دسته ها
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

شناخت کپسول فوربیوکپ و توصیه هایی درباره مصرف این دارو

 • سحر هودانلویی
 • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
 • ۰

کپسول فوربیوکپ در گروه دارو های آنتی بیوتیک قرار دارد که تاثیر به سزایی در عملکرد های سیستم گوارش را دارا است.

پروبیوتیک ها از میکرو ارگانیسم های زنده ای می باشند که برای ارتقای سطح سلامتی در بدن افراد تجویز می شود. فوربیوکپ نیز به مانند دستور العمل های WHO تهیه و توزیع می شوند که در بین دارو های آنتی بیوتیک برای درمان اختلالات گوارشی، معده و دیگر سندورم های مرتبط تاثیر گذاری فوق العاده ای به همراه دارند.

گفتنی است که در دیگر بخش های مجله آرگا با دانستنی های بخش دارویی و کپسول ژلاکس، تاثیر مصرف کپسول فست ران و کپسول فارماتون آشنا شده اید. از این رو در ادامه این مطلب به معرفی کپسول فوربیوکپ پرداخته ایم.

آشنای با کپسول فوربیوکپ

 • بلج

معرفی کپسول فوربیوکپ

این قرص از دیگر کپسول های پروبیوتیک می باشد که از ترکیبات آن می توان به کپسول سفید که هر یک از آنان دارای مقادیر استاندارد ۱۸۰ میلی گرم پودر کرم که خود نیز شامل؛ la_5 لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، bb_12 بیفیدوباکتریوم، sty_31 استر پتوکوکوس ترموفیلوس، lby_27 لاکتوباسیلوس دلبروکی بولگاریکوس می باشد، اشاره کرد.

از موارد مصرف این قرص و علت تجویز آن می توان جلوگیری و درمان اسهال شدید و مزمن که منشایی غیر اختصاصی دارند، اسهال های ایجاد شده به وسیله مصرف آنتی بیوتیک و عارضه های مربوط به گوارش، بیماری های مسافرتی را نام برد. گفتنی است که تجویز های مشترک با آنتی بیوتیک می تواند آسیب های اکولوژیک های بسیاری به فلور طبیعی روده را کاهش دهد. همچنین تاثیر گذاری موثر آن در درمان بیماری های التهاب روده همانند کولیت اولسراتیو و بیماری کرون، سندروم روده ای تحریک پذیر، مراقبت های پس از انجام عمل جراحی قابل چشم پوشی نمی باشد.

قابل به ذکر است که کپسول فوربیوکپ را می توان به صورت ترکیب با ORS، آنتی بیوتیک، ضد قارچ، ضد ویروس، محصولات ضد اسهال و دارو های حین شیمی درمانی مصرف کرد.

نکاتی که در رابطه با مصرف این قرص باید در نظر داشته باشید

توجه داشته باشید که نکات گفته شده در ادامه مطلب می تواند تاثیر به سزایی در نحوه ارگانیسم های آن بر عملکرد های بدن داشته باشد.

 • دز مصرف دارو به چه میزان است؟

 1. گفتنی است که بزرگسالان مجاز به مصرف ۱ الی ۲ کپسول فوربیوکپ هستند.
 2. کودکان نیز می بایست، در طی روز ۱ عدد از کپسول را به صورت پودری با آب سرد، شیر سرد و یا آبمیوه میل کنند. توجه داشته باشید که اگر پودر کپسول فوربیوکپ در نوشیدنی های گفته شده حل شود، بسیار موثر تر است.

اطلاعات دارویی کپسول فوربیوکپ

 • توصیه های مرتبط در حین مصرف

این کپسول از قرص های مطمئن در درمان بیماری می باشد که غنی از باکتری های مفید برای دستگاه گوارش است و گفتنی است که ارگانیسم های این کپسول در چرخه بدن وارد نمی شوند. طبق مطالعان انجام شده در این باره مشخص شد که عواقب چندانی برای فرد مصرف کننده به وجود نمی آید.

 • اطلاعات تداخل دارویی

در این باره اطلاعاتی کسب نشده و موردی که در رابطه با تداخل دارویی این کپسول باشد، گزارش نشده است.

 • مصرف در زمان بارداری، خطری به حساب می آید؟

در این دوره حساس می بایست موضوع را با پزشک مربوط به خود در جریان بگذارید.

 • قرص های مشابه

قابل به ذکر است که تنها قرص شیمیایی مشابه با این کپسول، آنتی بیوتیک می باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.