دسته ها
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

قرص هیدروکسی کات و شناخت مزیت های مصرف آن

 • ملیحه بال افکن
 • ۱ بهمن ۱۴۰۱
 • ۰

توجه داشته باشید که قرص هیدروکسی کات معمولا برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد و در این مقاله سعی داریم شما را با طریق مصرف، مزیت و همچنین عوارض جانبی آن به صورت کامل آشنا نماییم با ما همراه باشید.

به طور کلی نتیجه رژیم نگرفتن افراد از رژیم غذایی و ورزش برای کاهش وزن باعث شده تا از مکمل ها و قرص هیدروکسی کات استفاده کنند، زیرا این دارو ادعا کرده که استفاده از آن همراه با یک رژیم غذایی کم کالری در مدت زمان ۶۰ روز قادر خواهید بود تا حدود ۶ کیلوگرم وزن کم کنید.

آشنایی با قرص هیدروکسی کات

بهتر است بدانید که هیدروکسی کات در واقع برند تجاری ثبت شده ای است که محصولات زیادی را در رابطه با کاهش وزن تولید می کند و هر کدام از محصولات آن دارای مواد تشکیل دهنده متفاوت است. در واقع بسیاری از این مواد جهت کاهش وزن تبلیغ می شوند اما بر اساس اطلاعات آکادمی تغذیه و متخصصین تغذیه هیج کدام از آن ها به صورت علمی تایید نشده اند و بیشتر مکمل ها از جمله هیدروکسی کات ها دارای ترکیبات گیاهی و اختصاصی برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن هستند. توجه داشته باشید که ترکیبات اختصاصی در واقع یک نوع تبلیغ برای بازاریابی است که بسیار دقیق و کاربردی هم نیست. اگر محصول مورد نظر دارای برچسب ترکیبات اختصاصی بود بدین معنی است که شرکت تولید کننده آن نمی خواهد مقدار مشخص هر کدام از مواد تشکیل دهنده را در اختیار مشتری قرار دهد و به همین خاطر شما نخواهید فهمید که دقیقا از چه مقدار مصرف می کنید و چه تاثیراتی خواهد داشت. به طور کلی پژوهش ها بر روی برخی از مواد به کار رفته در این مکمل ها مانند کافئین نشان دادند که در کاهش وزن مفید عمل کرده اند. چنانچه قصد مصرف این دارو را دارید بایستی ابتدا مطمئن شوید که تمامی مواد تشکیل دهنده آن در کاهش وزن شما موثر هستند. شرکت سازنده این نوع دارو چندین محصول متفاوت از هیدروکسی کات مانند پرمیوم، اورگانیک، تقویت کننده های ورزشی و غیر محرک را برای کاهش وزن ارائه داده است.

خصوصیات قرص هیدروکسی کات

مواد تشکیل دهنده دارو:

توجه داشته باشید که مواد تشکیل دهنده مکمل های هیدروکسی کات ها متفاوت است و بسیاری از این مکمل ها دارای کافئین، گیاهان و دیگر ترکیبات اختصاصی هستند. با وجود اینکه کافئین اصلی ترین ماده تشکیل دهنده است اما لیستی از دیگر مواد موجود در هیدروکسی کات تهیه شده که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم:

 • عصاره گیلمام سیلوستر
 • کافئین کرومیوم منیزیم
 • سویای غنی شده
 • فلفل هندی
 • چای هیدروکسی شامل عصاره چای سبز، چای سفید، چای اولونگ و زنجبیل
 • عصاره برگ پای شیر
 • عصاره برگ زیتون
 • عصاره برگ نعنا
 • کنسانتره میوه
 • عصاره میوه گوجی
 • عصاره میوه بلوبری
 • عصاره میوه و دانه انار

به طور کلی برچسب روی قرص هیدروکسی کات نشان می دهد که باید آن را به صورت روزانه مصرف نمایید چون دارای ۶۰ میلی گرم کافئین است و مقدار توصیه شده مصرف کافئین به صورت روزانه ۱۶۸ تا ۲۸۰ میلی گرم می باشد.

مواد تشکیل دهنده داروی هیدروکسی کات

نکات مهم و طریقه مصرف:

توصیه می شود که با ارزیابی بدن خود ۱ عدد کپسول را در طول روز حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه پیش از دوتا بزرگ ترین وعده های غذایی مانند صبحانه یا شام مصرف نمایید.

 • بلیط کیش
 • مبل و میز

پیش از مصرف حتما میزان دوز پیشنهادی بر روی جلد محصول را مطالعه نمایید.

افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاصی دارند و یا بانوانی که باردار هستند نباید از کپسول هیدروکسی کات استفاده نمایند.

توصیه می شود که هشدار های روی جلد را پیش از مصرف حتما مطالعه نمایید.

در صورت مشاهده هر گونه علائم حساسیت حین مصرف کپسول هیدروکسی کات به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که این دارو برای مادران شیرده یا باردار مناسب نیست.

این کپسول برای افراد پایین تر از ۱۸ سال توصیه نمی شود.

توصیه می شود که هیدروکسی کات را دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

توجه داشته باشید که هر ۲ کپسول هیدروکسی کات شامل ۲۷۰ میلی گرم کافئین می باشد که به همین خاطر استفاده این چربی سوز برای افراد حساس به قهوه و کافئین برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند بی قراری، عصبی بودن، سردرد، لرزش، اضطراب و افزایش ضربان قلب توصیه نمی شود.

طریقه مصرف مکمل ها

مزیت های هیدروکسی کات:

موثر برای کاهش وزن

موثر در بالا بردن انرژی و بالا بردن سوخت و ساز بدن

کپسول های سریع جذب و انتشار سریع

طراحی شده برای بانوان

دارای مواد مناسب برای بانوان مانند آهن و اسید فولیک

به طور کلی مطالعات علمی ثابت کرده که به کمک این چربی سوز همراه با یک رژیم غذایی مناسب می توان ماهانه حدود ۶ تا۸ کیلوگرم وزن کم کرد.

کپسول یا قرص هیدروکسی کات به ترشح هورمون های چربی سوز در بدن کمک زیادی می کند.

این مکمل آنزیمی به نام فسفودی استراژ را در سطح بدن مهار کرده که این امر موجب تشدید عمل چربی سوزی خواهد شد.

کپسول هیدروکسی کات گیرنده های آلفا را در سلول ها و بافت های چربی بلوکه خواهد کرد و باعث فعالیت بیشتر گیرنده های بتا در بدن می شود که این امر به خودی خود روند چربی سوزی را تشدید می کند.

کپسول هیدروکسی کات آنزیمی به نام کاتکول متیل ترانسفراز را در سطح بدن مهار می کند و این موضوع موجب تشدید هورمونهای چربی سوز بیشتر در بدن می شود و روند چربی سوزی نیز سرعت می گیرد.

مزیت های قرص هیدروکسی کات

عوارض جانبی هیدروکسی کات:

همانطور که متوجه شدید محصولات قرص هیدروکسی کات در سال ۲۰۰۲ وارد بازار جهان شدند و فرمالاسیون اولیه آن ها شامل افدره یک عصاره گیاهی بود که باعث افزایش انرژی می شود. برخی از اشکال عصاره افدرا توسط ایالات متحده ممنوع شد. همچنین سازمان غذا و دارو در سال ۲۰۰۴ و همچنین مکمل ها دوباره فرموله شدند. در سال ۲۰۰۹ FDA هشدار مصرف کننده در تمامی مکمل های هیدروکسی کات اشاره نمود که این موارد شامل زردی، ادرار قهوه ای رنگ، خستگی، حالت تهوع و استفراغ و همچنین درد شکمی بود. با وجود اینکه عوارض این محصول نادر هستند اما باز هم نگران کننده خواهند بود. محصولات هیدروکسی کات به گذر زمان با مواد مختلفی از جمله گیاهان مجدد وارد بازار شدند و در حالی که مواد موجود بی خطر تلقی می شوند هیدروکسی کات همچنان با چند مشکل سلامتی مرتبط می باشد.

عوارض جانبی هیدروکسی کات

تداخل دارویی هیدروکسی کات

مصرف همزمان این قرص با داروی کائولین یا منیزیم تری سیلسکات می تواند موجب کاهش جذب هیدروکسی کروکین شود.

همچنین مصرف همزمان هیدروکسی کات با دیگوکسین نیز ممکن است منجر به افزایش غلظت سرمی دیگوکسین شده و موجب سمی بودن آن شود.

همزمانی مصرف بتا بلوکر ها (متوپرولول) موجب افزایش عوارض قلبی و عروقی می شود، سایمیتیدین و سیکلوسپورین ممکن است سطح دارو را افزایش دهند.

داروی هیدروکسی کات

سایر عوارض هیدروکسی کات

گاهی مواقع ممکن است شاهد مرگ ناگهانی بدنسازان باشید که این موضوع ممکن است به دلیل مصرف داروی هیدروکسی کات رخ داده باشد که به منظور چربی سوزی مورد استفاده قرار گرفته است، بعد از مصرف این دارو ها به دلیل افزایش ضربان قلب و عوارض قلب، احتمال مرگ ناگهانی وجود دارد.

حال در هشدار های دارویی قرص هیدروکسی کات ذکر شده است که افراد زیر ۱۸ سال از مصرف آن خودداری کنند، ضمن اینکه در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی باید افراد از مصرف این دارو اجتناب کنند.

از آنجا که این دارو سابقه خوبی در زمینه ایمنی ندارد، بنابراین لازم است قبل از شروع مصرف هیدروکسی کات، فرد مصرف کننده دارو باید در رابطه با نحوه تاثیر دارو بر سلامت خود و نیز تعامل با سایر دارو ها یا مکمل ها با پزشک مشورت نماید.

قرصهای هیدروکسی کات

همچنین در ادامه پیشنهاد می شود که با کلیک بر روی لینک های مقابل با مطالب مکمل های پروبیوتیک و همچنین مکمل بتا آلانین نیز آشنا شوید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *