دسته ها
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

پر کردن خط و خطوط خنده با چند روش خانگی و طبیعی

 • سحر هودانلویی
 • ۲۱ تیر ۱۳۹۹
 • ۰

پوست انسان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که باید با مراقبت های پوستی و تهیه ماسک به جوانسازی و حفظ طراوت آن پرداخت. برای آشنایی با ماسک های پر کردن خط خنده در این بخش از مجله آرگا با ما همراه شوید.

بهترین روش برای درمان و رفع چین و چروک اطراف لب رعایت برخی نکات و توصیه های زیبایی می باشد، که بسیاری از پزشکان متخصص زیبایی پوست به آن تاکید دارند. شما می توانید با کمک گرفتن و پیروی از نکات زیبایی پوست، طراوت و سلامتی را به خود هدیه دهید و در این رابطه تمامی خط و خطوط آزار دهنده را از بین ببرید.

در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا نکاتی را در جهت پر کردن خط خنده و عواملی که سبب ایجاد آن می شوند، را برای شما بیان کنیم.

معرفی ماسک های پر کردن خط خنده

خط و خطوط لبخند

امروزه می‌توان انواعی از محصولات و کرم های از بین برنده خط خنده را در قفسه و کمد های آرایشی بسیاری از خانم‌ها مشاهده کرد. در برخی مواقع پوست و چهره افراد سنین پایین نیز دچار خط و خطوط می شود، که باید فکری برای رفع و از بین بردن عوامل ایجاد آن کرد. قابل به ذکر است که خطوط خنده در واقع خط های سطحی می باشند که در سراسر پوست صورت وجود دارند. این خطوط که در اکثر مواقع بر اثر حرکات مکرر ماهیچه های صورت پدید می آید، از طرف دیگر نیز با کاهش سطح کلاژن و آلاستین پوست نیز بروز پیدا می کند.

در معرفی برخی از روش های درمان می توان به استفاده از کرم های مخصوص جوانسازی پوست اشاره کرد، که گفتنی است برخی از آنها تأثیر به سزایی را بر پوست می گذارند. شما می توانید با تهیه برخی ماسک ها در منزل به رفع چین و چروک های پوست خود بپردازید. برای آشنایی بیشتر با نحوه ساخت ماسک های خانگی و پر کردن خط خنده در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

در این شرایط برخی از افراد وجود دارد که سعی می‌کنند با آرایش های بسیار غلیظ بر روی این خط و خطوط پوشش بگذارند. اما گفتنی است که استفاده بیش از حد از این محصولات آرایشی سبب آسیب بیشتر به پوست صورت می شود. از این رو بهتر می باشد به دلیل استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک و تهیه ماسک های خانگی برای رفع چین و چروک و پر کردن خط خنده خود بپردازید.

خط خنده به چه دلیل پدید می آید

عواملی که بر پدید خطوط خنده تاثیر گذارند

با بالا رفتن سن میزان این خط و  خطوط افزایش پیدا می‌کند که امری طبیعی به حساب می‌آید. همانطور که افزایش سن از عوامل پدید خطوط خنده به حساب می‌آید، گفتنی است که دیگر مواردی وجود دارد که بر تشدید و عمیق تر شدن این خطوط تاثیر بسزایی را دارند. در ادامه با عوامل تشدید کننده پدید خط و خطوط بر روی پوست آشنا می شوید.

 • عدم نرمی پوست و حالت ارتجاعی

با کاهش تدریجی پروتئین های کلاژن و آلاستین صورت محافظت از آن نیز کاهش می یابد، که در نتیجه افتادگی و ایجاد خط و خطوط بر روی پوست را به دنبال دارد.

 • عدم رسیدگی به پوست صورت

آبرسانی نکردن پوست از جمله مواردی می باشد که در ایجاد خطوط تاثیر به سزایی را دارا است.

 • مصرف دخانیات

با مصرف سیگار و دیگر دخانیات، مواد شیمیایی و آسیب زایی به پوست اطراف دهان می چسبد که در نتیجه به ایجاد خط و خطوط در اطراف آن می انجامد.

 • خواب ناکافی

کمبود خواب و عدم دارا بودن کیفیت در خواب سبب ترشح هورمون کورتیزول می شود که در نهایت با تضعیف ماهیچه ها از ایجاد آلاستین و کلاژن جلوگیری می کند. از این رو برای دارا شدن از پوستی سالم و با طراوت توصیه می شود که توجه بیشتری به کیفیت خواب خود داشته باشید.

علت ایجاد خط خنده

 • استرس

استرس لژ عوامل اصلی در ترشح کورتیزول می باشد که در نهایت تاثیرات مخربی را بر سلامتی پوست و بدن به دنبال دارد.

 • حالت نادرست خواب

هنگامی که رو به پهلو یا شکم می خوابید، پوست تان دائما با رو بالشتی در تماس می باشد که این امر در طولانی مدت سبب ایجاد خط و خطوط ریز بر اطراف لب و گونه می شود.

 • آفتاب سوختگی

زمانی که ساعت های طولانی در مقابل نور خورشید قرار گرفته اید، میزان تولید کلاژن را در بدن در سطح نا مناسبی قرار می دهید. این نکته در از بین رفتن طراوت و شادابی تاثیر به سزایی را دارا می شود.

 • وراثت

اگر ایجاد خط بر اطراف لب و صورت در خانواده شما امری پر سابقه و ارثی می باشد، گفتنی است که شانس کمی را برای رهایی از آن دارید.

 • کاهش ناگهانی و از دست رفتن بسیاری از وزن

از دست رفتن به یک باره وزن در ایجاد چروک پوست تاثیر بسیاری را دارا است.

 • پیروی از رژیم های غیر اصولی و نادرست

هنگامی که از افراد کم تجربه برای رژیم های غذایی و ورزشی کمک می گیرید، گفتنی است که با برداشتن گامی نادرست در از بین رفتن زیبایی و سلامتی خود تاثیر بسیاری را می گذارید.

ماسک های پر کردن خط خنده

طرز تهیه ماسک های خانگی پر کردن خط خنده

در ادامه ۵ نوع ماسک مناسب برای رفع چین و چروک پوست را مطالعه می کنید که به راحتی می توانید به تهیه آن ها در منزل بپردازید.

 • هویج، ماست و عسل

این ماسک با دارا بودن ویتامین، بتاکارتن و اسید لاکتیک بهترین ترکیب برای مبارزه و رفع عدم جذابیت و طراوت پوست صورت می باشد. گفتنی است که این مواد مغذی در بهبود یافتن عملکرد های کلاژن سازی و آلاستین بسیار موثر می  باشد. برای تهیه این ماسک موادی را که در ادامه بیان می شود، آماده کنید.

 1. ۱ عدد هویج
 2. ۵ قاشق ماست
 3. مقداری آبلیمو

روش ساخت:

پوست هویج را بکنید و پس از قطعه قطعه کردن با استفاده از مخلوط کن به همراه ماست و مقداری آبلیمو آن ها را ترکیب کنید. این ماسک را می توانید پس از پاک کردن آرایش خود بر روی نواحی مورد نظر قرار دهید و پس از سپری ۳۰ دقیقه با آب گرم بشویید. همچنین تاثیر بخشی این ماسک در شب بسیار بیشتر از دیگر ساعت ها در طی روز است.

 • خیار و آلوئه ورا

ترکیب خیار، آلوئه ورا و روغن نارگیل برای ماسک بهترین گزینه برای جوان سازی پوست و طراوت بخشیدن به آن می باشد. این ترکیب دارای آنتی اکسیدان، آب و فیبر طبیعی بسیار زیادی می باشد که در رفع سموم و اشعه های نامناسب خورشید و محیط بسیار مناسب است. برای تهیه این ماسک موادی را که در ادامه بیان  می شود، آماده کنید.

 1. نصف خیار
 2. ۵ قاشق آلوئه ورا
 3. ۲ قاشق روغن نارگیل

نحوه ساخت:

خیار را پس از اینکه پوست کندید به همراه ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس این کرم را  بر روی پوست خود قرار دهید و پس از ۴۰ دقیقه آن را شستشو دهید. برای اثر بخشی بهتر این ماسک را ۳ روز در هفته انجام دهید.
تاثیر جعفری بر سلامت پوست
 • جعفری ،عسل و لیمو

این ماسک نیز با دارا بودن فیتوکیمیکال و اسید های ارگانیک بهترین ترکیب برای رفع و پر کردن خط خنده به حساب می آید. قابل به ذکر است که استفاده پیوسته از این ترکریب به آب رسانی و کلاژن سازی پوست شما منجر می شود. برای آماده سازی این ماسک موادی را که در ادامه بیان می شود، ترکیب کنید.

 1. مقدار کمی جعفری
 2. ۵ قاشق عسل
 3. ۲ قاشق ابلیمو

نحوه ساخت:

برگ های جعفری را خرد کرده و سپس با عسل و آبلیمو ترکیب کنید. ماسک را بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید و پس از ۲۰ دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید. می توانید این ماسک را هر ۲ روز در میان بر روی پوست خود قرار دهید و از خواص شگفت انگیز آن بهره مند شوید.

 • عسل و سفیده تخم مرغ

ماسک سفیده تخم مرغ و عسل نیز با تحریک بافت های سلولی و مرطوب نگه داشتن آن ها، نشانه های افزایش سن را در شما کاهش می دهد. برای تهیه این ماسک موادی را که در ادامه این مطلب ذکر شده است را آماده کنید.

 1. ۲ قاشق عسل
 2. ۱ عدد سفیده تخم مرغ

نحوه ساخت:

در این مرحله باید سفیده تخم مرغ را به همراه عسل خیلی خوب ترکیب کنید. سپس پوست را تمیز کنید و آن را به روی پوست قرار دهید و پس از سپری ۲۰ دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید. این کار را می توانید ۳ مرتبه در طی هفته انجام دهید.
 • روغن آواکادو و پاپیا

این کرم نیز دارای مقادیر بسیاری آنزیم و اسید های چرب مغزی می باشد که در حفاظت و سلامتی پوست نقش به سزایی را ایفا می کنند. برای تهیه این ماسک موادی را که در ادامه بیان می شود، تهیه کنید.

 1. ۲ تکه پایپا
 2. ۱ قاشق ارد جو
 3. ۳ قاشق روغن آواکادو

تاثیر آواکادو بر سلامتی پوست

نحوه ساخت:

تمای موارد گفته شده را با یک دیگر ترکیب کنید، پس  از اینکه خمیر نرمی تهیه شد آن را به روی پوست صورت قرار دهید. پس از سپری ۴۰ دقیقه آن را با آب ولرم شستشو دهید و می توانید به تکرار این ماسک در ۲ الی ۳ مرتبه طی هفته بپردازید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.