دسته ها
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

چطور بعد از طلاق به آرامش برسیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ دی ۱۳۹۹
  • ۰

برای دستیابی به آرامش بعد از طلاق باید مدیریت کافی بر روی زندگی خود داشته باشید از دست ندادن روحیه و قوی بودن یکی از گام های اساسی و کمک کننده است اما این امر بدون گذر دوره ای سختی به دست نمی آید از این رو است که توصیه می شود مدتی را در خلوت سپری کنید و در این مدتیک برنامه ریزی برای آینده داشته باشید.

طلاق از اتفاقاتی است که می تواند در زندگی یک فرد تاثیرات بسیار گسترده ای داشته باشد افرادی که از همسر خود جدا می شوند تا مدتی بحران های متعددی را طی می کنند زندگی در هم ریخته و آشفته آن ها موجب می شود تا از جهات زیادی تحت فشار باشند افکار آن ها اغلب آشفته و پریشان است و نمی توانند به خوبی تصمیم گیری کنند. افرادی که چنین تجربه هایی دارند باید با یک مدیریت درست بتوانند از پس زندگی خود برآیند و به روزهای بهتری برای زندگی کردن باز گردند جدای از اینکه علت های طلاق می تواند متنوع باشد و هر زوجی دلایل خاص خود را دارند باید اشاره کنیم که تاثیرات آن بر روی افراد اغلب یکسان است و به یک نوع افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در سال های اخیر نیز با توجه به بالا رفتن آمار سعی بر این بوده است که تمهیدات بیشتری در این زمینه اندیشده شود تا این روند را کاهش دهد و از سویی موجب می شود تا زندگی پس از طلاق از انسجام بیشتری برخوردار باشد. در ادامه این بخش به راه های دست یابی به آرامش بعد از طلاق اشاره خواهیم کرد.

چگونه به آرامش بعد از طلاق دست پیدا کنیم؟

اغلب افراد بعد از جدا شدن احساس آشفتگی دارند و نمی توانند در ست تصمیم گیری کنند برای اینکه بتوانند به احساس بهبود بیشتری دست پیدا کنند باید به برخی از موراد غلبه کنند. از جمله مهم ترین این موارد می توان به احساس ضعف نشان ندادن اشاره نمود شما باید گام اولی که برای فراموش کردن زندگی پیشین خود بردارید فراموش کردن خاطراتی است که با همسرتان داشته اید زیرا ممکن است شما بعد از جدایی به مرور این خاطرات بپردازید.

 زندگی بعد از طلاق

پذیرش:

پذیرش مهم ترین گامی است که باید بردارید این مرحله موجب می شود تا شما احساسات خوشایندتری داشته باشید شما بعد از جدایی ممکن است بحران های زیادی را تجربه کنید شرمنده بودن، افسردگی، تنهایی و احساس ضعف از بحران های مهمی است که اغلب افراد بعد از جدایی خود با آن رو به رو می شوند تجارب تلخی از ازدواج قبل همراه شما است تا زمانی که پذیرفته نشود و فراموش نشود می تواند صدمات زیادی را به شما وارد کند. بهتر است این اتفاق را جزئی از اشتباهات خود بدانید توجه داشته باشید که منظور ما هیچ گاه انکار کردن نیست بلکه شما باید با این واقعیت رو به رو شوید و مراحل فراموش کردن آن را پشت سر بگذارید.

خودتان را دوست بدارید:

اگر از همسرتان جدا شده اید نباید احساس بی ارزشی و بیهودگی کنید شما فردی ارذزشمند با توانایی های ویژه خود هستید خودتان را باور داشته باشید به خودتان خوبی کنید و به خودتان عشق بورزید شما با مراقب از خودتان بیشترین کمک را به خودتان می کنید. دور بودن از افسردگی و شکست عشقی می تواند بسیار کمک کننده باشید و امید به زندگی را در شما بالا ببرد شما همچنین می توانید از راهکارهای افزایش امید به زندگی کمک بگیرید.

به دست آوردن آرامش بعد از طلاق

به سمت گروه های حمایتی بروید:

یکی دیگر از موثرترین راه هایی که برای دست یابی به آرامش بعد از طلاق می توانید استفاده کنید پیوستن به گروه هایی است که جنبه حمایتی دارند این دسته از گروه ها با حمایت از زنان مطلقه موقعیت اجتماعی مناسبی را برای همدلی با این افراد ایجاد می کنند. این گروه های حمایتی خوشبختانه در سال های اخیر فعالیت های مفید و تاثیرگذاری داشته اند اغلب این گروه ها به افراد مشاوره های دوستانه ارائه می دهند و کمک می کنند تا راحت تر با شرایط کنونی خود مواجه شوند.

تنهایی همیشه بد نیست!

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تنهایی را بد می دانید باید توجه کنید که در این مورد می توانند کمک کننده باشید یکی از توصیه هایی که به افراد می شود تا بعد از جدایی بتوانند به آرامش برساند تنها بودن است. تنها بودن شما را از تنش های محیط اطراف و سخنان دیگران دور می کنند همچنین به شما این امکان را می دهد تا خودتان و زندگی که در انتظار شما است را راحت تر بپذیرید. بنابراین بعد از جدا شدن باید مدتی را تنها باشید و به تصمیمات مهم خود فکر کنید.

امیدواری بعد از طلاق

آینده نگری را فراموش نکنید:

آینده نگر بودن نقطه عطفی در زندگی شما است و می تواند آرامش بعد از طلاق را در زندگی شما بیشتر کند شما فردی متفکر و با علایق شخصی هستید باید مسائل زندگی خود را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید برای زندگی حال و آینده خود برنامه ریزی داشته باشید و همانطور که می دانید این کار موجب می شود تا ارزش بیشتری از زندگی را کشف کنید و برای ادامه مسیر زندگی تلاش کنید بنابراین داشتن هدف در این مسیر بسیار کمک کننده است. راهنمای تغییر نگرش در زندگی در این زمینه نیز می تواند بسیار موثر باشد.

افراد منفی دور کنید:

افرادی که قبل از طلاق  منفی اند و خاطرات خوبی از آن ها ندارید را دور بریزید این دسته از افراد موجب می شوند تا شما دوباره به زندگی گذشته و اشتباهات خود برگردید همچنین روند فراموشی و بازسازی زندگی را به تاخیر می اندازند.

بعد از طلاق چه کنیم

پذیرش اشتباهات:

شما باید اشتباهات خود را در زندگی گذشته تان بپذیرید ممکن است این مشکلات در زندگی آینده شما نیز خطرساز باشند بنابراین زمانی که فردی انتقادپذیر و واقع گرا هستید نقاط ضعف خودتان را شناسایی می کنید و موجب می شوید تا این شرایط رو به بهبود باشد. هیچ گاه به خاطر اشتباهاتی که داشته اید خودتان را سرزنش نکنید این اشتباهات در صورتی که پذیرفته شوند می توانند نقش مهمی در پیشرفت های بعدی شما داشته باشند.

برای دستیابی به آرامش بعد از طلاق می توانید از راهکارهای دیگری نیز کمک بگیرید یده آل بودن، داشتن روابط اجتماعی مفید، داشتن استاندارهای شخصی، فراموش کردن بدی ها، فراموش کردن گذشته و خاطرات بد و … از ملاک های مهمی هستند که در این زمینه می توانند کمک باشند. شما باید مطالعه این مقاله می توانید برای آینده خود برنامه ریزی بهتری داشته باشید و خود را از افسردگی ها دور کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.