دسته ها
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰

با شوهر درونگرا چطور رفتار کنیم؟

 • سحر هودانلویی
 • ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

امکان دارد زنان برونگرا در مواجه و ارتباط با مردان درونگرا به برخی مشکلات و بحران ها بر بخورند که در صورت اهمیت رابطه و حفظ آن باید اقداماتی را انجام داد. جهت مطالعه ی روش های رفتار با شوهر درونگرا در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

در بسیاری از مواقع، زوج هایی جذب یک دیگر می شوند که از نظر ظاهری و اخلاقی شباهت های بسیاری با یک دیگر دارند. در برخی مواقع نیز خلاف این مورد انجام می گیرد که افراد جذب شخصیت متفاوت از یک دیگر می شوند و از تمایزاتی که بین آنان وجود دارد، لذت می برند. طبیعی است که با وجود تفاوت ها افراد با یک دیگر به تکامل شخصیتی و عاطفی فراوان می رسند اما از سویی دیگر قابل مشاهده می باشد که در زندگی خود با چالش و مشکلات بسیاری روبه رو می شوند.

قابل به ذکر است که قرار گیری شوهر درونگرا در برابر خانمی برون گرا مشکلات بسیاری برایشان ایجاد می کند، چرا که روش ارتباط، سطح شراکت، فعالیت های اجتماعی و حتی چگونگی برخورد با مشکلات برای رفع، بسیار متغیر از یک دیگر می باشد. در این شرایط نیاز به کسب مهارت لازم برای آموزش مواجه رفتار با شوهر درونگرا دارید. گفتنی است که اساسی ترین اصل در زندگی دو نفره و ایجاد ارتباط عمیق، پذیرش و درک تفاوت و تضاد های یک دیگر می باشد که در این رابطه باید با یک دیگر رفتاری صحیح داشته باشید.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

همدلی کردن با همسر چگونه است؟

شوهران درونگرا چه کسانی هستند؟

طبق بسیاری از مطالعات انجام شده، مردانی که در منزل عادت به سکوت و کم حرفی دارند، از خانم های شاکی در این رابطه برخوردار هستند. همچنین مشخص است که تمامی خانم ها از آقایان برونگرا بیشتر خوششان می آید، چرا که زنان از گفتگو های چالش برانگیز و صمیمی لذت بسیاری می برند، این در حالی است که عده کثیری از مردان با احساسات عمیق میانه خوبی ندارند و حضور در جمع های پر جمعیت و دوستانه را بیش از هر چیز دیگری ترجیح می دهند. همچنین قابل به ذکر می باشد که دارا شدن از خصوصیت درونگرایی و برون گرایی بیش از هر چیزی وابسته به نوع شخصیت و شرایط تولد زندگی می باشد و وابستگی خاصی به نوع جنسیت ندارد.

افراد درون گرا بیش از هر شخصیت دیگری به احساسات و افکار خود دقت و توجه بسیاری نشان می دهند، این در حالی است که برونگرا ها از ویژگی معاشرت و ارتباط عمیق با دیگران برخوردار هستند. با توجه به موارد گفته شده باید به  خوبی متوجه شده باشید که خانم های برون گرا باید دقت بیشتری در مواجه رفتار با شوهر درونگرا خود داشته باشند، چرا که با کوچک ترین اشتباه از جانب هریک ممکن است ارتباطات بی رنگی به خود بگیرد.

 • نمونه ای از رفتار با شوهر درونگرا

برای متوجه شدن از تمامی موارد گفته شده بهتر است به مثالی که در ادامه نیز آن را ذکر می کنیم، توجه داشته باشید. به این صورت که شما با شوق و اشتیاق فراوان درباره لباسی که به تازگی خریداری کرده اید، از او نظر می خواهید و شوهر درونگرای شما نیز به تنهایی با کلمه ای کوچک آن را تایید می کند. در این حال شما چیزی که فکر کرده اید به این صورت است که؛ این لباس به تو نمی آید و بهتر است که هرچه سریع تر آن را عوض کنی. اما در حقیقت حرفی که شوهر درونگرای تان در ذهن داشته به این صورت است که تو در این لباس بسیار زیبا شده ای و با این چنین چهره جذاب هر لباسی که بپوشی بر تن تو خواهد آمد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

جالب است بدانید که در اکثر مواقع افراد درونگرا نیز همان احساسی را دارند که فرد برون گرا دارد، تنها در نحوه بازگو آن به مشکل بر می خورند که نمی دانند با چه روشی این احساس هیجان و لذت را بروز دهند. همچنین می توانید اطمینان داشته باشید که افراد درون گرا در اکثر مواقع همان احساسی را دارند که برون گرا ها از خود بروز می دهند، اما تنها مشکلی که دارا هستند نمی دانند آن را به چه صورت بیان کنند.

رفتار با شوهر درونگرا

 • مواجه با رفتار های افراد درونگرا به چه صورت است؟

در این رابطه بهتر می باشد که سوال خود را به نحوی دیگر بیان کنید تا بازخوردی بهتر نیز دریافت کنید. به این صورت که از او بپرسید نظرت راجع به رنگ و مدل لباسم چیست؟ شما باید سوال های خود را به گونه ای مطرح کنید که پاسخ به آن طولانی و نیازمند بروز احساسات بیشتری از خود باشد.

توصیه می شود که هیچ وقت اجازه ندهید افراد درون گرا ساکت بمانند و حرف های بیشتری را در خود بریزند، افراد درونگرا عادت به شنیدن دارند که در این رابطه تمامی حرف ها را پردازش می کنند و سپس شروع به پاسخ آنان می کنند. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا نکاتی را در رابطه رفتار با شوهر درونگرا برای شما بیان کنیم.

در رفتار با شوهر درونگرا چگونه بایدبرخورد کرد؟

در ادامه روش هایی گفته شده است که با انجام هر یک از آنان می توانید در بهبود حال خود و همسرتان در رابطه با خصوصیات رفتاری افراد درونگرا و برونگرا تاثیر به سزایی ایفا کنید.

آشنایی با تفاوتات بین زوجین

 • تمایزات یک دیگر را قبول کنید

 در ابتدایی ترین گام برای بروز رفتار مناسب با شوهر، پذیرش و درک تفاوت های یک دیگر می باشد. شما باید این دسته از رفتار های او را بپذیرید و سعی نکنید که با غر زدن و جر و بحث کردن یک دیگر را تحت فشار قرار دهید و زندگی را نیز بر خود سخت کنید. بهتر است که خونسرد باشید و از ایجاد هر گونه دعوا و بحثی پیشگیری کنید، اگر رابطه خود را دوست دارید باید قبول کنید که همسر شما فردی درونگرا می باشد و این خصلت او ریشه در ذات و فطرت دارد. پس سکوت و کم حرفی او را به پای بی علاقگی و بی توجهی نسبت به خود ندانید، چرا که هیچ گونه قصدی در پس این اعمال نهفته نمی باشد.

 • نحوه حرف زدن و پرسش های خود را تغییر دهید

همان طور که تا کنون باید متوجه شده باشید، این دسته از افراد نمی توانند به خوبی احساسات خود را بروز دهند و از این رو در بیان احساسات خود به طور شفاف نیز بسیار ضعیف عمل می کنند. امکان دارد هنگامی که از فردی برون گرا در رابطه با طعم ناهار امروز سوال بپرسید، به راحتی جواب هایی از قبیل بله عزیزم عالی بود و یا اینکه دست پخت تو همیشه معرکه بوده است مواجه شوید. این در حالی است که مردان درونگرا تنها به گفتن کلمه بله اکتفا می کنند که این امر ممکن است شما را بیازارد. از این رو بهتر می باشد که سوال های خود را گونه ای دیگر مطرح کنید، به این صورت که از او بپرسید نظرت راجع به نهار امروز چه بوده است؟

ویژگی های افراد درونگرا

 • حد و حدودی را قائل شوید

امکان دارد که همسر درونگرای شما از برخی رفت آمد ها و روابط اجتماعی تان با برخی افراد ناراحت شود، که در این رابطه بهتر می باشد با حرف زدن سعی بر حل کردن مشکلات خود داشته باشید. از کار هایی که بر خلاف میل همسرتان است دوری کنید و حد امکان فضایی آرامش بخش را برای خودتان رقم بزنید. همچنین قبل از شروع بحث و دعوا که موجب تخریب شخصیت ها می شود، بهتر است ساعاتی را به گفت و گو بپردازید و تمامی مشکلات را با یک دیگر در میان بگذارید.

 • استرس را از خود دور کنید

افراد برونگرا بیشتر تمایل دارند که با مواجه هر مشکل و مسئله راجع به آن صحبت کنند و یا با حضور در جمع های دوستانه برخی از استرس و تنش های خود را کاهش دهند. این در حالی است که افراد درونگرا در این شرایط دوست دارند بیشتر در خلوت و تنهای خود فرو بروند و در تنهایی با خود کنار بیایند و با سازمان دهی به افکار خود تمامی اعمال و افکار را تحت کنترل در آورند. از این رو توصیه می شود هر گاه که متوجه شدید همسر درونگرای شما نیاز به تنهایی و خلوت برای حل مشکلات خود دارد این شرایط را برای او فراهم کنید.

 • در رفتار هایش عشق را بیابید

یکی از مشکلاتی که زندگی با همسر درونگرا برایتان در پی دارد، شنیدن تدریجی حرف های عاشقانه از زبان او می باشد. از این رو امکان دارد با مرور زمان نسبت به رابطه و همسر خود احساس دلسردی کنید که در این رابطه بهتر می باشد به دنبال رفتار های عاشقانه و کار هایی که حاکی از مهر و علاقه او به شما می باشد، بگردید. به اینکه همسر شما بیش از هر کس دیگر تمایل به وقت گذرانی با شما دارد، اخلاق خوب او تنها برای شما می باشد، و برای رسیدن به هدف های مشترکتان به خوبی تلاش می کند. مشاهده این چنین موارد به شما کمک می کند تا با شرایط کنونی خود به خوبی کنار بیایید و عشق و علاقه همسر درونگرای خود را با توجه به رفتارش با خودتان متوجه شوید.

 • برای بهبود اوضاع صبر کنید

طبیعی است که تشکیل زندگی و ورود ناگهانی شما به زندگی شخصی درونگرا ها کمی برایشان مشکل باشد. از این رو بهترین رفتار با همسر درونگرا به این صورت می باشد که به او زمان کافی برای بهبود اوضاع و ایجاد مهر و بروز عاطفه نسبت به خودتان را بدهید. بنابراین اگر در روزهای ابتدایی زندگی مشترک خود با همسر درونگرایتان هستید، بهتر است کمی صبر کنید و به او زمان کافی را بدهید.

روش های عشق ورزیدن به یک دیگر

نکاتی را که در رابطه با افراد درونگرا باید رعایت کنید

برای برقراری ارتباطی خوب با افراد درونگر، بهتر است در ابتدا نیاز های آنان را شناسایی کنید و سپس با رعایت برخی نکات از ایجاد مشکل و ناراحتی در رابطه خود جلوگیری کنید.

 • به مکالمات آنان با دیگر افراد توجه داشته باشید

جالب است بدانید که افراد درونگرا علاقه ای به بحث و گفت و گو با برخی از افراد را ندارند. کوتاه بودن مکالمات این افراد با دیگران نشان دهنده عدم تمایل آنان به برقراری این ارتباط است.

 • به او اجازه خلوت با خود را بدهید

به طور طبیعی افراد برون گرا معنای خلوت با خود را به خوبی متوجه نمی شوند. اما در این رابطه درونگرایان افراد ماهری در خلوت کردن با خود هستند که دوست دارند در تنهایی به سازماندهی افکار خود بپردازند. از این رو شرایط خوبی را برای خلوت کردن همسرتان با خودش را ایجاد کنید تا در آن زمان تمامی امور شخصی را مورد بررسی قرار دهد و در نهایت وضع آشفته ذهن را برای بهبود رابطه سازماندهی کند.

چگونه می توان به یک دیگر عشق ورزید

 • در دورهمی های دوستانه به او توجه داشته باشید

از ویژگی های بارز افراد درونگرا می توان به مواردی همچون خجالتی بودن، کم حرفی، غیر اجتماعی و عدم سازگاری با دیگر افراد اشاره کرد. گفتنی است که این دسته از افراد در صورت سازگاری با جمع افراد بسیار خوش خلق و مهربانی هستند که جمع های دوستانه و صمیمی را بیش از هر چیز دیگری ترجیح می دهند. برای بروز مناسب ترین رفتار با شوهر درونگرا بهتر می باشد که او را در بسیاری از جمع ها همراهی کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

خجالتی بودن افراد درونگرا به این معنا نیست که از هر جمع و دورهمی فرار می کند، بلکه بدین معناست در صورت همراهی افراد جمع با او و وجود انرژی در رفتار های افراد حاظر در جمع سبب علاقه مندی او به این چنین دورهمی ها می شود.

 •  به برنامه های هفتگی همسر خود توجه داشته باشید

در ابتدای قرار دادن برنامه ای دو نفره، بهتر می باشد که برنامه و روتین هفتگی همسر خود را نگاهی بیندازید. اگر مشغله فکری و کار های اداری در بر او را گرفته بود، بهتر می باشد که در صورت همراهی با همسرتان، قرار خود را به موعود دیگری موکول کنید. همچنین او را از این قرار دو نفره و خلوت خود باخبر کنید تا هر چه سریع تر زمانی را به آن اختصاص دهد.

انتخاب همسری مناسب

 • از او بخواهید تا نیاز های خود را با شما در میان بگذارد

در برخی از مواقع افزایش بیش از حد این تنهایی ها موجب ایجاد استرس و اضطراب در همسرتان می شود. بهترین راه حل باقی ماندن در کنار  همسرتان در مواجه با مشکلات است، به او اطمینان دهید که با یک دیگر توانایی حل تمامی مشکلات را دارید. از این رو او را ترغیب به بیان نیاز هایش کنید تا در نهایت با یک دیگر به انجام کار های عقب افتاده و استرس زای همسر خود شوید. قابل به ذکر است که همراهی کردن بهترین راه حل برای مواجه با رفتار شوهر درونگرا می باشد که او را از این حصار تنهایی به زودی خارج می کند.

 • در سفر هایتان به او فرصتی برای تنهایی دهید

اگر مشغله های فکری و رفتار شوهر درونگرا شما را ناراحت کرده است، توصیه می شود سفری برای آرامش خاطر خود و همسرتان ترتیب دهید و در آن لحظاتی را برای خلوت با خودش اختصاص دهید. او را در این راه همراهی کنید و سپس از نتیجه کار که برایتان پیامد های خوبی در پی دارد، لذت ببرید.

 • برای اطمینان از شخصیت درونی خود تست دهید

امروزه تست های آنلاین بسیاری برای آگاهی از شخصیت وجود دارد که در صورت عدم آگاهی از خصلت و ویژگی های ذاتی خود می توانید به انجام آن ها بپردازید.

روش های مواجه با رفتار شوهران درونگرا

 • با یک دیگر گفت و گوهای عمیق داشته باشید

درست است که رفتار شوهر درونگرا کمی پیچیده و عجیب می باشد، اما توجه داشته باشید که با شناخت آنان و کنار آمدن با هریک از این رفتار ها به مرور زمان مواجه باهریک از آنان برایتان آسان تر می شود. طبیعی است که این دسته از افراد میل به مکالمه های کوتاه داشته باشند و در مقابل نیز شما میل بسیاری به گفت و گوهای عمیق و طولانی داشته باشید، در این شرایط بهتر است موضوعاتی را برای گفت و گو در نظر بگیرید که همسرتان نیز حرفی برای گفتن و ادامه داشتن موضوع داشته باشد.

 • رفتار افراد درونگرا را شناسایی کنید و درباره آنان نیز اطلاعات کسب کنید

کتابی را در رابطه با شناخت افراد درون گرا مطالعه کنید تا ارتباط با آنان برایتان آسان تر شود. گفتنی است که مطالعه و تحقیق در رابطه با شناخت رفتار شوهر درونگرا به شما در کنار آمدن با بسیاری از موضوعات کمک می کند.

 • از او بخواهید که رفتار های خود را تجزیه و نحلیل کند

پس از سپری اوقات تنهایی همسر درونگرایتان، به او فرصت دهید که رفتار های خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و نکاتی مثبت و منفی از خود را برای شما بگوید. با این کار همدلی و نزدیکی در بین شما افزایش می یابد که می توانید اوقاتی خوش را برای خودتان از این پس رقم بزنید.

ویژگی های افراد عاشق و درونگرا

آشنایی با ویژگی های افراد عاشق و درونگرا

در ادامه این مطلب سعی کرده ایم با ذکر برخی از ویژگی ها و رفتار شوهر درونگرا که نشان دهنده مهر و عاطفه آنان نسبت به شما می باشد، جنبه دیگری از این دسته افراد به شما نشان دهیم.

 • در تعاملات اجتماعی خود از اخلاق صفر تا صد برخوردار هستند

جالب است بدانید که شما برای افراد درونگرا یا دارای اهمیت هستید و یا نقشی در زندگی او ندارید. این موضوع را می توان این گونه بیان کرد که دایره دوستی این دسته از افراد بسیار محدود و کوچک است به طوری که افراد متعلق به این دسته از عشق و علاقه افراد درونگرا برخوردار هستند. گفتنی است که اگر رفتار شوهر درونگرا با شما نیز به این صورت است، باید به شما برای تصرف قلب این چنین فردی تبریک گفت. افراد درونگرا با تقسیم اطرافیان خود به دو گروه به عده ای علاقه بسیار دارند و به گروه دیگری توجهی نشان نمی دهند.

 • گوش های شنوای خوبی دارند

همان طور که مطالعه کردید افراد درونگرا با میل به تنهایی و خلوت، علاقه بسیاری به سکوت و دریافت اطلاعات نیز دارند. این دسته از افراد بیشتر دوست دارند که شما صحبت کنید و بیشتر به شما گوش دهند. داشتن گوش شنوا برای تمامی خانم ها از واجبات زندگی است که همراه شدن با شوهر درونگرا این موجبات را برایتان فراهم می کند.

رفتار مناسب با همسر درونگرا به چه صورت است؟

 • اهل ادا و نقش بازی کردن نیستند

افراد درونگرا در نقش بازی کردن و انجام کار های فوق عاشقانه و رمانتیک تبحر خاصی ندارند. مهر و علاقه آنان را تنها باید به وسیله قلب حس کرد و با توجه به رفتار هایی که در قبال شما انجام می دهند، متوجه شد. شما نباید انتظار داشته باشید که اینگونه همسر شما در ارتفاع کوه و قله نامتان را فریاد بزند، بلکه پس از ساعت ها کار کردن با گرفتن شام به منزل باز می گردد. همچنین می توان توقع کار های هنری و دعوت به مکان های خلوت و دنج را نیز از او پذیرا باشید.

 • افرادی که بسیار صبور هستند

افراد درونگرا نسبت به دیگر افراد نیاز بیشتری به زمان برای ایجاد تغییر در خود هستند، و در اصطلاحی دیگر آن ها با مثال دمی را غنیمت شمردن آشنا نیستند. افراد درونگرا با دارایی از ویژگی صبر در هر کاری تعقل می کنند و سپس شروع به تصمیم گیری می کنند.

شاید این چنین ویژگی در آنان سبب شده تا در مقابل مشکلات و بحران های زندگی واکنش های خوبی از خود بروز دهند. طبیعی است که همه افراد تا زمانی که همه چیز بر طبق میلشان باشد، بسیار خوب هستند اما خوب است بدانید که افراد درونگرا در مواجه با مشکلات و زمان های سخت زندگی نیز افراد خوب و تکیه گاه های محکمی برای اتکا هستند.

آشنایی با روش های رشد شخصیتی

 • همواره در فکر رشد شخصیتی خود هستند

اگر همراه و شریکی می خواهید که در طی زندگی رشد پیدا کند و همواره به دنبال تغییرات مثبت باشد، گفتنی است که افراد درونگرا بهترین گزینه می باشند. آن ها با برخورداری از نگاه انتقادی نسبت به خود همواره در پی بهبود و ارتقای شخصیت خود هستند.

 • به راحتی اشتباهات خود را متوجه می شوند و در تصحیح آن اقدامات بسیاری انجام می دهند.

جالب است بدانید که افراد دارای شخصیت درونگرایی بیش از دیگران رفتار و اعمال خود را مورد بررسی و قضاوت قرار می دهند که همین امر سبب تجزیه و تحلیل همواره تصمیمات شان می شود. همان طور که می دانید هیچ چیز بدتر از زندگی با افرا مغرور و و خودخواهی که همواره به فکر خود هستند، نیست. از این رو باید خوشحال باشید که با شخصی درونگرا همسفر شده اید که به راحتی اشتباهات خود را قبول می کند و در ایجاد تغییر آن از هیچ کاری امتناع نمی کند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.