دسته ها
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

چه زمانی به مرداب هسل سفر کنیم؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۰

یکی از مناطق زیبا و جذابی که می توانید در شمال ایران مشاهده کنید مرداب هسل است قدم زدن در این مرداب و طبیعت اطراف آن برای خیلی از گردشگران دارای جذابیت است گوشه کنار این مرداب دارای چشم اندزاهای طبیعی بکر است چشمه سارها، دریاچه و رودخانه ها از بخش های مختلفی هستند که می توانید در این مرداب از آن ها دیدن کنید و بی شک برای شما آرامش بخش خواهند بود.

چشم اندازهایی که می توانید در اطراف شمال ایران مشاهده کنید بسیار جذاب هستند طبیعت این منطقه بسیار چشم نواز و دوست داشتنی است طبیعت گردی در این مرداب برای خیلی از علاقه مندان دارای جذابیت است خیلی از گردشگرانی که قصد دارند تا از این مرداب دیدن کنند باید از مسیر جاده چالوس راهی شوند که چشم اندازهای این جاده نیز به خودی خود دارای جذابیت است. برای اینکه دل به چشم اندازهای طبیعی و جنگلی این مرداب دهید حتما باید از نزدیک آن ها را ببینید این مرداب در چند کیلومتری از مرزن آباد قرار گرفته است این جنگل در ۱۰ کیلومتری از چالوس قرار دارد طراوتی که در جنگل های این منطقه وجود دارد بسیار جالب توجه می باشند درون جنگل ها مردابی وجود دارد که به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مازندران از آن یاد می شود. این مرداب در هر یک از فصل های سال دارای چشم اندازهای خاص خود است ماجراحویی و هیجانی که می توانید در این مرداب تجربه کنید بسیار لذت بخش می باشد. تنوع گونه های جانوری و گیاهی که می توانید در این مرداب مشاهده کنید بسیار جذاب است صدایی که می توانید در این مرداب گوش کنید بسیار گوش نواز است و آرامشی خاص را به شما القا می کند.

مرداب هسل را بیشتر بشناسید:

چیزی که با دیدن این مرداب می توانید مشاهده کنید شاید در کمتر جایی از ایران دیده باشید این مرداب پوشیده از جلبک است و چشم اندازهای آن در فصل تابستان بسیار دیدنی تر است این مرداب به شکل زمرد و درخشان است این مرداب در فصل های پاییز زرد رنگ و قرمز می شود و با ریختن درختان جذابیت آن بیشتر می شود. هماهنگی و جذابیتی که در رنگ های این مرداب دیده می شود بسیار زیبا است و یک هارمونی خاصی را ایجاد می کند ابهتی که در این مرداب وجود دارد بسیار جذب کننده خواهد بود. با دیدن این مرداب پی می برید که طبیعت برای ایجاد چشم اندازهای طبیعی دست به کار شده است و اسرار عجیبی را فاش می کند.

آب های هسل

اگر می خواهید یک روز ماجراجویانه را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم تا به مردب هسل سفر کنید زیبایی های طبیعت مرداب هسل به قدری است که خیلی ها آن را مانند تابلویی نقاشی می دانند این مرداب در مسیر جاده چالوس است و از این رو جذابیت آن برای گردشگران بیشتر می شود. شاهکارها و زیبایی هایی که می توانید در این مرداب مشاهده کنید بسیار دوست داشتنی هستند زیبایی های این مرداب را می توانید در دل جنگل های انبوه مشعل مشاهده نمایید برای دسترسی به این جنگل می توانید از روستای طلاجو نیز عبور کنید که دارای زیبایی های منحصر به فردی است. جنگل مشعل در مسیر و در فاصله ۱۵ کیلومتری از جنوب غربی از چالوس واقع شده است خیلی از گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند اغلب با این جنگل آشنایی دارند.

دیدنی های مرداب هسل

اگر قصد سفر به این مرداب را دارید باید کمی به منطقه آشنا باشید زیرا ممکن است به دلیل پیچیدگی راه در مسیر گم شوید و راه را گم کنید خیلی از گردشگران برای راحتی سفر خود به اینگونه از مناطق از تورهای گردشگری استفاده می کنند و با داشتن یک سفر گروهی با امنیت و اطمینان خاطر بشتری سفر می کنند. سفر دلچسب و دلنشینی که در این منطقه خواهید داشت شما را چند روزی از هیاهوی شهری دور خواهد کرد.

جاذبه هایی که در مرداب می بینید؟

جاذبه ها و چشم اندازهایی که می توانید در مرداب هسل مشاهده کنید بسیار زیبا و متنوع هستند همانطور که بیان شد برای رسیدن به این مرداب باید از جنگل ها عبور کنید که همین جنگل ها دارای چشم اندازهای زیبا و دلنواز است و توجه شما را به خود جلب مب کند. درختان انبوه و تنومندی که در این جنگل ها می توانید مشاهده بسیار خارق العاده و بکر هستند آرامشی که می توانید در این جنگل تجربه کنید بسیار دوست داشتنی است در این جنگل ها گونه های مختلفی از حیوانات و درختان وجود دارند که اهمیت منطقه را بیشتر کرده اند.

طبیعت هسل مازندران

این مرداب به خاطر سکونی که دارد آرامشی زیادی را در منطقه حاکم کرده است و از این جهت دارای جذابیت زیادی است به دلیل آرامشی که در اطراف مرداب وجود دارد می توانید به راحتی صدای گوش نواز پرندگان را بشنوید این منطقه دارای آب و هوای بسیار مطبوع و مناسبی است و کمی رطوبت دارد. بیشتر نواحی این مرداب از جلبک ها پوشیده اند تنه های درختان که به شکلی وصف ناپذیر پهن و بزرگ هستند طبیعت این منطقه را سرسبز و دیدنی کرده اند.

در چه فصلی به این مرداب برویم؟

تمام فصل های سال برای سفر به مرداب هسل مناسب هستند در فصل پاییز می توانید این مرداب را به رنگ قرمز و نارنجی ببینید و در فصل زمستان نیز این مرداب پوشیده از برف است خیلی از گردشگران فصل بهار و تابستان را برای سفر به این مرداب انتخاب می کنند تا از تمای دیدنی ها آن دیدن کنند. برای اینکه بتوانید سفری راحت به این مرداب داشته باشید باید وسایل مورد نیاز را به همراه خود داشته باشید داشتن یک کوله پشتی حاوی کمک های اولیه و طناب اطمینان خاطر بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

منطقه زیبای هسل

همانطور که می دانید زندگی در مرداب ها کار سختی است و با خطرات زیادی همراه است شما باید حتما به همراه چند و با داشتن وسیله نقلیه به این منطقه سفر کنید تا در صورت بروز اتفاقات ناگهانی بتوانید امدادرسانی کنید و از خطرات بکاهید. دیدن گونه های مختلفی از آبزیان برای شما حتما دارای جذابیت است و قابل توجه می باشد لاک پشت گونه ای از آبزیان است که در آب های این مرداب یافت می شود همچنین باید اشاره کرد که این مرداب یکی از مکان های دیدنی مازندران به شمار می آید این مرداب به دلیل پیشینه تاریخی و فرهنگی که در منطقه مازندران دارد از جذابیت های زیادی برای گردشگران برخوردار می باشد و از گذشته های نه چندان دور این مرداب یکی از مناطق مهم در مازندران به شمار می آمده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.