دسته ها
شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

نقاشی امام زمان برای کودکان با طرح های آسان و الهام بخش

  • ندا خوشرو
  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

در این مطلب نقاشی امام زمان را گردآوری کرده ایم که امیدواریم این طرح ها مورد توجه کودکان دوست داشتنی قرار بگیرند و بتوانند آن ها را به راحتی رنگ آمیزی نمایند.

امام زمان که نام دیگرش حضرت مهدی است امام دوازدهم ما شیعیان می باشند و شما می توانید نقاشی امام زمان با طرح های مختلف را برای رنگ آمیزی در اختیار کودکان قرار بدهید و بچه ها را راهنمایی نمایید تا بتوانند این طرح ها را به زیبایی رنگ آمیزی کنند و از نتیجه کار رضایت کامل را داشته باشند.

نقاشی امام زمان با طرح های زیبا

یکی از آسان ترین راه ها برای آشنایی بچه ها با مسائل دینی و زندگی امامان قرار دادن نقاشی های مذهبی در اختیار آن ها می باشد که این نقاشی ها دارای طرح هایی آموزنده و متنوع هستند. در مطالب قبلی رنگ آمیزی امام علی و رنگ آمیزی محرم را مشاهده کردید در ادامه انواع نقاشی حضرت مهدی برای رنگ آمیزی بچه ها را پیش رو خواهید داشت.

نقاشی کودکانه امام زمان

رنگ آمیزی امام زمان برای کودکان در رده سنی مختلف

آشنایی کودکان با مسائل دینی از همان دوران کودکی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و یکی از مهم ترین آموزش هایی که باید به کودکان داده شود مسائل مذهبی و دینی هستند همچنین کودکان از همان ابتدا باید اسامی ائمه و پیامبران را یاد بگیرند از این رو در مهدکودک ها و پیش دبستانی ها ساعاتی را به آموزش دادن مسائل دینی به کودکان اختصاص می دهند و علاوه بر این والدین عزیز نیز می توانند در منزل مسائل دینی را به بچه ها به راحتی آموزش بدهند.

اگر شما تمایل دارید فرزندتان نام امامان را به راحتی یاد بگیرد و علاوه بر این با زندگینامه ائمه آشنا شود بهتر است انواع نقاشی امامان را در اختیار او قرار بدهید و از کودک خود بخواهید تا با رنگ هایی زیبا و مناسب به رنگ زدن نقاشی بپردازد. توجه داشته باشید که به کار بردن رنگ های مناسب باعث می شود تا طرح ها جذاب به نظر برسند و علاوه بر این کودک رضایت کافی را داشته باشد و به رنگ کردن طرح های بیشتر تشویق شود.

توجه داشته باشید که می توانید با قرار دادن نقاشی های مذهبی در اختیار بچه ها ، آن ها را به کشیدن نقاشی های مختلف تشویق نمایید علاوه بر این می توانید نام رنگ های مختلف را به آن ها آموزش بدهید و از کودکان بخواهید که برای رنگ کردن نقاشی از ترکیب رنگ های مناسب استفاده نمایند.

رنگ آمیزی هایی که در مورد امام زمان کشیده می شوند حاوی تصاویر گل و کودکان و قرآن و مساجد و امام زمان و … می باشند همچنین شما می توانید در زمان رنگ کردن طرح ها به کودک تان اطلاعات آموزنده ای را در مورد زندگی امام زمان بدهید.

توجه داشته باشید که برای رنگ کردن طرح های امام زمان بهتر است از کودکان بخواهید از رنگ هایی نظیر سبز و زرد و … استفاده نمایند که برای رنگ کردن این طرح ها اغلب از طیف های تیره و روشن رنگ سبز استفاده می شود.

رنگ آمیزی برای بچه ها

نقاشی زیبا امام زمان رنگ آمیزی زیبا امام زمان نقاشی جالب امام زمان رنگ آمیزی امام زمان رنگ آمیزی زیبا امام زمان برای بچه ها نقاشی کودکانه امام زمان

  • کالا چیو

 

نقاشی جالب امام زمان

 

نقاشی جالب امام زمان برای بچه ها رنگ آمیزی حضرت مهدی نقاشی جالب امام زمان نقاشی امام زمان با طرح هایی متنوع رنگ آمیزی امام زمان رنگ آمیزی مذهبی امامان

در این مطلب رنگ آمیزی های امام زمان برای کودکان در رده سنی مختلف را در اختیار بچه های عزیز قرار دادیم که امیدواریم از رنگ کردن این طرح ها نهایت بهره را ببرند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.