دسته ها
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

زیباترین دیدنی های تایوان و جاذبه های تماشایی تاریخی و طبیعی آن

  • محدثه خاکشور
  • ۲ بهمن ۱۴۰۱
  • ۰

آرگا در این مطلب به دیدنی های تایوان کشوری آسیایی اختصاص داده است، این کشور جزیره ای مملو است از جاذبه های دیدنی و تفریحی که لبخند رضایت را بر لبان هر توریستی می نشاند.

تایوان یکی از کشورهای آسیایی و جزیره ای از مجمع الجزایر است که در غرب اقیانوس آرام و در ساحل شرقی سرزمین اصلی کشور چین (اصطلاحی سیاسی و جغرافیایی که به ناحیه ژئوپلتیک تحت سلطه جمهوری خلق چین اشاره دارد) واقع شده است. برای آشنایی با دیدنی های تایوان در ادامه همراه ما شوید. تایوان کشوری جزیره ای در قاره آسیا بوده که پهناورترین جزیره ی مجمع الجزایر محسوب می شود، این کشور از آن دسته کشورها می باشد که از مدار راس السرطان می گذرد.

متشکل از ۲ قسمت می باشد که با یکدیگر تفاوت دارند، بخش شرقی این جزیره که ۲/۳ و قسمت اعظم آن را شامل می شود دارای کوههای ناهموار بسیاری است که از شمال تا جنوب ادامه دارد و در قسمت غربی این جزیره صحرایی هموار وجود دارد که سکونتگاه جمعیت زیادی از مردم تایوان است.

آشنایی با دیدنی های کشور تایوان واقع در قاره آسیا

در طی سالهای متمادی که تایوان محل استقرار ملیت های مختلفی از کشورهای هلند، چین، ژاپن و اسپانیا بوده، این کشور تاثیر پذیری زیادی داشته است اما در سال های جدید تاثیر پذیری از فرهنگ های غربی داشته و به عنوان یکی از کشورهای توریستی نامی آشنا می باشد. این کشور جزیره ای متشکل از چشم اندازهای شهری، طبیعی و همچنین بخش های فرهنگی و معنوی می باشد که با بازدید از این مکان ها با فرهنگ و البته تاریخ این کشور آشنا گردید.

معرفی دیدنی های تایوان

روستای رنگارنگ

روستایی واقع در کشور تایوان وجود دارد که این روستای زیبا که یکی از مکان های دیدنی تایوان محسوب می شود و دارای جذابیت زیادی می باشد، توسط یک هنرمند به اسم هوانگ یونگ فو، قرن ۲۰ میلادی ایجاد شده است. هوانگ یونگ فو بر روی محل زندگی خود که روستایی در حال ویرانی بوده، مشغول به رسم نقاشی می گردد تا از این مکان نگهداری نماید و البته او ثمره زحمت و هنر خود را دید به طوری که این روستا به شکل رنگین کمان از شهرت بالایی برخوردار شده است.

جاذبه های دیدنی و زیبای تایوان کشوری آسیایی

جنگل تایپینگ شان

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی تایوان که بسیار هم زیبا و جذاب می باشد، جنگل ملی تایپینگ شان است که قسمت عمده ای از ناحیه ی کوهستانی را شامل می گردد. جلوه های زیبایی از جمله دریاچه ها، سرزمین های باعظمت و سرسبز، رودخانه و نهرهای آب، و سایر مناطق دیدنی و توریستی که با نمایی بینظیر می باشد که از توجه ویژه ای از سوی گردشگران برخوردار بوده و است. علاوه بر تمامی این جذابیت ها، این پارک دارای راه هایی برای پیاده روی می باشد که علاقه مندان به پیاده روی می توانند از آن بهره ببرند.

عبادتگاه های فو گوئینگ شان

مرکز نهضتی مذهبی بین المللی بودایی آغاز به کار چینی در بین این مجموعه ی بزرگ واقع شده  که در آن بر روی تمامی بازدید کنندگان باز می باشد، این نهضت به تبلیغ دارما، ایجاد تعادل و برابری بین دنیا و انسان مشغول است. قسمتی از این معبد برای بازدید همه آزاد است که در پی جایی جهت تعلیم شاخه ای از مذهب بودایی به اسم پیور لَند بودیسم است.
آشنایی با دیدنی های تایوان واقع در قاره آسیا

جزیره اُرکید

جزیره اُرکید که با پشت سر گذاشتن راهی کوتاه با کشتی و از طرف خشکی قابل دستیابی است، این جزیره منزل قبیله تائو بوده که دلیل نامگذاری آن به خاطر وجود پروانه های ارکیدی پرورش یافته در دره ها و تپه های آن می باشد. گذشته از ویژگی های مثبت از جمله دسترسی آسان، پروانه های زیبای ارکیدی، انواع جانداران و گیاهان، این جزیره دارای ساحل هایی زیبا و خارق العاده می باشد که علاقه مندان به موج نوردی و شنا در نور آفتاب را جذب می کند.

پارک ملی یوشان

پارک ملی یوشان که در ناحیه کوهستانی مرکزی یوشان واقع در تایوان قرار دارد، نام این پارک برگرفته از اسم مرتع ترین قله این ناحیه شده که شامل قله های بلند بسیار، کوههای با عظمت، دره های ژرف و کم عرض، صخره های پر شیب است، فاصله پارک تا شهر تایپه زیاد است که بکر ماندن مناظر طبیعی آن شده که با وجود این میزبان تعداد میلیونی گردشگر می باشد.
آشنایی با جاذبه های دیدنی و تماشایی کشور تایوان

پارک ملی کنتینگ

کنتینگ یک پارک ملی واقع در جزیره تایوان است که جاذبه ای زیبا و منحصر به فرد در این ناحیه به شمار می رود، کنتینگ سکونتگاهی برای زندگی جانوران گوناگون و گیاهان محسوب می شود که همین موضوع یکی از ویژگی های جذاب این منطقه بوده است.
جلوه ای زیبا و خارق العاده از اقیانوس را می توانید در این پارک به تماشا بنشینید و شاید بقه دلیل همین جذابیت و محبوبیت ها است که مسیر رسیدن به این پارک بریا توریست ها بسیار با اتوبوس و البته هواپیما فراهم و آسان سازی شده است.
معرفی با چشم اندازهای دیدنی و تفریحی تایوان

پارک ملی تاروکو

پارک ملی راه های دستیابی زیادی دارد که فرصت مناسبی برای علاقه مندان با طبیعت و البته خواهان هیجان و کنجکاوی محسوب می گردد تا در بین طبیعت زیبای آن مانند آبشارها، دره کم عرض تاروکو و رودخانه لیوُ به تفریح مشغول شوند.
تایوان کشور شگفتی ها و جذابت ها است به طوری که وجود دره هایی از جنس سنگ مرمر در این منطقه از جمله این شگفتی های دیدنی می باشد. در این مکان توریست ها می توانند لحظه به لحظه شاهد این شگفتی ها باشند.
آشنایی با دیدنی های تایوان کشور جزیره ای زیبا و خارق العاده

شهر تایپه

تایپه پایتخت کشور تایوان و از شهرهای بزرگ این کشور می باشد که از کشورهای هلند، چین، ژاپن، اسپانیا تاثیر پذیری زیادی داشته به طوری که نمود این تاثیرات به خوبی در معماری و بافت این شهر دیده می شود. این شهر به همین دلیل به «شهر جهانی» ملقب شده و شهرت یافته است، که درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشوده است و میزبانی استثنایی او با جاذبه های دیدنی و تفریحی، اقامتی و وجود رستوران هایی منحصر به فرد زبانزد می باشد. غذاهای دریایی این شهر از طعمی لذیذ و بینظیر برخوردار است که گردشگران را از هر نقطه ی جهان شیفته خود می سازد.

  •  مبل و میز
  •  بلیط کیش

شهر کوهستانی جیوفِن

جیوفِن شهری دارای وسعت کم است که بر روی تپه های رویفانگ واقع شده است، این شهر زیبا و منحصر به فرد برخوردار از فضایی اصیل و تاریخی می باشد که البته این قدمت همراه با جذابیت است و به هیچ وجه کسل کننده نمی باشد. بخش قدیمی تر این شهر شامل معماری های جذاب، مغازه های متعدد شیک، کافه و چایخانه، حجره های اغذیه فروشی دلالتی بر همین جذابیت ها است. این شهر انگیزه و جرقه ی ساخت برنامه ی کارتونی معروف «شهر ارواح» است.

شهر کَئوشانگ

شهر کئوشانگ پس از شهر تایپه، دومین شهر از نظر وسعت در کشور تایوان محسوب می گردد، این شهر بر روی سواحل رودخانه لاو ریور جای گرفته که این رودخانه در زمینه واردات بسیار مهم، و تاثیر گذار در اقتصاد آن می باشد. علاوه بر این کئوشانگ دارای جاذبه های دیدنی زیادی در رابطه با هنر، بازارهای پر انرژی و پر جنب و جوش و شب زنده داری های متلون است که شگفت انگیز و جالب بوده که غیر از اختصاص دادن رتبه دوم در وسعت به خود، رتبه دوم را از نظر تفریحی بعد از تایپه نیز به خود اختصاص داده است. هوش مین یکی دیگر از شهر های زیبای تایوان است که دیدنیهای بسیاری دارد.

معرفی جاذبه های تماشایی و دیدنی کشور تایوان

چایخانه جو جیو

این چایخانه یک منظره دیدنی و بسیار تماشایی دارد که به هنگام ورود به آن گویی با ماشین زمان به گذشته سفر کرده اید، زیرا این چایخانه در تایوان به سبک سنتی و با چوب ساخته شده است که در اطراف آن دریاچه های سنگی زیبا وجود دارد و در این دریاچه ها شاهد ماهی های بزرگ خواهید بود.

این چایخانه که محل مناسبی برای استراحت و نوشیدن چای داغ است، حدوداً از یک قرن پیش توسط خانواده ای محلی اداره می شود، جالب است بدانید که چاه آبی که در آنجا وجود دارد با وجود گذشت سالها هنوز هم دارای آب خالص است و بخش های مختلف این چایخانه حتی با گذشت ۱۰۰ سال از ساخت آن به همان صورت باقی مانده و درختی که از زمان ساخت کاشته شده است، هنوز پا برجاست.

دیدنیهای تایوان

بازار شبانه

بازار های شبانه تایوان همچون شیلین که محل مناسبی نیز برای تفریح و خوردن غذاها و خوراکی های خوشمزه در این کشور هستند، جزو بزرگترین و معروف ترین بازار این کشور محسوب می شود که این بازار نخستین بار در سال ۱۸۹۹ شروع به کار کرده است به طوری که امروزه جزو بزرگترین و مشهورترین بازارهای تایپه به شمار می رود، یکی از بخش های مهم این بازار فود کورت شیلین است، این فود کورت یک زیرزمین با هوای مطبوع است که رفتن به آنجا به خصوص در ماه های تابستان، دارای محبوبیت زیادی می باشد.

جاهای گردشگری تایوان

آب و هوای تایوان

تایوان کشوری جزیره ای است که دارای آب و هوایی گرمسیری و بارانی بوده است، قسمت شمالی این کشور از ابتدای ژانویه تا انتهای مارس، تقریبا ۳ ماه یک فصل بارانی دارد.

در طول ماههای تابستان از ماه ژوئن تا سپتامبر همه ی نواحی تایوان دارای آب و هوای گرم و مرطوب می باشند، بخش های جنوبی و مرکزی تایوان در فصل زمستان از وزش بادهای فصلی دور هستند. در ماه می باران های شرقی آسیایی (می یو) تن این کشور را می شوید.

گفته می شود رخدادهای طبیعی مانند طوفان استوایی و زمین لرزه در این کشور عادی و طبیعی به حساب می آید.

در این مقاله شما عزیزان را با دیدنی های تایوان، کشوری جزیره ای واقع در قاره ی آسیا آشنا می نماییم، تایوان که یکی از قطب های گردشگری در دنیا می باشد که می تواند میزبانی خوب و به خاطر ماندنی را برای شما رقم بزند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *