دسته ها
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

خواص و فضیلت های خواندن سوره تکاثر بر اساس روایات معتبر

  • مهتاب علی پناه
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

یکصد و دومین سوره مبارکه قرآن کریم سوره تکاثر است که قرائت آن آثار و برکات زیادی را به همراه دارد، در این مقاله شما عزیزان را با خواص سوره تکاثر بیشتر آشنا خواهیم کرد.

سوره تکاثر بعد از سوره کوثر نازل شده است و جزو سوره های مکی محسوب می شود، به دلیل اینکه در اولین آیه این کلمه آمده است این سوره تکاثر نامیده شده است که به معنای چشم و هم چشمی، مسابقه دادن با یکدیگر در بسیاری مال و جایگاه اجتماعی است این سوره افرادی که در مال، فرزند و یاور به یکدیگر فخر می فروشند، توبیخ می کند و می گوید آنان در آینده در مورد نعمت هایی که در اختیار آن قرار داده شده بازخواست خواهد شد.

فضائل خواندن سوره تکاثر

آشنایی با خواص سوره تکاثر

این سوره مبارکه قرآن کریم شانزدهم سوره ای است که بر پیامبر اکرم نازل شده است و در چینش کنونی صد و دومین سوره قرآن کریم است و در جزء سی ام قرآن قرار دارد، در ادامه مطلب شما را با فضیلت این سوره آشنا خواهیم کرد.

امیرالمؤمنین (ع)

این سوره درباره حقانیت عذاب قبر نازل شده است

پیامبر اکرم (ص)

 قرائت این سوره برابر با ۱۰۰۰ آیه قرآن می باشد

هر کس سوره تکاثر را قرائت نماید در ملکوت ادا کننده شکر، خوانده می شود

هر که سوره تکاثر را قرائت نماید خداوند درباره نعمت هایی که در دنیا به او داده است از او حسابرسی نکند و هر که هنگام باریدن باران آن را بخواند و وقتی آن را به پایان برد خداوند گناهانش را می آمرزد

هر کس هنگام نماز عصر این سوره را بخواند تا غروب روز بعد در امان خواهد بود

 هر کس سوره تکاثر را در هنگام خواب با نیت صادق قرائت نماید ۷۰ هزار حسنه به او داده می شود و ۷۰ هزار گناه از او پاک می شود و ۷۰ هزار درجه به او عطا می شود. قرائت کننده این سوره می تواند از خانواده ، همسایه و دوستانش شفاعت کند و خداوند سختی های برخورد با فرشتگان نکیر و منکر را برای او هموار می سازد.

فضیلت سوره تکاثر

امام صادق (ع)

هر کس سوره تکاثر را در نمازهای واجب یا مستحب خود بخواند خداوند برای او اجر و ثواب صد شهید را بنویسد و هر که ان را در نماز مستحبی بخواند برای او ثواب ۵۰ شهید نوشته می شود و در نماز واجبش چهل صف از فرشتگان به همراه او نماز می گزارند

۲۲ بار سوره تکاثر را بخوانید در خلوت، و بعد از آن ۱۰۰۰ بار صلوات بفرستید و حاجت خود را بخواهید که خداوند نیز برآورده خواهد نمود

آثار و برکات دیگر سوره تکاثر

درمان سردرد : هر شخصی این سوره را بر فرد بیمار بخواند سردردش به اذن خدا برطرف می شود.

یافتن مالی عظیم : هر کسی این سوره مبارکه قرآن کریم را در روز های دوشنبه و چهار شنبه چهل بار قرائت کند مال عظیم به دست می آورد و به خیری خواهد رسید که در ذهن او نگنجد.

آشنایی با خواص سوره تکاثر

همانطور که در این مقاله با خواص سوره تکاثر آشنا شدید به منظور آشنایی با دیگر خواص سوره های قرآن کریم می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.