دسته ها
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

بررسی گوپرو ۹ و قابلیت های جذاب این دوربین ورزشی

 • ساناز براتی
 • ۲۰ دی ۱۳۹۹
 • ۰

گوپرو ۹ محصولی جدید از گوپرو می باشد که به تازگی وارد بازار شده و نصبت به مدل های قبلی قابلیت های جدیدی دارد. برای بررسی قابلیت های گوپرو ۹ و مقایسه آن در این مطلب همراه ما باشید.

گوپرو ۹ بلک جدیدترین اکشن کمرای یا دوربین ورزشی می باشد که تا کنون از شرکت گوپرو وارد بازار شده است و دارای امکانات تازه ای نسبت به نسل قبلی می باشد، برای بررسی بیشتر گوپرو ۹ بلک که دارای توانایی فیلمبرداری ۵k می باشد و می تواند تصاویر ۲۰ مگاپیکسلی را ضبط نماید در این مطلب همراه ما باشید.

بررسی دوربین گوپرو ۹

گوپرو یکی از کمپانی های معروف سازنده دوربین های اکشن و ورزشی می باشد که تا کنون محصولات با کیفیت بسیاری را وارد بازار نموده است. این شرکت حدود یازده ماه بعد از معرفی Hero 8 به بازار در اواخر شهریور ۹۹ از دوربین گوپرو Hero 9 بلک رونمایی نمود که نسبت به نسل قبلی دارای امکانات بیشتری می باشد، این دوربین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت ۵k را داشته و در حال حاضر متقاضیان بسیاری برای خرید دارد و توجه افراد بسیاری را به خود جلب نموده است. البته محصولات قبلی شرکت نیز امکانات مشابه ای داشته و پرطرفدار هستند. به طور خلاصه این دوربین دارای ویژگی های بسیاری است که مهمترین آن کیفیت فیلمبرداری ۵k بوده که در کنار صفحه نمایش جلویی و باتری بهبود یافته به یک هیولای کوچک در فیلمبرداری مبدل شده است.

نقد و واررسی دوربین گوپرو ۹

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

گوپرو در این محصول خود آپشن جدیدی اضافه نموده است، آن هم اضافه کردن یک صفحه نمایش دوم به جلوی دوربین است که باعث شده تا بسیاری از ویدیوبلاگرها را مجذوب و خوشحال نموده است، بعلاوه یک سنسور جدید ۲۳.۶ مگاپیکسلی نیز در این دوربین گنجانده شده است که باعث شده تا کیفیت بهتری نسبت به دوربین های قبلی این شرکت ارائه دهد. دیگر ویژگی مهم و جالب در بررسی این دوربین این است که شرکت گوپرو لرزش گیر فوق العاده کارامد خود را که با عنوان Hyper Smooth Boost ارائه نموده بود در گوپرو ۹ برای تمام مدل های تصویربرداری فعال نموده است، این قابلیت در مدل های قبل فقط در بعضی از سرعت های تصویربرداری این مد لرزش گیر فعال شده بود. این قابلیت به گونه ای است که اغلب افرادی که می خواهند با کیفیت ۴K و ۵K فیلمبرداری نمایند را حیرت زده می کند و فوق العاده عمل می کند.

بررسی و نقد گوپرو ۹

دوربین گوپرو ۹ بلک همانطور که گفته شد کمی از برادران خود جلو زده و حالا دارای صفحه نمایش جلویی می باشد، این ویژگی دوربین باعث شده تا مزیت اکشن کمرای دوربین رقیب یعنی اوسمو ساخت شرکت Dji از آن گرفته شود. درست است که این صفحه نمایش کیفیت خیلی بالایی ندارد ولی برای افرادی که می خواهند از خودشان فیلمبرداری کنند بسیار مناسب بوده و برای ویدیوبلاگرها بسیار کاربردی است. در رابطه با لرزش گیر دوربین باید بگوییم که بهبود لرزش گیر در این پرچمدار باعث شده تا کیفیت تصاویر در مد ۴k بالاتر برود ولی با بررسی انجام شده این خاصیت جدید گوپرو ۹ کیفیت چندان بهتری در مقایسه با نوع قبل آن یعنی Hero 8 ندارد.

دوربین گوپرو ۹ و وارسی این دوربین

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

طراحی دوربین

دوربین گوپرو ۹ از لحاظ طراحی یک صفحه نمایش ۱/۴ اینچی در قسمت جلو دارد که نشان از تغییری بزرگ در گوپرو ۹ از لحاظ طراحی دارد که تا کنون در هیچ یک از محصولات گوپرو دیده نشده است. این دوربین نسبت به نوع قبلی تغییرات مختلفی داشته است که یکی از آنها همان صفحه نمایش جلویی است که در باره ان توضیح دادیم و تغییر دیگر حجیم شدن بدنه است که به منظور جا دادن باتری بزرگتر صورت گرفته و تغییر بعدی صفحه نمایش ۲/۲۷ اینچی لمسی در پشت دوربین می باشد که تغییراتی داشته است. در مدل های قبلی گوپرو، صفحه نمایش جلویی سیاه سفید بود که اطلاعات مد تصویری در آنها نشان داده نمی شد، در این دوربین به دلیل تغییرات صفحه نمایش جلویی حالا به باتری قدرتمندی نیاز است، قدرتمند شدن باتری نشان دهنده بزرگتر شدن آن اشت از این رو تغییر در اندازه باتری در این مدل صورت گرفته است.

بررسی دوربین فیلمبرداری گوپرو ۹

در بررسی دوربین گوپرو ۹ یک باتری ۱۷۲۰ میلی آمپری مشاهده می کنیم که نسبت به نوع قبلی ۴۰ درصد افزایش ظرفیت دارد، در مدل قبلی یعنی گوپرو ۸ باتری ۱۲۲۰ میلی آمپری تعبیه شده بود. عملکرد باتری در این مدا نسبت به نوع قبلی با توجه به گفته شرکت ۳۰ درصد بهبود یافته است. با وجود این تغییر در باتری، باتری گوپرو ۹ در مدل های قبل به دلیل تغییر سایز کار نمی کند و با آنها متفاوت است. این مدل از گوپرو نسبت به مدل های قبلی در طراحی ۱۰ درصد افزایش داشته است.

واررسی و ملاحظه گوپرو ۹

همچنین در بررسی های اولیه صفحه نمایش بزرگ شده گوپرو ۹ مشخص شد که این دوربین در مقایسه با مدل های قبلی کند بودن صفحه نمایش را در کنار عکس العمل کندتر نسبت به لمس دارا است. یکی از علل این مشکل این می تواند باشد که پردازنده GP1 گوپرو در این مدل باید صفحه نمایش پشتی و جلویی را با هم پردازش نماید، این شرکت اعلام کرده است که این مشکل را در بروز رسانی نوامبر ۲۰۲۰ برطرف نموده است. با این وجود برای این دوربین پرچم دار و قیمتی که دارد این مشکل برازنده نیست.

بررسی دوربین گوپرو ۹

همچنین کمپانی گوپرو در این مدل دوربین خود مجددا امکان تغییر لنز را قرار داده است، در گوپرو ۸ از لنز ثابت استفاده شده بود که خطر شکستن و خش شدن دائمی یک نقطه ضعف در این دوربین محسوب می شد. با این قابلیت شما خواهید توانست یک لنز جدید یا فیلتر ND بر روی لنز نصب نمایید. بعلاوه گوپرو نوعی لنز جدید مکس برای گوپرو ۹ معرفی نموده است که از ویژگی های تغییر لنز بهره می برد و در حقیقت یک لنز بسیار واید می باشد. دوربین گوپرو ۹ یک دوربین کوچک است که به راحتی در جیب جای خواهد گرفت و از لحاظ ضد آب بودن باید بگوییم که تا عمق ۱۰ متری زیر آب قابل استفاده می باشد و می توانید با استفاده از آن تصاویر و فیلمبرداری های خارق العاده ای را در زیر آب ثبت کنید.

واررسی گوپرو ۹

امکانات ارائه شده در دوربین

مهمترین ویژگی نرم افزاری دوربین های گوپرو لرزش گیر Hyper Smooth، شاد می باشد که این شرکت برای اولین بار از آن در گوپرو هیرو ۷ استفاده کرده بود. این ویژگی در سال های اخیر در دوربین های جدید مرتبا بهبود یافته است. البته در مورد این ویژگی در دوربین گوپرو ۹ نسبت به گوپرو ۸ باید بگوییم که تغییرات و بهبودی چندانی در آن دیده نمی شود.

ملاحظه و نقد گوپرو ۹

 کمپانیی گوپرو در این مدل دوربین خود از یک سنسور با رزولوشن ۲۳/۶ مگاپیکسلی استفاده کرده است که اجازه عکس گرفتن ۲۰ مگاپیکسلی و تصویر برداری با کیفیت ۵ k/30p را ارائه داده است بعلاوه وجود این سنسور باعث می گردد تا در زمان تصویر برداری در حالت Hyper Smooth بهترین تصویر استخراج گردد. در حالت Hyper Smooth تصویر ۲۵ درصد کوچک یا به اصطلاح کراپ می گردد.

ملاحظه دوربین گوپرو ۹

باید بدانید که رزولوشن بیشتر لزوما نشان از داشتن تصویری با کیفیت ر نمی دهد. فاکتورهای دیگری چون پردازش تصویر، کیفیت لنز دوربین و سایز سنسور نیز برای داشتن عکسی با کیفیت لازم هستند. در دوربین گوپرو از سنسور ۱/۲.۳in استفاده شده است که کاملا به سنسور دوربین گوپرو ۸ شباهت دارد. قابلیت های نرم افزاری Hyper Smooth 3.0 و TimeWarp 3.0 که در دوربین گوپرو ۹ وجود دارند تغییرات زیادی نسبت به گوپرو ۸ در این دوربین ایجاد نکرده اند و اگر شما مدل های قبلل این دوربین را دارید دیگر نیازی به تهیه این دوربین وجود ندارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.