دسته ها
پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

تفاوت خودروهای یورو ۲ با یورو ۴ در چیست؟

  • شقایق ایران دوست
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

در این مطلب تفاوت هایی که خودرو های یورو ۲ با یورو ۴ دارند را برای شما بررسی خواهیم کرد. این تفاوت ها بیش تر در تولید آلاینده ها می باشد و خودرو های یورو ۲ و یورو ۴هیچ فرقی در طراحی و کشش و موتور خودرو نخواهند داشت.

در این مطلب شما را با تفاوت های دو نوع خودرو آشنا می کنیم. باید بدانید که خودرو های یورو ۲ و یورو ۴ تفاوت بسیار کمی دارند ولی باز هم همین تفاوت ها بحث داغ بسیاری از خودروسازان می باشد.

تفاوت خودروهای یورو ۲ با یورو ۴

آلوده شدن هوا بر اثر سوخت های فسیلی یکی از معضلات جامعه می باشد. این آلودگی در شهر های بزرگ بیش تر است و مردم آن شهر را تهدید می کند. در واقع این آلودگی ها می تواند برای افراد بیماری های مختلفی از جمله بسیاری از سرطان ها را ایجاد کند و حتی گاها محیط زیست را نیز به خطر می اندازد.

تفاوت خودروهای یورو ۲ با یورو ۴

بسیاری از افراد نمی دانند که این خودرو ها با دیگر خودرو ها چه تفاوت هایی دارند. امروزه بسیاری از شرکت های خودرو سازی باید بتوانند خودرو هایی را تولید کنند که استاندارد های جهانی داشته باشد و خطرات بسیار کم تری برای جهان و محیط زیست داشته باشد. استاندارد های جهانی برای کاهش آسیب دیدگی محیط زیست را اروپا تعیین می کند و هر خودرویی که این ویژگی ها را داشته باشد قابلیت فروش دارد و در غیر این صورت در اروپا فروخته نمی شوند. در ادامه بخشی از تفاوت خودروهای یورو ۲ با یورو ۴ را با هم بررسی می کنیم که این تفاوت ها در بخش آلاینده های تولیدی  آن ها می باشد.

  • کالا چیو
  •  قاصدک 24

ذرات معلق

این ذرات برای ماندن در هوا بسیار سبک می باشند و ممکن است سمی نباشند. این نوع ذرات ممکن است مایع یا جامد باشند. برای مثال می توان به دوده و آزبست اشاره کرد. مهم ترین مشکلاتی که این نوع ذرات دارند این است که تا مدت ها در هوا باقی می مانند و آلودگی ایجاد می کنند. سازندگان خودرو ها سعی کرده اند که خودرو های یورو ۴ کم تر این مواد را تولید کنند و کم تر محیط را آلوده کنند.

منوکسید کربن

این گاز از جمله گاز های بی رنگ و بدون بو می باشد که از سوختن ناقص سوخت های فسیلی ایجاد می شود. این گاز ها در اثر سوختن ناقص سوخت در برخی از خودرو های یورو ۲ ایجاد می شود که ماشین سازان سعی کرده اند با رعایت استاندارد های جهانی این مشکل را در خودرو های یورو ۴ از بین ببرند.

دی اکسید گوگرد

این گاز در اثر سوختن سوخت هایی مانند نفت و زغال سنگ ایجاد می شود و رنگ خاصی ندارد. این گاز می تواند مشکلات بسیار زیادی برای محیط زیست ایجاد کند. اگر این گاز با باران ترکیب شود ممکن است منجر به ایجاد باران های اسیدی شود.

اکسید های نیتروژن

معمولا از اکسید های نیتروژن برای دفع زباله ها استفاده می شود. باید بدانید که این گاز به همین راحتی ها تولید نمی شود و حتما باید اکسیژن و نیتروژن در دمای بالا با احتراق ترکیب شوند. این گاز برای محیط زیست خطر دارد و شما می توانید با انتخاب خودرو های یورو ۴ این مشکل را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهید.

استاندارد جهانی تولید خودرو

استاندارد های جهانی یورو ۲ و یورو ۴

باید بدانید که این استاندارد ها مربوط به محیط زیست می باشد و به انسان ها ارتباط چندانی  ندارد. البته گاها رعایت این استاندارد ها می تواند سلامت جسمی افراد را نیز تحت تاثیر قرار بدهد. خودروسازان نباید برای این استاندارد ها از مردم پول های کلان و چند صد میلیونی بگیرند در واقع این وظیفه کارخانه داران می باشد که بتوانند به تعهدات خود عمل کنند و خودرو های پاک تحویل مردم بدهند.

سخن آخر

باید بدانید که خودرو های یورو دو و یورو چهار بیش تر در آلاینده های تولیدی تفاوت دارند و در بسیاری از موارد مانند طراحی، حجم موتور، میزان قدرت و کشش خودرو هیچ تفاوتی ندارند بنابراین بهتر است با انتخاب خودرو های یورو ۴ سهم خود را در حفظ محیط زیست ایفا کنید. در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک های زیر سایر مقالات آرگا را در ارتباط با خودرو، جلوگیری از لیز خوردن خودرو  و افزایش قدرت باتری ماشین  مشاهده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.