دسته ها
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

تعبیر خواب گلدان چیست؟

 • شقایق ایران دوست
 • ۱ مهر ۱۳۹۹
 • ۰

در این بخش شما را با یکی دیگر از خواب هایی که ممکن است ببینید آشنا می کنیم و شما می توانید در این مطلب همه تعابیر گلدان را مشاهده کنید. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دیدن گلدان در خواب تعابیر بسیار زیادی دارد که در این مطلب این تعابیر را یک به یک برای شما بیان می کنیم. باید بدانید که این خواب نشانه بدی نیست و خبر های بدی به همراه ندارد.

معنا عمومی و ساده دیدن گلدان در خواب چیست؟

در مقاله های قبلی درباره تعبیر خواب گل، تعبیر خواب درخت و تعبیر خواب خاک مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم و در ادامه قصد داریم تعبیر خواب گلدان را برای شما مطرح کنیم.

تعبیر خواب گلدان

دیدن گلدان در خواب تعابیر بسیار زیادی دارد و شما می توانید با توجه به جزئیات خوابی که دیده اید به معنا دهی خواب خود بپردازید.

تعبیر ساده و عمومی

باید بدانید که گلدان نماد ازدواج و پول می باشد. البته برخی از معبران می گویند دیدن گلدان در خواب نشانه چیز هایی می باشد که با کار و تلاش بدست می آید. اگر فردی متاهل گلدان را در خواب ببیند نشانه آن است که از همسرش هدیه ای دریافت می کند و از این هدیه بسیار خرسند و راضی می باشد. در صورتی که اگر فردی مجرد این خواب را ببیند یعنی به زودی ازدواج می کند.

کاشتن چیزی در گلدان

اگر فردی در خواب خود ببیند که در حال کاشتن چیزی در گلدان می باشد یعنی فردی را تحت تاثیر حرف هایش قرار می دهد و کاری می کند که وی از آن فرد راضی و خرسند شود.

گلدان شکسته

گلدان شکسته نشان می دهد که شما با اطرافیان خود اختلاف نظر دارید و سعی می کنید که نظر خود را به دیگران غالب کنید. اگر فردی در خواب این گلدان شکسته را ببیند یعنی این اختلاف نظر ها تمام می شود و در صورتی که در خواب خود ببینید که گلدانی را می شکنید یعنی این بحث ها و اختلافات با پا فشاری شما طولانی تر می شود و این خواب به شما نشان می دهد که بهتر است درک و فهم خود را افزایش دهید تا این مشکلات را به راحتی از بین ببرید.

گلدان خالی

برخی از افراد در خواب خود گلدانی خالی می بینند و این گلدان به آن ها نشان می دهد که در آینده ممکن است دل آن ها بشکند. بعد از این ماجرا ها ممکن است شما فردی را ببینید که به شما کمک می کند و در صورتی که ناراحت هستید به شما دلداری می دهد و شما می توانید با این فرد ناراحتی های خود را از بین ببرید و شاد و خوشحال زندگی کنید.

تعبیر خواب گلدان

گلدان پر خاک نشانه ازدواج است

در تعبیر خواب گلدان بیان شده است که اگر شما در خواب گلدانی پر از خاک ببینید یعنی به زودی یکی از اقوام شما ازدواج می کند و شما از این ازدواج راضی می باشید. باید بدانید که شما در این ازدواج نقش بسیار زیادی دارید و به آن فرد کمک های مالی و معنوی بسیار زیادی می کنید. این مشارکت شما با توجه به میزان خاک گلدان می باشد اگر خاک گلدان کم باشد یعنی کم مشارکت می کنید و این مشارکت کم شما آن فرد را ناراحت و عصبی می کند و  در صورتی که خاک گلدان زیاد باشد نشان می دهد که مشارکت شما بسیار زیاد خواهد بود.

هدیه گرفتن گلدان در خواب

اگر فردی در خواب خود از فردی دیگر هدیه ای دریافت کند و آن هدیه گلدان باشد نشان دهنده موفقیت می باشد. اگر مشغول به کاری هستید بهتر است تلاش خود را افزایش دهید تا بتوانید در آن موفق شوید.

خریدن گلدان

بسیاری از معبران بیان می کنند که خریدن گلدان با خواستن آن در خواب یکی می باشد و یک معنی برای آن در نظر می گیرند. اگر فردی در خواب خود گلدانی را خواست و یا آن را خرید نشان می دهد که به زودی سود های سرمایه گذاری خود را دریافت کرده و آن را پس انداز می کند.

هدیه دادن

ممکن است فردی در خواب ببیند که به دیگری هدیه می دهد که این نوع تعبیر با هدیه گرفتن فرق می کند. در واقع شما با هدیه دادن یک گلدان به دیگران سعی می کنید که برای آن ها موقعیت هایی ایجاد کنید و با این کار شما ارزشتان در بین دیگران بالا می رود.

فروش گلدان

فروش گلدان در خواب یکی از خواب هایی می باشد که هم سود دارد و هم زیان. در واقع شما با فروش گلدان به دوستان خود در واقعیت دروغی خواهید گفت ولی با این دروغ پول و سرمایه بسیار زیادی کسب می کنید و اعتمادی که دیگران به شما دارند سلب می شود.

تعبیر خواب گلدان خاکی چیست؟

تعبیر خواب گلدان خاکی

اگر فردی در خواب خود گلدانی خاکی ببیند نشانه این است که طلا و پول بسیاری را بدست می آورد. اندازه و حجم گلدان نشانه میزان پول و طلا می باشد. در صورتی که فردی در خواب خود ببیند گلدان پلاستیکی یا فلزی خاکی شده است نشان دهنده این است که با توجه به کاری که انجام داده است و میزان سختی جنس گلدان ها پول دریافت می کند.

تعبیر خواب از دیدگاه معبران غربی

گلدان یکی از اشیایی می باشد که نماد طبیعت است از این رو برخی از معبران غربی نیز این خواب را تعبیر کرده اند. در ادامه تعابیر این معبران را برای شما بیان می کنیم.

یونگ

یونگ بیان می کند که دیدن گلدان در خواب به چند معنا می باشد که این معانی عبارت است از :

 • رحم و همه چیز های زنانه
 • انتقاد پذیری
 • خلاقیت
 • دوست دار توجه بیش از حد
 • عشقی از گذشته
 • عشقی گم شده و یا فراموش شده

آنلی بیتون

آنلی بیتون هم یکی از افرادی می باشد که خواب های بسیاری را تعبیر کرده است و در ادامه تعبیر این معبر را درباره گلدان برای شما بیان می کنیم.

 • دیدن گلدان نشانه توفیق یافتن و یا شکست در بیداری می باشد.
 • آنلی بیتون بیان می کند که اگر شما در خواب خود گلدانی شکسته ببینید نشان دهنده اضطراب و پریشانی می باشد.

کتاب سرزمین رویا

در این کتاب خواب های بسیاری به صورت خلاصه و کامل بیان شده است که تعبیر این خواب عبارت است از :

 • اگر فردی مجرد در خواب گلدان ببیند یعنی به زودی ازدواج می کند.
 • اگر فردی در خواب ببیند که یک گلدان در کنار چشمه می باشد یعنی کاری سخت در انتظارش می باشد.
 • اگر فردی در خواب گلدانی پر از گل ببیند نشان می دهد که بر دارائی هایش افزوده می شود.
 • گلدان شکسته در این کتاب به غم تعبیر شده است.
 • اگر شما در خواب خود مغازه گلدان فروشی را ببینید یعنی شادی و پیشرفت بسیاری در انتظار شما می باشد.
 • شکستن گلدان در خواب به نشانه از دست دادن دوستان می باشد.
 • اگر فردی در خواب خود گلدان نقره ببیند نشانه خوشبختی او در آینده ای نزدیک می باشد.
 • گرفتن هدیه گلدان در خواب نشانه ای از دوست داشتن شما توسط دیگران می باشد.
 • شکستن گلدان و ریختن آب آن روی زمین نشان می دهد که به ظاهر مسائل توجه بسیار زیادی می کنید و از اصل مسئله غافل هستید.
 • دیدن گلدان لعابی در خواب نشان می دهد که افرادی که آن ها را دوست دارید شما را تحسین می کنند و شما را دوست دارند.

تعبیر هدیه گرفتن گلدان چیست؟

در نظر داشته باشید که دیدن اشیاء در خواب می تواند نشانه اهمیت آن ها در زندگی روزمره شما باشد. در واقع اشیاء می توانند نماد هایی از افکار و احساساتی باشند که در بیداری نمی توانید آن ها را ابراز کنید برای همین هم در خواب به صورت سانسور شده بیان می شوند. بهتر است با خود رو راست باشید و از هر چیزی را که دوست ندارید و یا بیش از حد دوست دارید فرار نکنید و با آن ها رو به رو شوید تا خواب های عجیب و غریب نبینید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.