، پیج کاربر تجاری می شود که قابلیت های جدیدی در آن گنجانده شده است که مخصوص کسب و کار و فعالان فضای مجازی می باشد. اینستاگرام به پیج های پرایوت اجازه تجاری شدن نمی دهد و آن ها باید برای تجاری شدن عمومی و پابلیک شوند. پس نتیجه گرفتیم که از نظر اینستاگرام پیج هایی که با اهداف تجاری ساخته می شوند نباید پرایوت باشند و باید کاربران بدون محدودیت به آن ها دسترسی داشته باشند.

قابلیت رویت آمار در اینستاگرام

تجاری نمودن پیج در اینستاگرام کاملا بدون هزینه بوده و رایگان است که به سادگی ننیز انجام پذیر خواهد بود. پس از تبدیل کردن پیج ساده به پیج تجاری یا بیزینس در اینستاگرام، امکان قرار دادن شماره تلفن همراه با ثابت در پروفایل بیو فراهم می گردد، بعلاوه کاربر می تواند آدرس محل سکونت یا کسب و کار خود و ایمیل خود را وارد نماید تا کاربران دیگر با کلیک بر روی آن ها بتوانند به بخش های مربوطه دسترسی یابند و در سریعترین زمان با صاحب پیج ارتباط برقرار نمایند.  بعلاوه بخش آمارها یا insights در پیج فعال می شود که با استفاده از آن می توان آمارهای پیشرفته خود را مشاهده و تحلیل نمود.

کارایی مشاهده آمار در اینستاگرام

محاسبه آمار بازدید پست اینستاگرام

آمار های اینستاگرام دقیقا از روزی که پیج به تجاری تبدیل می شود محاسبه می شوند و کم کم دقیق و دقیق تر خواهند شد که می توانید آن ها را مشاهده کنید. پس اگر پیج خود را تجاری نموده اید و آمارها را صفر دیدید نبید تعجب کنید، سیستم نیاز به زمان دارد تا آمارها را محاسبه نماید. به یاد داشته باشید که آمار پست های قدیم به هیچ عنوان محاسبه نمی شوند و فقط آمار پست های محاسبه می شوند که بعد از فعال نمودن قابلیت آمارگیر در پیج منتشر شده باشند. پس بهتر است به محض ساختن پیج اینستاگرام سریعا آن را تجاری نمایید تا از همان آغاز راه تمام پست ها شامل این محاسبه بزرگ آماری اینستارگرام شوند و شما بتوانید آمار اینستاگرام را مشاهده نمایید.

 • کالا چیو

کارایی دیدن آمار در اینستاگرام

دسته بندی آمار در بازدید اینستاگرام

آمارها در اینستاگرام به دو دسته آمارهای کلی و آمارهای جزئی تقسیم بندی می شوند. آمارهای کلی همانطور که از نامش پیداست یک دسته نسخه کلی از آمارها را ارائه می دهند و آمارهای جزئی بازدید هر پست را به شکل جداگانه برای کاربر نشان خوهد داد. در ابتدا به سراغ آپشن ها و گزینه های آمارگیر کلی رفته و به بررسی آم خواهیم پرداخت، باید ببینیم که در این آمارگیری چه گزینه هایی وجود دارد و هر کدام چه چیز را نمایش می دهند.

قابلیت دیدن آمار در اینستاگرام

بخش مشاهده بازدید کنندگان پست اینستاگرام

بعد از تجاری کردن پیج اینستاگرام، گزینه ای به اسم insights در منو اینستاگرام ظاهر خواهد شد که برای مشاهده آمار کلی پیج اینستاگرام خود باید به این گزینه وارد شوید. با وارد شدن به این گزینه سه سربرگ خواهید دید که عبارتند از:

 • بخش Content یا محتوا
 • بخش Activity یا همان فعالیت
 • بخش Audience یا مخاطب

هر یک از این سربرگ ها در مورد موضوعی دارد به شما آمارهایی را ارائه خواهد داد. در ادامه با این موارد بیشتر آشنا خواهیم شد.

دیدن آمار در اینستاگرام

 بخش Activity

بخش Activity شامل موارد زیر می شود:

 • Interaction: در این قسمت تعداد کل فعالیت هایی که در اکانت در یک بازه زمانی مشخص انجام شده است نشان داده می شود، بعلاوه در این بخش فعالیت هایی که در پیجتان در بازه تاریخی نوشته شده در هر روز از هفته به شکل نمودار میله ای نشان داده می شود.
 • Profile Visits: در این بخش تعداد بازدیدهای صورت گرفته از پروفایل در بازه تاریخی (هفته گذشته) نشان داده می شود.
 • Website Clicks: این قسمت نشان دهنده تعداد دفعاتی می باشد که کاربران بر روی لینک وبسایتی که در بیو قرار داده شده است کلیک نموده اند.

بخش Content

این قسمت از insights مشخص کننده وضعیت پست، استوری و تبلیغات کاربر در اینستاگرام می باشد. در این قسمت در یک نگاه می توان پست هایی را که در ۷ روز گذشته گذاشته شده اند، استوری ها و تبلیغات گذاشته شده را دید. 

مشاهده کردن آمار در اینستاگرام

بخش Audience

یکی از قسمت های کاربردی برای پیج اینستاگرام قسمت Audience می باشد. در این قسمت می توانید وضعیت فالوورهای خود را مشاهده نمایید. اینستاگرام با توجه به تنظیماتی که هر کاربر در پروفایل خود انجام داده است می تواند آمار را به شکل کلی برای شما نمایش بدهد. در این بخش می توانید تعداد فالوورهای خود و مقایسه آن ها با ۷ روز قبل را ببینید که افزایش داشته یا کاهش پیدا کرده اند. علاوه بر این وضعیت محل جغرافیایی فالوورها با توجه به شهر و کشور، رنج سنی، جنسیت و همچنین بیشترین ساعات و روزهای فعالیتشان در اینستاگرام قابل دیدن است.

تحلیل آمار این بخش به شما در برنامه ریزی استراتژیک تولید محتوا کمک نماید. به عنوان نمونه وقتی شما بدانید که مخاطبین تان بیشتر خانم هستند می توانید محتواهایی را که بیشتر زنان می پسندند آماده نماید و یا اگر هدفتان مردها هستند به سمت و سویی پیجتان را ببرید که مورد علاقه مردان باشد.

قابلیت دیدن آمار ها در اینستاگرام

آمار پست

در صورتیک ه پیج خود را تجاری کرده باشید به شکل مستقل می توانید هر پست را بسنجید. برای این منظور باید وارد پست مد نظر خود شده و گزینه View Insights را انتخاب نمایید. در ادامه آماری را در قسمت خلاصه مشاهده خواهید کرد که شامل تعداد ذخیره کردن پست به وسیله کاربران، تعداد دایرکت شدن پست، تعداد کامنت ها و لایک ها می شود.

 • Profile Visits : این گزینه تعداد دفعاتی که از طریق این پست پروفایلتان باز شده باشد را نشان می دهد.
 • Follows: این قسمت تعداد فالوورهایی را نشان می دهد که از طریق این پست شما را فالو نموده اند.
 • Reach : تعداد اکانت هایی را نشان می دهد که پست شما را مشاهده کرده اند. در این قسمت هر اکانت یک Reach محسوب می شود.

نحوه مشاهده آمار در اینستاگرام

 • Impressions : به مجموع تعداد دفعاتی گفته می شود که هر پست دیده شده است. ممکن است یک فرد چندبار یک پست را ببیند. هر مرتبه دیدن پست یک Impressions محسوب می شود.
 • Views : تعداد دفعات دیده شدن ویدئو را نشان می دهد. تعداد لایک از ویو در پست های ویدیویی متفاوت است.
 • From Hashtags : این قسمت مشخص می کند که چه تعداد از دیده شدن های این پست از راه هشتگ های آن بوده است.
 • From Home : این قسمت مشخص می نماید که چه تعداد از دیده شدن های این پست از راه فید صفحه اصلی کاربر بوده است.
 • From Profile : این قسمت مشخص کننده این است که چه تعداد از دیده شدن های پست از راه مشاهده پروفایل می باشد.
 • From Explore : این قسمت مشخص کننده این می باشد که چه تعداد از دیده شدن های پست از راه بخش اکسپلور است.

بعلاوه اگر در زیر آخر پست خود تبلیغی کرده باشد، آمار مربوط به آن تبلیغ را نیز می توانید در این قسمت ببینید.

نظاره کردن آمار در اینستاگرام

 اشتباهات اینستاگرامی که کاربران انجام می دهند

آمار گفته شده عینا در استوری ها نیز وجود دارند، علاوه بر این موارد دیگری نیز وجود دارند که کاربران به اشتباه انجام می دهند و شما می توانید از آن ها با خبر شوید. این آمارها در زیر قسمت Navigation در استوری قرار دارند که شامل موارد زیر می شوند:

 • Next Story : این قسمت نشان دهنده کاربرانی می باشد که استوری شما را برای دیدن استوری بعدی رد نموده اند.
 • Back : این قسمت نشان دهنده کاربرانی است که استوری شما را برای بررسی مجدد برگردانده اند. این موضوع می تواند به خاطر جذابیت بالا ئ یا بودن اطلاعات بیش از حد در استوری تان باشد.
 • Forward : این قسمت مشخص کننده کاربرانی می باشد که کلا از روی استوری های شما برای دیدن استوری کاربران دیگر رد شده باشند.
 • Exited : این قسمت نشان دهنده کاربرانی می باشد که از روی استوری شما برای دیدن دیگر بخش های اینستاگرام خارج شده باشند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.