دسته ها
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

آموزش خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس زنانه

  • یلدا محمدی
  • 21 می 2016
  • ۰

آموزش ساده و آسان خیاطی بدون الگو برای دوخت لباس های زنانه زیبا و شیک را در این مطلب ارائه می دهیم که با استفاده از آن می توانید لباس های زنانه زیبا و شیکی را در منزل و به راحتی برای خود بدوزید.

بدون داشتن الگو نیز می توان لباس دوخت. از این رو سعی داریم در این مطلب نحوه دوخت دو مدل تونیک و همچنین لباس کیمونو بدون الگو را به صورت  مرحله به مرحله و با تصاویر مربوط به هر مرحله آموزش دهیم که این آموزش می تواند برای همه خانم های خانه دار که سر رشته ایی از دوخت و دوز ندارند بسیار مفید و کاربردی باشد. در ادامه با آموزش دوخت لباس بدون الگو همراه ما باشید و از مطالب مطرح شده نهایت استفاده را ببرید.

آموزش خیاطی بدون الگو

اولین آموزش دوخت لباس بدون الگو امروز مربوط به دوخت تونیک دخترانه و زنانه است که می توانید آن را با پارچه های مختلف تهیه نمایید. این تونیک به راحتی دوخته می شود و نیازی به کشیدن الگو ندارد و حتی کسانی که مهارت و تجربه ایی در زمینه دوخت لباس ندارند می توانند این تونیک زیبا را تهیه نمایند. برای شروع نیاز به دو تکه پارچه مستطیلی شکل برای قسمت جلو تونیک دارید که آن را متناسب با سایز خود برش بزنید.

دوخت تونیک زنانه بدون الگو

حال به اندازه پارچه ایی که برای جلو تونیک در نظر گرفته اید یک مستطیل برای پشت تونیک در نطر بگیرید.

دوخت لباس دخترانه بدون الگو

بعد از برش زدن پارچه ها مطابق شکل زیر قسمت وسط هر دو تکه جلو را دوخت بزنید.

آموزش خیاطی آسان

سپس پارچه ها را از قسمت سرشانه به هم متصل نمایید.

دوخت تونیک بدون الگو

حال درز ها را خوابانده و تمیز کاری های مربوطه را مطابق تصویر زیر انجام دهید، سپس دور تا دور تونیک را بدوزید.

خیاطی ساده بدون الگودوخت تونیک دخترانه

حال باید مکانی را برای عبور بند قیطان آماده نمایید. برای این کار نوار هایی به عرض سه سانتیمتر را از خود پارچه برش زده  و از داخل تونیک به ان متصل نمایید. توجه داشته ابشید که دو سر نوارها برای عبور قیطان باز باشد. تصویر زیر نمونه صحیح دوخت نوارها و محال عبور قیطان را نشان می دهد.

خیاطی ساده و آسان در منزلخیاطی بدون الگودوخت لباس بدون الگو

بعد از اتصال قیطان ها به لباس، تونیک ما آماده است. همانطور که مشاهده نمودید دوخت و دوز تونیک بدون الگو به راحتی انجام گرفت و از این طریق می توانید انواع تونیک ها را برای خود تهیه نمایید.

خیاطی بدون الگو

دوخت بدون الگو کیمونو :

کیمونو که لباسی زیبا و خنک مناسب فصل تابستان است. برای دوخت این مدل کیمونو بدون الگو می توانید از دو عدد روسری یا دو تکه پارچه مربع شکل استفاده نمایید. از دیگر وسایل مورد نیاز می توان به اتو، قیچی و نخ و سوزن اشاره نمود.

آموزش دوخت مانتو کیمونو

برای شروع یکی از روسری ها را از وسط به دو نیم کنید، سپس لبه های دوخته نشده را حدود دو سانتی متر به داخل تا بزنید. برای مرتب شده کار با استفاده ار سوزن ته گرد آن ها را به هم کوک زده سپس با استفاده از اتو مو و یا اتو لباس لبه های کار را صاف نمایید.

خیاطی بدون الگودوخت کیمونو در منزل

در این مرحله  از آموزش خیاطی بدون الگو باید اقدام به شروع دوخت کیمونو نمایید. برای راحتی کار شما تصویری از نحوه دوخت را ارائه می دهیم که می توان از آن به عنوان تصویری از الگوی مانتو یا لباس کیمونو استفاده نمود. در این تصویر قسمت های قرمز رنگ نقاطی را که باید دوخته شوند و به هم متصل گردند را نشان می دهند. توجه داشته باشید که قسمت های دوخت نشده مربوط به آستین مانتو یا لباس شما می باشند.

دوخت کیمونو بدون الگو

مطابق با تصویر بالا قسمت های مشخص شده را به هم متصل نمایید و شروع به دوخت کنید.

دوخت لباس زنانه بدون الگو

تصویر زیر نمونه تکمیل شده کیمونو را نشان می دهد که همانطور که مشاهده نمودید به راحتی و بدون نیاز به کشیدن الگو تهیه شد.

دوخت کیمونو زنانه بدون الگو

امیدواریم از آموزش های ارائه شده در جهت خیاطی بدون الگو لذت برده باشید و با استفاده از این آموزش های مفید و کاربردی زیباترین لباس ها را در منزل برای خود تهیه نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به بخش آموزش خیاطی از دیگر اموزش های مربوطه در این زمینه استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.