دسته ها
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

گذری در کشور کلمبیا و شناخت فرهنگ، جغرافیا و دیدنی های این کشور

  • ملیحه بال افکن
  • ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۰

همانطور که می دانید کشور کلمبیا از دسته بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشور های آمریکای جنوبی به شمار می آید و در این مقاله سعی داریم شما را با تاریخچه و جاذبه های توریستی این کشور زیبا آشنا نماییم با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که کشور کلمبیا در واقع از دسته کشور های بزرگ آمریکای جنوبی به شمار می آید که برخوردار از مکان های دیدنی و شگفت انگیز فراوانی است، همین موضوع این کشور را یکی از مکان های عالی برای علاقه مندان به عکاسی تبدیل کرده است.

آشنایی با کشور کلمبیا

توجه داشته باشید که در واقع کلمبیا چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی محسوب می شود که آن را می توان یکی از پرجمعیت ترین کشور های این قاره دانست. به طور کلی کلمبیا با سرزمین های برزیل، ونزوئلا، اکوادور و پاناما دارای مرز مشترک زمینی دارد. این کشور به طور کلی دارای زیبایی های طبیعی و جابه های گردشگری فراوانی است و درک بسیار زیاد مردم از شرایط زندگی بخشی از هویت این کشور به شمار می آید. توجه داشته باشید که مردم کلمبیا دارای فضای طبیعی بسیار عالی هستند و به طور کلی در طبیعت این کشور می تواند بخش مهمی در روند رشد اقتصادی داشته باشد.

آشنایی با کشور کلمبیا

تاریخچه:

توجه داشته باشید که درگیری های نظامی با نیروهای فارک در این کشور سبب شده فضای تاریخی با قاچاق مواد مخدر و فساد در شهر های کوچک و بزرگ این کشور مشاهده شود. همچنین فضای تاریخی کلمبیا دارای رده بندی های مشخصی است که فضای تاریخی این کشور پس از درگیری های داخلی بهتر دیده شده است و بهتر است بدانید که جنگ ها و مسیر تاریخی ای سرزمین رده بندی های درستی را در پیش گرفته است.

موقعیت جغرافیایی:

همانطور که متوجه شدید کلمبیا چهارمین کشور آمریکای جنوبی محسوب می شود که از جهت جنوب با سرزمین هایی نظیر برزیل و پرو و از جهت شمال با دریای کارائیب و اقیانوس اطلس و از جهت غرب با پاناما و اقیانوس آرام دارای مرز مشترک می باشد. بهتر است بدانید که این کشور دارای مساحتی بالغ بر ۱ میلیون و ۱۴۱ هزار کیلومتر مربع است. توجه داشته باشید که خاک این سرزمین دارای شرایط فیزیکی متنوعی است و از قله های بلند و برفی آند تا دشت های گرم و مرطوب حوزه رود آمازون را شامل می شود. این کشور با جمعیتی حدود ۴۴ میلیون نفر پس از کشور برزیل دارای بیشترین جمعیت در میان کشور های آمریکای جنوبی به شمار می آید.

موقعیت جغرافیایی کلمبیا

پرچم سرزمین کلمبیا:

بهتر است بدانید که پرچم این کشور ترکیب سه رنگ زرد، آبی و قرمز می باشد که برای اولین مرتبه توسط فرانسیسکو دمیراندا در هائیتی طراحی شده است دقیقا زمانی که سیمون بولیوار در حال آماده شدن برای دستیابی به استقلال جمهوری بزرگ کلمبیا بود. توجه داشته باشید که در واقع رنگ زرد در این پرچم نشان دهنده غنای طلای کلمبیا، رنگ آبی نشان دهنده دو اقیانوسی است که در شمال و غرب کلمبیا قرار گرفته اند و رنگ قرمز نیز بیانگر خون سربازانی است که برای به دست آمدن استقلال کلمبیا جنگیده و جان خود را از دست داده اند و همچنین می تواند بیانگر خون مسیح و اعتقادات مسیحی کلمبیایی های باشد.

پرچم سرزمین کلمبیا

شهر بوگوتا پایتخت:

بهتر است بدانید که در واقع شهر بوگوتا پایتخت سرزمین کلمبیا به شمار می آید و البته می توان آن را بزرگ ترین شهر این کشور دانست. به طور کلی این شهر دارای ساختمان های قدیمی و جذابی است که البته فضای شهر بسیار صنعتی شده و خبری از فضای طبیعی نخواهد بود.

دین و زبان رسمی مردم:

بهتر است بدانید که مردم این کشور پیرو ادیان مختلفی هستند و حدود ۸۷ درصد مردم پیرو کاتولیک، حدود ۹ درصد پیرو پروتستان، ۳ درصد دیگر دین ها و تنها ۱ درصد هم به آیین بومی این سرزمین اعتقاد دارند و جالب است بدانید که کمتر از ۱ درصد دیگر هم مسلمان و معتقد به مورمن می باشند. در مورد زبان رسمی مردم این کشور می توان گفت که زبان رایج در این کشور اسپانیایی است و اغلب مردم با این زبان گفت و گو می کنند.

  • کالا چیو

فرهنگ مردم:

توجه داشته باشید که اغلب اوقات مردم کلمبیا لبخند به لب دارند و داشتن خنده در این کشور یعنی یک شخص توانسته تا هدف از زندگی را به خوبی در نظر بگیرد و شادی را بخشی از فرهنگ خود بداند و همچنین مردم این سرزمین سعی دارند مهمانی رفتن و مهمانی دادن را در برنامه زندگی خود قرار دهند و بسیار مهم است که مردم این کشور را با شادی بشناسید. به طور کلی در این کشور هیچ فردی حق ندارد فرد دیگری را ناراحت کند.

فرهنگ مردم کلمبیا

بهتر است بدانید که نوع پوشش و حجاب هم در این کشور بسیار جالب است و برخی از افراد بسیار پوشیده هستند و برخی دیگر نیز آزاد و راحت و هیچکس هم حق ندارد فرد دیگر را زیر سوال ببرد و مشکلی برای او ایجاد کند و به طور کلی در این کشور همه مردم سعی دارند به زندگی آزادانه خود بپردازند و در رعایت این موضوع نیز بسیار مصمم می باشند.

قوانین عمومی کلمبیا:

بهتر است بدانید که قوانین کار در این کشور بسیار مهم است و هیچ شرایط غیر قانونی دیده نمی شود و تنها در صورتی که فردی به سراغ کار با درآمد غیر مجاز برود با مشکل مواجه خواهد شد.

به طور کلی در این کشور مردم به هیچ عنوان به دنبال زندگی در شرایط خطر نیستند و از طریق همین موضوع می توان درک کرد که مردم آن ریسک پذیری خیلی کمی دارند.

بانوان در این کشور همواره سعی دارند تا مراقب فرزندان خود باشند و این موضوع یکی از بخش های مهم در سرزمین محسوب می شود.

بهتر است بدانید که بانوان در این کشور از احترام و ارزش فراوانی برخوردار هستند و اغلب مردم سعی دارند زندگی خود را به سوی اصول مشخص سوق دهند.

 

جاذبه های گردشگری کلمبیا:

بهتر است بدانید که کشور کلمبیا در واقع یکی از مقاصد گردشگری و تماشایی در آمریکای جنوبی به شمار می آید که دارای طرفداران بی شماری است و یکی از دلایل آن مهمان نوازی مردم این سرزمین می باشد. به همین خاطر در ادامه سعی داریم به بیان برخی از جاذبه های توریستی کلمبیا بپردازیم:

کلیسا سانتا کلارا:

توجه داشته باشید که در واقع موزه سانتا کلارا یکی از قدیمی ترین کلیساها در تمام کلمبیا است و دارای نمای داخلی فوق العاده ای می باشد. به طور کلی روند ساخت این کلیسا در قرن ۱۷ آغاز شد و حدود ۵۰ سال به طور انجامید. ویژگی های بسیار زیبای این کلیسا سقفی با طاق های گهواره ای که گل هایی طلایی بر روی آن نقش بسته اند و همچنین نزدیک به ۱۵۰ مجسمه و نقاشی از قدیس های معروف می باشد. به طور کلی اکنون این کلیسا متعلق به دولت است و دولت آن را تبدیل به یک موزه کرده است.

بازدید از کلیسای ملی کلمبیا

میدان بولیوار:

بهتر است بدانید که میدان پر تکاپوی بولیوار در واقع در قلب بوگوتا واقع شده و از جمله بناهای تاریخی که در اطراف این میدان ساخته شده اند می توان به کاخ های نئوکلاسیک، ساختمان های دولتی و بزرگ ترین کلیسا در تمام کلمبیا اشاره نمود. به طور کلی در ایام قدیم این میدان به عنوان میدان شهردار ساخته شده بود اما در قرن ۱۹ به دلیل احترام به فرمانده نظامی سیمون بولیوار تغییر نام پیدا کرد. این میدان در مرکز شهر قرار گرفته و به صراحت می توان گفت که شهر بوگوتا به خاطر وجود این میدان رشد و رونق پیدا کرده است. پیشنهاد می شود که با سفر به این کشور بازدید از میدان بولیوار را از دست ندهید.

بازدید از میدان بولیوار در کلمبیا

منطقه قهوه:

توجه داشته باشید که منطقه قهوه نیز از دسته جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می آید که با نام های دیگری مانند مثلث قهوه نیز شناخته می شود و به طور کلی می توان گفت یکی از جالب ترین مکان هایی است که شما می توانید با خرید بلیط هواپیما از آن دیدن نمایید. بهتر است بدانید که این منطقه در قلب آندس قرار گرفته و در واقع آندس مکانی است که اغلب قهوه معروف کلمبیایی در آن تولید می شود.

بازدید از مزرعه قهوه در کلمبیا

جزیره روزاریو:

به طور کلی جزایر زنجیره ای کوچک روزاریو یکی از جاذبه های توریستی هستند که در کلمبیا واقع شده اند و شما می توانید هر کدام از این جزایر خالی از سکنه را انتخاب نمایید و از آب های شفاف و زلال آن ها و همچنین سواحل سفید رنگ نهایت استفاده را ببرید. همچنین می توانید با شیرجه زدن و غواصی کردن درون آب به ملاقات زیباترین و بزرگ ترین صخره های مرجانی کلمبیا بروید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.