دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

دیدنی های حویق و معرفی جذابیت های این منطقه برای گردشگری

  • محدثه خاکشور
  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

شنیدن کی بود مانند دیدن؛ زیبایی دیدنی های حویق ؛ آبشار زمرد و جنگل و ساحل آن در حد توصیف و بیان نیست و تنها با دیدن درک آن میسر است، برای رقم زدن ساعاتی به یاد ماندنی و تثبت خاطراتی دل انگیز پیشنهاد می کنیم به این سفر بروید.

جنگل ها اغلب یکی از جاذبه های پرطرفدار و زیبای هر مکان محسوب می شوند که سرسبزی و و طراوت را به روح انسانی هدیه می کنند؛ چه فوق العاده می شود وقتی جنگل با دریا همراه باشد، بساط سفر را آماده کنید و به سفر بروید چون مقصدی با همین ویژگی برای شما عزیزان در نظر گرفته و به معرفی آن می پردازیم. حویق شهری در استان گیلان است که وجود ساحل دریا و جنگل، دره، چمن زار همچنین آبشار زمرد از دیدنی های آن است، پس برای آشنایی بیشتر همراه بیایید.

آشنایی با دیدنی های شهر حویق

گیلان استانی زیبا و سرسبز در شمال ایران می باشد که در یک تقسیم بندی بخش های کوچکتر مانند شهر، شهرستان و روستاها را شامل می شود؛ یکی از شهرهای این استان شهر جدید تاسیس شده ی حویق است که در شمال شهر تالش واقع شده و از سمت مغرب به جنگل های حویق و از سمت مشرق به دریا منتهی می شود؛ این شهر متشکل از ۲ دهستان چوبر و حویق است که از زمین های ساحلی جنب دریا تا زمین های جنگلی در بلندی های پایکوهی فاصله زیادی نیست و پس از طی این مسافت و رفتن به این ارتفاعات دریای زیبای خزر را می توان تماشا نمود. حویق به دلیل جاذبه های زیبایی که دارد میزبان گردشگران زیادی از همه جای دنیا می باشد. در این مطلب شما عزیزان را با یکی از جاذبه های آن یعنی چنگل ها و ساحل های دریای آن آشنا خواهیم کرد که هدف و مقصد ایده آلی برای شما علاقه مندان به طبیعت محسوب می گردد.

آشنایی با آبشار دو قلوی زمرد و سایر دیدنی های حویق

آشنایی با دیدنی های شهر شمالی حویق

معرفی جاذبه های تماشایی و خارق العاده حویق

جمعیت حویق و زبان آنها

این شهر دارای ۴,۱۹۴ نفر است که مردمان آن به زبان های تالشی و نیز ترکی صحبت می کنند و به دامداری، باغداری و همچنین شکار فعالیت دارند.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

آشنایی با جاذبه های دیدنی و روح نواز شهر حویق

آشنایی با مکان های دیدنی و زیبای حویق

آبشار دو قلوی زمرد

با پشت سر گذاشتن ۱۰ کیلومتر از شهر ساحلی حویق مملو از زیبایی و جذابیت، به آبشاری زیبا و جذاب با ارتفاع ۲۰ متر می رسیم که زمرد نام دارد. این آبشار در روستای حویق قرار دارد که در بخش حویق شهرستان تالش (طوالش) با فاصله ۴۰ کیلومتری بخش مرکزی شهرستان تالش و ۳۰ کیلومتری آستارا واقع شده و ۱۱ خانواده را در خود جای داده است. شفل اهالی آن کشاورزی می باشد.

آشنایی با دیدنی های حویق شهری واقع در استان گیلان

معرفی جاذبه های تماشایی و خیره کننده ی شهر حویق

یکی از این آبشارهای دو قلو که بزرگتر است با ارتفاع بالغ بر ۱۵ متر بر روی جنگل سرسبز حویق سرازیر می شود؛ اما آبشار دیگر با ارتفاع ۴ و ۸ متر نسبت به آن کوچکتر بوده و به شکل پلکان می باشد. آبشار زمرد از جمله مکان های دیدنی و تماشایی حویق و گیلان می باشد که نقش پررنگی در جذب گردشگران و توریست ها به ویژه فصل بهار و تابستان دارد. آب آببشار زمرد از ییلاق ها سرازیر شده و در قسمت بالایی آن تعدادی آبشار کوچک قرار دارد که دارای زیبایی خارق العاده ای می باشد. ییلاق هایی با آب و هوای خوب و مساعد از جمله ییلاق زرگری، زری، آترانماری، توئل، کته چولی و برزوبگ همراه با دشت ها و مراتع، دره ها، آبشار زمرد و برکه ها و تالاب ها همگی از جمله جاذبه های حویق محسوب می گردند. ماهی های قزل آلا درون این تالاب و آبگیرها زندگی می کنند که می توانید هنگام سفر به آنجا شکار نمایید.

آَنایی با دیدنی های زیبای حویق

راه دست یابی آبشار زمرد

این آبشار در فاصله ی ۱۰ کیلومتری بازار حویق واقع شده است که ۲ کیلومتر مسیر کوهستانی و ۵ کیلومتر خاکی و ۳ کیلومتر نیز آسفالت است. آبشار زمرد با در نظر گرفتن رفت و آمد سخت و همراه با مشکل همچنان تازگی و زیبایی خود را همراه با تمیز بودن خود را دارا بوده است.

جهت رفتن به آبشار ابتدا باید از درون شهر حویق به سمت جنوب (سمت کوهستان) بروید و بعد از عبور از تعدادی محله به محله زمرد خواهید رسید که پس از یک پیاده روی بیست دقیقه ای (مسافت ۲ کیلومتری) وارد یکی از زیباترین آبشارهای کشور می شوید که مانند بهشتی رویایی ساعت ها شما خیره زیبایی خود می کند.

هیچ تابلویی در طول راه برای راهنمایی شما وجود ندارد، می توانید از اهالی آنجا و یا سایر گردشگران راهنمایی بخواهید یافتن مسیر با جستجو و سوال کردن کار سختی نمی باشد.

جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر زیبای حویق

تصاویر زیبای متفاوتی از آبشار زیبا و روح نواز زمرد را در ادامه مشاهده می کنید:

معرفی مکان های دیدنی جنگل، ساحل، آبشار و دره ها و چمنزارهای حویق

دیدنی های شهر حویق واقع در استان شمالی گیلان

 

دیدنی های زیبا و خاطره انگیز شهر حویق

آشنایی با مکان های دیدنی شهر حویق

آشنایی با مکان های دیدنی حویق آشبار و دره و جنگل

در این مطلب برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با یکی دیگر از مقاصد گردشگری زیبای کشورمان واقع در شمال ایران و گیلان دوست داشتنی پرداخته ایم؛ شهر حویق و دیدنی های حویق یکی از فراخوان هایی طبیعت است که هر ساله آماده میزبانی از شما علاقه مندان به طبیعت از هر گوشه و کنار می باشد. برای آشنایی بیشتر با دیدنی های شمال، دیدنی های گیلان، دیدنی های تالش بر روی آنها کیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.