دسته ها
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

جالب ترین دانستنی های پزشکی که شما را شگفت زده می کنند

 • شقایق ایران دوست
 • ۱ بهمن ۱۴۰۱
 • ۰

در این مطلب جالب ترین نکات پزشکی را برای شما مطرح کرده ایم. اگر می خواهید راز و رمز های پزشکی را بدانید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بسیاری از افراد در جست وجوی مطالب علمی می باشند و می خواهند راز و رمز های پزشکی را بدانند. در ادامه این مطلب جالب ترین دانستنی های پزشکی را برای شما بیان می کنیم.

دانستنی های پزشکی

دانستنی های پزشکی

در این مطلب شما را با دانستنی های پزشکی آشنا می کنیم. برای داشتن زندگی سالم سعی کنید آن ها را به یاد داشته باشید و در زندگی خود از این نکات استفاده کنید.

زیره و لاغری

شاید شما هم فکر می کنید که برای لاغری باید زیره استفاده کنید ولی باید بدانید که زیره علاوه بر لاغری مشکلات بسیاری مانند چین و چروک و ریزش مو ایجاد می کند.

افزایش سودا

افزایش سودا در روده مشکلاتی را برای افراد بوجود می آورد. در نظر داشتنه باشید که اگر این ماده در ابتدای روده زیاد باشد دچار بواسیر و اگر در انتهای روده زیاد باشد دچار هموروئید می شوید.

عسل

زمانی که بخشی از بدن شما زخم می باشد می توانید از عسل استفاده کنید. باید بدانید که استفاده از عسل به همراه دارو بسیار مهم می باشد و عسل می تواند سرعت اثر گذاری دارو را زیاد کند.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

رفتن به سونا

باید بدانید که قرار گرفتن در معرض هوای بسیار سرد و بسیار گرم می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند که یکی از آن ها سودا می باشد. این مشکلات بیش تر برای افرادی ایجاد می شود که به سونا می روند و از فضای خنک وارد هوای گرم می شوند.

درمان کمبود بدن

اگر هر نوع از فلزات و مواد معدنی در بدن شما کاهش پیدا کند می تواند با خوردن بادام این کمبود ها را جبران کنید. در واقع خوردن روزانه ۱۴ عدد بادام درختی می تواند مشکلات بسیاری را در بدن کم کند و سیستم ایمنی را تقویت کند.

درمان نیش زنبور

اگر فردی را زنبور نیش زده است می توانید با مالیدن کمی سرکه روز زخم او را درمان کنید. این راه ساده ترین راه حل ممکن می باشد زیرا در خانه بیش تر افراد سرکه وجود دارد و دسترسی به آن آسان می باشد.

درمان افراد بد زخم

شاید شما هم در خانواده تان کسی هست که زخم هایش دیر خوب می شود و یا خودتان دچار این مشکل هستید باید بدانید که این مشکل به دلیل کمبود صفرا در بدن می باشد از این رو می توانید با خوردن غذا های صفرا ساز این مشکل را از بین ببرید. از غذا های صفرا ساز می توان به زیره و سیاه دانه اشاره کرد.

تقویت سیستم ایمنی با بادام

ارزش بادام

بادام یکی از مواد غذایی با ارزش می باشد و می تواند با تقویت سیستم ایمنی شما را از بسیاری از بیماری ها حفظ کند. اگر شما در روز ۱۰عدد بادام بخورید یعنی ۵ پرس چلوکباب خورده اید.

دنبه گوسفند

تحقیقات بسیار زیادی روی این بخش از بدن گوسفندان انجام شده است و نشان می دهد که هر چقدر این ماده وارد بدن شود بیماری های بدن از بین می رود.

از بین بردن سردی شیر

در نظر داشته باشید که شیر را فقط باید با عسل و خرما بنوشید. این کار باعث می شود که سردی شیر خنثی شود. اگر شما شیر را با کاکائو ترکیب کنید اثرات آن را از بین می برید و هیچ کلسیمی را وارد بدن نمی کنید.

عطسه کردن

در دانستنی های پزشکی بیان شده است که عطسه می تواند منجر به باز شدن رگ های ریز و خونی مغز شود و از سکته های مغزی جلوگیری می کند.

بی حسی ها

بسیاری از بی حسی هایی که در دندان پزشکی استفاده می شود می تواند منجر به سفید شدن مو های صورت شود از این رو توصیه می شود بعد از مصرف بی حسی روی آن نمک بریزید تا سردی آن را از بین ببرید.

پیاده روی

اگر می توانید در روز نیم ساعت پیاده روی کنید. پیاده روی برای سلامتی مفید می باشد و در دانستنی های پزشکی بیان شده است که پیاده روی یکی از رقیب های حجامت محسوب می شود.

غذا های سرد

باید بدانید که غذا های سرد می تواند پوکی استخوان ایجاد کند. لبنیات ها مواد سردی می باشند که شما می توانید با ترکیب کردن آن ها با مواد گرم اثرات سردی آن ها را از بین ببرید.

ترک اعتیاد

برای ترک اعتیاد نمی توانید یک دفعه ای اقدام کنید. اقدام یک دفعه ای می تواند منجر به سکته شود. برای ترک کردن باید ابتدا بتوانید غذا ها را جایگزین کنید و حتما از یک پزشک در این زمینه کمک بخواهید.

دانستنی های پزشکی

گشنیز و غم

در دانستنی های پزشکی آمده است که نباید بیش از حد از این ماده استفاده کنید زیرا سرد است و منجر به ایجاد غم و ناراحتی می شود و خلق و خوی شما را منفی می کند.

خون ساز مناسب

یکی از بهترین خون ساز هایی که می توانیم به شما معرفی کنیم سوپ گندم می باشد. سوپ گندم برای مزاج سرد و مزاج گرم مناسب می باشد و همه می توانند از آن استفاده کنند.

نان جو

نان جو یکی از منابع ویتامین ب می باشد. این نان دارای ویتامین ب ۱۲ نیز هست که می تواند از سفید شدن مو ها جلوگیری کند.

بهترین شیر ساز

شاید مادران شیر ده گاها دچار کمبود شیر شوند. خرما بهترین شیر ساز می باشد که مادران می توانند با استفاده از آن به صبور شدن فرزندشان نیز کمک کنند.

غذای حکیمانه

یکی از غذا های اصیل و قدیمی ایرانی ها آبگوشت می باشد. این غذا به عنوان حکیمانه ترین غذا شناخته شده است و با مصرف این غذا ماهی یک بار می توانید تمام کمبود های بدن خود را جبران کنید.

خوردن آب بین غذا

باید بدانید که خوردن آب بین غذا می تواند مشکلات کبدی را ایجاد کند و کبد شما با این کار چرب می شود. بهتر است قبل از غذا آب بنوشید و این کار را در حین غذا خوردن انجام ندهید.

نحوه تشخیص اضافه وزن

تشخیص اضافه وزن

ملاک تشخیص چاقی مچ دست می باشد. در نظر داشته باشید که اگر مچ دستان شما لاغر می باشد و خودتان چاق هستید یعنی اضافه وزن دارید. برای کاهش این اضافه وزن می توانید نهار را از وعده های غذایی خود حذف کنید.

سودای مغز

سودای مغز می تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند از این رو می توانید با آواز خواندن این مشکل را از بین ببرید. برای تشخیص این مشکل می توانید به نشانه های آن رجوع کنید. نشانه های سودای زیاد مغز اشتیاق به بو های بد مانند بنزین و گازوئیل و … می باشد.

فرد متعادل

در تحقیقاتی که انجام شده است کشف کرده اند که هر فرد متعادل برای هر ۱۰۰ سی سی از خونش باید ۱ سی سی صفرا، ۴۹ سی سی دم، ۴۹ سی سی بلغم و ۱ سی سی سودا داشته باشد. اگر این مقادیر تغییر کند مشکلات و بیماری ها ایجاد می شوند.

غذا های گرم و سرد

یکی دیگر از دانستنی های پزشکی جالب اینکه؛ غذا های گرم لاغر کننده می باشند و غذا های سرد باعث چاقی می شوند بنابراین اگر لاغر هستید و می خواهید چاق شوید می توانید از غذا های سرد استفاده کنید و در صورتی که می خواهید وزن کم کنید می توانید از غذا های گرم بیش تر استفاده کنید.

زمان مصرف دارو

بهترین زمان برای استفاده از دارو ها اول صبح و اول شب می باشد. اگر می خواهید دارو ها اثرات خود را تر بهترین حالت ممکن داشته باشند می توانید در این زمان ها آن ها را مصرف کنید.

مواد لاغری

چای سبز، سیر و قهوه موادی می باشند که در لاغری شما تاثیرات بسیاری دارد و می توانید برای کاهش وزن از آن ها استفاده کنید.

کرفس در لاغری اثرات بسیار زیادی دارد.

مسواک زدن با دست راست

پژوهشگران اعتقاد دارند که افرادی که با دست راست مسواک می زنند سلامت دهان و دندان بیش تری دارند.

محیط بیش از حد بهداشتی

دانستنی های پزشکی؛ باید بدانید که اگر محیط بیش از حد بهداشتی باشد خطر ابتلا به بیماری های اگزما و آسم افزایش می یابد.

ویروس خاص

یکی از ویروس ها می توانند سیستم ایمنی را ضعیف کند و در نتیجه افرادی که دچار آن می شوند را تا سه سال بعد آسیب پذیر می کند. این ویروس ، ویروس سرخک می باشد.

نوشیدنی های داغ

نوشیدنی های بسیار داغ می توانند احتمال ابتلا به سرطان را تا دو برابر افزایش دهند از این رو توصیه می کنیم نوشیدنی های داغ را مصرف نکنید.

دیدن خواب های وحشتناک

اگر خواب وحشتناک می بینید  و این فرایند تکرار می شود ممکن است در آینده دچار پارکینسون و  یا آلزایمر شوید.

ورزش کردن با معده خالی

اگر صبح ها با معده خالی ورزش کنید می توانید بیش تر از حالت عادی کالری بسوزانید. در واقع با ان کار به راحتی به کاهش وزن می رسید و می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

مطالعه کردن و افزایش طول عمر

بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که افرادی که در طی هفته چند ساعت مطالعه دارند به طور میانگین ۲ تا ۵ سال بیش تر از کسانی عمر می کنند که اصلا مطالعه نمی کنند.

دانستنی های پزشکی

کار کردن و طول عمر

اگر در سنین کم کار می کنید بهتر است هیچ وقت خود را بازنشسته نکنید زیرا کار کردن باعث افزایش طول عمر می شود و شما با کار کردن می توانید بیش تر از ۷۰ سال عمر کنید.

دوش گرفتن

در نظر داشته باشید که استحمام کردن بستگی به خود شما دارد ولی از نظر سلامت، شما می توانید دو بار در هفته دوش بگیرید و این میزان لازمه سلامتی می باشد.

غرغر کنید

با غرغر کردن می توانید تمام ناراحتی ها و استرس های خود را بیرون بریزید و خطر ابتلا به بیماری های بسیار زیادی را کاهش دهید. افرادی که غرغر می کنند بیش تر از سایرین عمر می کنند.

دانستنیهای پزشکی خواندنی

سایر نکات کوتاه و مفید پزشکی

 • درد مزمن مچ پا ممکن است به نشانه افزایش کلسترول خون باشد.
 • بالا بودن قدرت ریه به کاهش خطر بروز آلزایمر کمک می کند.
 • خندیدن بعد از غذا خوردن در کاهش میزان قند خون تاثیر دارد.
 • حرف زدن در حین راه رفتن موجب بروز کمردرد می شود.
 • خندیدن و شاد بودن موجب افزایش سیستم ایمنی بدن شده و به حفظ سلامت جسمی و روانی کمک می کند.
 • مصرف طولانی مدت دارو های استروئیدی موجب مرگ زودرس مبتلایان به آرتریت می شود.
 • کلسترول بالا و چربی خون می تواند خطر ابتلا به آلزایمر را موجب شود.
 • داشتن روده تحریک پذیر، خطر ابتلا به دیگر بیماری های گوارشی را افزایش می دهد.
 • داشتن خواب کوتاه روزانه در بهبود قدرت حافظه و یادگیری تاثیرگذار است.
 • اختلالات خواب در کودکان با فشار خون بالای آنها ارتباط دارد.
 • استرس مادران در حاملگی موجب کم وزنی جنین خواهد شد.
 • بهرمندی از رژیم غذایی سالم در کنار ورزش منظم می تواند موجب پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی شود.

دانستنی پزشکی جالب

 • استرس شدید در بارداری منجر به زایمان زودرس خواهد شد.
 • مصرف ویتامین K برای سلامت استخوان ها ضرورت دارد.
 • مصرف متعادل کلسیم و محصولات لبنی می تواند از ابتلا به سنگ کلیه جلوگیری کند.
 • سفید شدن موها قبل از ۳۰ سالگی می تواند نشانه اختلالات تیروئیدی باشد.
 • اغلب سردرد های معمولی می تواند به دلیل کم آبی بدن باشد.
 • پروتئین موجود در تخم مرغ از گوشت و شیر بیشتر است.

امیدواریم از این مطلب پزشکی راضی بوده باشید همچنین در ادامه می توانید سایر مقالات آرگا را در زمینه دانستنی های علمی مالعه کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *